Microsoft a Novell - spolupráca OS Windows a Linux
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Microsoft a Novell - spolupráca OS Windows a LinuxMicrosoft a Novell - spolupráca OS Windows a Linux

 
Hledat
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno
Pergoly a střechy Brno

Microsoft a Novell - spolupráca OS Windows a Linux

Google       Google       11. 11. 2006       9 031×
Reklama
Reklama
Na základe tejto obchodnej dohody Novellu a Microsoftu budú mať zákazníci k dispozícii možnosť voľby a flexibility vďaka zlepšenej spolupráci operačných systémov Windows a Linux.

Microsoft bude napr. zákazníkom, ktorí požadujú riešenia založené na systémoch Windows a Linux, oficiálne odporúčať systém SUSE Linux Enterprise. Microsoft bude ďalej takisto distribuovať kupóny na servis a podporu systému SUSE Linux Enterprise Server.

Obe spoločnosti vytvoria spoločné výskumné zariadenie, v ktorom budú odborníci Microsoftu a Novellu navrhovať a testovať nové riešenia a spolu so zákazníkmi i open source komunitou spolupracovať na ich vývoji a podpore. Dohoda medzi Microsoftom a Novellom pokrýva predovšetkým tri technické oblasti:

Virtualizácia

Webové služby na správu fyzických a virtuálnych serverov a architektúry orientovanej na služby (Service Oriented Architectures – SOA).

Kompatibilita formátov dokumentov

Výsledkom tejto spolupráce by mala byť možnosť prevádzkovať virtualizovaný systém Linux pod Windows a virtualizované Windows pod Linuxom. Dohoda o patentovej spolupráci poskytne zákazníkom Microsoftu a Novellu istotu ochrany pred žalobami za porušovanie patentových práv. To zákazníkom prinesie istotu, že technológie, ktoré vo svojich spoločnostiach používajú a inštalujú, neporušujú patentové práva žiadnej z oboch spoločností.

Podrobnosti

V rámci tejto dohody sa Microsoft zaväzuje, že voči zákazníkom, ktorí si zakúpia systém SUSE Linux Enterprise Server alebo iný produkt spoločnosti Novell spadajúci pod túto dohodu, nebude uplatňovať svoje patentové práva. Novell prijíma zhodný záväzok voči zákazníkom, ktorí majú licencovaný operačný systém Windows alebo iný produkt Microsoftu spadajúci pod túto dohodu. Spoločnosti zároveň oznámili dohodu, ktorá poskytne zákazníkom oboch spoločností patentovú ochranu príslušných produktov. Tieto zmluvy budú platné najmenej do roku 2012.

Zdroj: www.itnews.sk

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jakub LajmonAutor sa venuje návrhu a vývoju webových systémov a sieťových aplikácií. Podniká v oblasti dodávky interných podnikových systémov a vývoja software prevažne pre hotely a vzdelávacie inštitúcie. Vo voľnom čase sa zaujíma o psychológiu, marketing a šport.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Obrázek ke článku Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032023 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý