Microsoft a Novell - spolupráca OS Windows a Linux
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu
Reklama

Microsoft a Novell - spolupráca OS Windows a LinuxMicrosoft a Novell - spolupráca OS Windows a Linux

 

Microsoft a Novell - spolupráca OS Windows a Linux

Google       Google       11. 11. 2006       7 400×
Reklama
Reklama
Na základe tejto obchodnej dohody Novellu a Microsoftu budú mať zákazníci k dispozícii možnosť voľby a flexibility vďaka zlepšenej spolupráci operačných systémov Windows a Linux.

Microsoft bude napr. zákazníkom, ktorí požadujú riešenia založené na systémoch Windows a Linux, oficiálne odporúčať systém SUSE Linux Enterprise. Microsoft bude ďalej takisto distribuovať kupóny na servis a podporu systému SUSE Linux Enterprise Server.

Obe spoločnosti vytvoria spoločné výskumné zariadenie, v ktorom budú odborníci Microsoftu a Novellu navrhovať a testovať nové riešenia a spolu so zákazníkmi i open source komunitou spolupracovať na ich vývoji a podpore. Dohoda medzi Microsoftom a Novellom pokrýva predovšetkým tri technické oblasti:

Virtualizácia

Webové služby na správu fyzických a virtuálnych serverov a architektúry orientovanej na služby (Service Oriented Architectures – SOA).

Kompatibilita formátov dokumentov

Výsledkom tejto spolupráce by mala byť možnosť prevádzkovať virtualizovaný systém Linux pod Windows a virtualizované Windows pod Linuxom. Dohoda o patentovej spolupráci poskytne zákazníkom Microsoftu a Novellu istotu ochrany pred žalobami za porušovanie patentových práv. To zákazníkom prinesie istotu, že technológie, ktoré vo svojich spoločnostiach používajú a inštalujú, neporušujú patentové práva žiadnej z oboch spoločností.

Podrobnosti

V rámci tejto dohody sa Microsoft zaväzuje, že voči zákazníkom, ktorí si zakúpia systém SUSE Linux Enterprise Server alebo iný produkt spoločnosti Novell spadajúci pod túto dohodu, nebude uplatňovať svoje patentové práva. Novell prijíma zhodný záväzok voči zákazníkom, ktorí majú licencovaný operačný systém Windows alebo iný produkt Microsoftu spadajúci pod túto dohodu. Spoločnosti zároveň oznámili dohodu, ktorá poskytne zákazníkom oboch spoločností patentovú ochranu príslušných produktov. Tieto zmluvy budú platné najmenej do roku 2012.

Zdroj: www.itnews.sk

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jakub LajmonAutor sa venuje návrhu a vývoju webových systémov a sieťových aplikácií. Podniká v oblasti dodávky interných podnikových systémov a vývoja software prevažne pre hotely a vzdelávacie inštitúcie. Vo voľnom čase sa zaujíma o psychológiu, marketing a šport.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku Dovozci baterií mění logistiku, letadlo nahrazuje námořní doprava

Dovozci baterií mění logistiku, letadlo nahrazuje námořní doprava

Dovozci baterií do mobilů či notebooků upouštějí od letecké přepravy zboží. V letošním roce plánují dovézt až 80 % produktů lodí. Přitom před 5 lety byla většina baterií do mobilních přístrojů dovezených do České republiky přepravována letadlem. Za proměnou způsobu transportu akumulátorů stojí zpřísnění pravidel pro leteckou přepravu, která přinášejí vyšší náklady i náročnou agendu.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku JIC otevírá největší digitální dílnu pro veřejnost v České republice

JIC otevírá největší digitální dílnu pro veřejnost v České republice

JIC otevírá první nonstop veřejně dostupnou digitální dílnu světového formátu s vybavením za 3 miliony korun. Dílnu může využívat po registraci kdokoliv. V  prostorách vzniknou prototypy produktů místních startupů, projekty kutilů a studentů i umělecká díla. Cílem dílny je zpřístupnit veřejnosti drahé přístroje a přitáhnout více podnikavých lidí k technickým oborům.

Obrázek ke článku Nový IT hráč na českém trhu

Nový IT hráč na českém trhu

V roce 2015 otevřela v Praze na Pankráci v budově City Tower své kanceláře společnost EPAM Systems (NYSE:EPAM), jejíž centrála se nachází v USA. Společnost byla založená v roce 1993 a od té doby prošla velkým vývojem a stále roste.

loadingtransparent (function() { var po = document.createElement('script'); po.type = 'text/javascript'; po.async = true; po.src = 'https://apis.google.com/js/plusone.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); })();
Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032017 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý