Microsoft a Novell - spolupráca OS Windows a Linux
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu
Reklama

Microsoft a Novell - spolupráca OS Windows a LinuxMicrosoft a Novell - spolupráca OS Windows a Linux

 
Hledat
Moderní platforma pro vytvoření vašeho nového webu – Wix.com.
Nyní už můžete mít web zdarma.
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno

Microsoft a Novell - spolupráca OS Windows a Linux

Google       Google       11. 11. 2006       7 912×
Reklama
Reklama
Na základe tejto obchodnej dohody Novellu a Microsoftu budú mať zákazníci k dispozícii možnosť voľby a flexibility vďaka zlepšenej spolupráci operačných systémov Windows a Linux.

Microsoft bude napr. zákazníkom, ktorí požadujú riešenia založené na systémoch Windows a Linux, oficiálne odporúčať systém SUSE Linux Enterprise. Microsoft bude ďalej takisto distribuovať kupóny na servis a podporu systému SUSE Linux Enterprise Server.

Obe spoločnosti vytvoria spoločné výskumné zariadenie, v ktorom budú odborníci Microsoftu a Novellu navrhovať a testovať nové riešenia a spolu so zákazníkmi i open source komunitou spolupracovať na ich vývoji a podpore. Dohoda medzi Microsoftom a Novellom pokrýva predovšetkým tri technické oblasti:

Virtualizácia

Webové služby na správu fyzických a virtuálnych serverov a architektúry orientovanej na služby (Service Oriented Architectures – SOA).

Kompatibilita formátov dokumentov

Výsledkom tejto spolupráce by mala byť možnosť prevádzkovať virtualizovaný systém Linux pod Windows a virtualizované Windows pod Linuxom. Dohoda o patentovej spolupráci poskytne zákazníkom Microsoftu a Novellu istotu ochrany pred žalobami za porušovanie patentových práv. To zákazníkom prinesie istotu, že technológie, ktoré vo svojich spoločnostiach používajú a inštalujú, neporušujú patentové práva žiadnej z oboch spoločností.

Podrobnosti

V rámci tejto dohody sa Microsoft zaväzuje, že voči zákazníkom, ktorí si zakúpia systém SUSE Linux Enterprise Server alebo iný produkt spoločnosti Novell spadajúci pod túto dohodu, nebude uplatňovať svoje patentové práva. Novell prijíma zhodný záväzok voči zákazníkom, ktorí majú licencovaný operačný systém Windows alebo iný produkt Microsoftu spadajúci pod túto dohodu. Spoločnosti zároveň oznámili dohodu, ktorá poskytne zákazníkom oboch spoločností patentovú ochranu príslušných produktov. Tieto zmluvy budú platné najmenej do roku 2012.

Zdroj: www.itnews.sk

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jakub LajmonAutor sa venuje návrhu a vývoju webových systémov a sieťových aplikácií. Podniká v oblasti dodávky interných podnikových systémov a vývoja software prevažne pre hotely a vzdelávacie inštitúcie. Vo voľnom čase sa zaujíma o psychológiu, marketing a šport.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku NVIDIA shrnuje přehled novinek na E3 2018

NVIDIA shrnuje přehled novinek na E3 2018

Společnost NVIDIA si u příležitosti E3 2018 připravila řadu novinek, které uvádí v kompletním přehledu, Například nové hry s podporou NVIDIA Highlights, která je součástí aplikace GeForce Experience, i nadále nabírá na obrátkách. Kromě výše zmíněné Shadow of the Tomb Raider získaly podporu také hry Dirty Bomb a Switchblade.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku SODAT vidí budoucnost datové bezpečnosti ve strojovém učení

SODAT vidí budoucnost datové bezpečnosti ve strojovém učení

Firmy chrání svá citlivá data často nedostatečně. Podle průzkumu společnosti SODAT se v minulém roce setkalo až 80 % z nich s bezpečnostním incidentem ztráty nebo úniku dat. Jedna z pilotních firem, která testovala novou verzi řešení SODAT Protection & Analytics 2.0pro bezpečností analýzu a monitoring dat díky novince zjistila, kdo z disku smazal důležité výkresy a mohla na incident včas reagovat.

Obrázek ke článku Kontrolujete pracovní emaily i na dovolené? 7 tipů odborníka, jak nepřijít o data

Kontrolujete pracovní emaily i na dovolené? 7 tipů odborníka, jak nepřijít o data

Letní měsíce jsou pro většinu zaměstnanců spojené s každoroční dovolenou. Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že v roce 2017 podnikli Češi přes 13 milionů delších cest (tzn. s více než čtyřmi noclehy). Přitom právě na období července, srpna a září připadá více než 7,5 milionů z nich. Nicméně tradiční představu o dovolené jako o čase, kdy má práci na starost někdo jiný, Češi boří. 

Obrázek ke článku 10 SEO mýtů, které už nemusíte v roce 2018 řešit

10 SEO mýtů, které už nemusíte v roce 2018 řešit

„Kolik má být na stránce klíčových slov?“, „Nemáš vyplněný meta tag keywords, to nebude fungovat.“, „Katalogy jsou mrtvý“. Také jste už slyšeli některé z těchto otázek? Pojďme si na ně konečně jednou provždy odpovědět.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032018 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý