Microsoft a Novell - spolupráca OS Windows a Linux
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Microsoft a Novell - spolupráca OS Windows a LinuxMicrosoft a Novell - spolupráca OS Windows a Linux

 
Hledat
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno
Laser Game Ostrava

Microsoft a Novell - spolupráca OS Windows a Linux

Google       Google       11. 11. 2006       8 451×
Reklama
Reklama
Na základe tejto obchodnej dohody Novellu a Microsoftu budú mať zákazníci k dispozícii možnosť voľby a flexibility vďaka zlepšenej spolupráci operačných systémov Windows a Linux.

Microsoft bude napr. zákazníkom, ktorí požadujú riešenia založené na systémoch Windows a Linux, oficiálne odporúčať systém SUSE Linux Enterprise. Microsoft bude ďalej takisto distribuovať kupóny na servis a podporu systému SUSE Linux Enterprise Server.

Obe spoločnosti vytvoria spoločné výskumné zariadenie, v ktorom budú odborníci Microsoftu a Novellu navrhovať a testovať nové riešenia a spolu so zákazníkmi i open source komunitou spolupracovať na ich vývoji a podpore. Dohoda medzi Microsoftom a Novellom pokrýva predovšetkým tri technické oblasti:

Virtualizácia

Webové služby na správu fyzických a virtuálnych serverov a architektúry orientovanej na služby (Service Oriented Architectures – SOA).

Kompatibilita formátov dokumentov

Výsledkom tejto spolupráce by mala byť možnosť prevádzkovať virtualizovaný systém Linux pod Windows a virtualizované Windows pod Linuxom. Dohoda o patentovej spolupráci poskytne zákazníkom Microsoftu a Novellu istotu ochrany pred žalobami za porušovanie patentových práv. To zákazníkom prinesie istotu, že technológie, ktoré vo svojich spoločnostiach používajú a inštalujú, neporušujú patentové práva žiadnej z oboch spoločností.

Podrobnosti

V rámci tejto dohody sa Microsoft zaväzuje, že voči zákazníkom, ktorí si zakúpia systém SUSE Linux Enterprise Server alebo iný produkt spoločnosti Novell spadajúci pod túto dohodu, nebude uplatňovať svoje patentové práva. Novell prijíma zhodný záväzok voči zákazníkom, ktorí majú licencovaný operačný systém Windows alebo iný produkt Microsoftu spadajúci pod túto dohodu. Spoločnosti zároveň oznámili dohodu, ktorá poskytne zákazníkom oboch spoločností patentovú ochranu príslušných produktov. Tieto zmluvy budú platné najmenej do roku 2012.

Zdroj: www.itnews.sk

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jakub LajmonAutor sa venuje návrhu a vývoju webových systémov a sieťových aplikácií. Podniká v oblasti dodávky interných podnikových systémov a vývoja software prevažne pre hotely a vzdelávacie inštitúcie. Vo voľnom čase sa zaujíma o psychológiu, marketing a šport.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Za cenu šesti dolarů lze celkem bez obtíží koupit nový, líbivě vyhlížející flash disk. Přidaná hodnota, které se vám spolu s ním dostane, už tak moc líbivá není. To, co se před pár sekundami tvářilo jako externí disk, se po připojení k počítači změní v důmyslné elektrické křeslo, které vaše zařízení v onen příslovečný škvarek promění za pár sekund. Cílovou skupinou pro koupi takových zařízení by mohli být záškodníci, kteří by tímto způsobem osnovali pomstu třeba vůči záletnému partnerovi. 

Obrázek ke článku Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Snad nikdy není špatná příležitost na investici do hodnotného vzdělání. Obzvlášť v případě, že absolvent dovede teoretické poznatky přetavit v praktické dovednosti, využitelné při řešení problémů i v komunikaci. Právě na to se specializuje studijní program MBA Řízení informačních technologií, vyučovaný na Business Institutu.

Obrázek ke článku Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Pandemie Covid-19 otřásla trhem práce v základech. Dopady krize pocítilo celkově až 45 % zaměstnanců. Není divu, že čím dál větší jistotu přináší obor IT. Ten zůstal krizí téměř nepoznamenán a při nutnosti začít dělat věci na dálku se ještě více ukázalo, jak moc mnohé firmy kvalitní IT potřebují. Do IT nyní přicházejí začátečníci, kteří v něm vidí lukrativní budoucnost a jistotu, ale i freelanceři a zaměstnanci z oborů zasažených krizí

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032020 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý