Obrovká a nebezpečná diera v IE
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Obrovká a nebezpečná diera v IEObrovká a nebezpečná diera v IE

 

Obrovká a nebezpečná diera v IE

Google       Google       11. 11. 2006       6 699×
Reklama
Reklama

Pre najnovšiu bezpečnostnú chybu budú mať v Microsofte asi nejaký čas rušno. Microsoft už priznal závažnosť diery a pripúšťa možnosť vypustenia nepravidelnej bezpečnostnej aktualizácie – v závislosti „od potrieb používateľov“. Za veľmi nebezpečnú považuje túto chybu aj niekoľko organizácií, počínajúc Secuniou a končiac Úradom národnej bezpečnosti USA. Bezpečnostná spoločnosť ISS, patriaca IBM, už zaregistrovala niekoľko reálnych útokov využívajúcich túto chybu.

› Problém sa nachádza v privysokých právach, ktoré štandardne dostane spracovanie XML cez ActiveX pri prehliadaní HTTP. Prostým navštívením internetovej stránky cez Internet Explorer tak môže dôjsť k spusteniu programového kódu na počítači. Medzi možné škody sa ráta napríklad kompromitácia osobných údajov a odcudzenie obchodných informácií.

>› Momentálnym riešením je vypnutie XMLHTTP 4.0 ActiveX control, prípadne úplne zakázanie ActiveX alebo zapnutie upozorňovania na využívanie ActiveX webovou stránkou. Chybu nemožno zneužiť v internetovej zóne, kde je vypnuté ActiveX, čo je štandardné správanie pri prezeraní Internetu z Windows 2003. Pre Windows 2000 alebo XP treba ActiveX zakázať manuálne.

Zdroj: www.itnews.sk

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

3 názory  —  3 nové  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jakub LajmonAutor sa venuje návrhu a vývoju webových systémov a sieťových aplikácií. Podniká v oblasti dodávky interných podnikových systémov a vývoja software prevažne pre hotely a vzdelávacie inštitúcie. Vo voľnom čase sa zaujíma o psychológiu, marketing a šport.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku První český hackathon ve vlaku inspirovaly služby jako  Tinder, Airbnb nebo Uber

První český hackathon ve vlaku inspirovaly služby jako Tinder, Airbnb nebo Uber

Patnáct set kilometrů, cesta přes dva státy, šestnáct hodin programování a přísun energy drinků, tak by se dal shrnout unikátní hackathon ve vlaku pořádaný Kiwi.com. Z Prahy do Košic a zpět se svezlo celkem 13 týmů, každý s originálním nápadem. Hlavní výhru, voucher na letenky v hodnotě 2 500 EUR, si v Praze převzal tým až z Ukrajiny.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Gamifikace nakupování dorazila i do České republiky

Gamifikace nakupování dorazila i do České republiky

Zákazníci zejména retailových společností jsou často znuděni klasickými věrnostními či motivačními programy. Většinou z toho důvodu, že jsou jeden jako druhý a nepřináší nic nového. Ale i v České republice se projevují zahraniční trendy, nedávno zde totiž vstoupila na trh a rychle se uchytila nová platforma kombinující to nejlepší z věrnostních a motivačních programů, která navíc využívá prvky gamifikace – Rondo.cz. Na hlavní milníky vývoje nálad a motivace zákazníků a nejnovější trendy se zaměřil Jan Hřebabecký, spoluzakladatel Rondo.cz

Celý článekGoogle2. listopadu 2017PR
Obrázek ke článku NopCommerce – datová vrstva a přístup k datům – 2. díl

NopCommerce – datová vrstva a přístup k datům – 2. díl

V minulém článku jsme si představili platformu NopCommerce z globálního pohledu. V dnešním díle se již zaměříme na konkrétní část systému, a to datovou vrstvu. Představíme si základní stavební kameny systému v podobě doménových objektů. Ukážeme si, jakým způsobem rozšířit doménové objekty a jakým způsobem přistupuje NopCommerce k nastavení systému a modulů.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032018 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý