Obrovká a nebezpečná diera v IE
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Obrovká a nebezpečná diera v IEObrovká a nebezpečná diera v IE

 
Hledat
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno
Pergoly a střechy Brno

Obrovká a nebezpečná diera v IE

Google       Google       11. 11. 2006       7 621×
Reklama
Reklama

Pre najnovšiu bezpečnostnú chybu budú mať v Microsofte asi nejaký čas rušno. Microsoft už priznal závažnosť diery a pripúšťa možnosť vypustenia nepravidelnej bezpečnostnej aktualizácie – v závislosti „od potrieb používateľov“. Za veľmi nebezpečnú považuje túto chybu aj niekoľko organizácií, počínajúc Secuniou a končiac Úradom národnej bezpečnosti USA. Bezpečnostná spoločnosť ISS, patriaca IBM, už zaregistrovala niekoľko reálnych útokov využívajúcich túto chybu.

› Problém sa nachádza v privysokých právach, ktoré štandardne dostane spracovanie XML cez ActiveX pri prehliadaní HTTP. Prostým navštívením internetovej stránky cez Internet Explorer tak môže dôjsť k spusteniu programového kódu na počítači. Medzi možné škody sa ráta napríklad kompromitácia osobných údajov a odcudzenie obchodných informácií.

>› Momentálnym riešením je vypnutie XMLHTTP 4.0 ActiveX control, prípadne úplne zakázanie ActiveX alebo zapnutie upozorňovania na využívanie ActiveX webovou stránkou. Chybu nemožno zneužiť v internetovej zóne, kde je vypnuté ActiveX, čo je štandardné správanie pri prezeraní Internetu z Windows 2003. Pre Windows 2000 alebo XP treba ActiveX zakázať manuálne.

Zdroj: www.itnews.sk

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

3 názory  —  3 nové  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jakub LajmonAutor sa venuje návrhu a vývoju webových systémov a sieťových aplikácií. Podniká v oblasti dodávky interných podnikových systémov a vývoja software prevažne pre hotely a vzdelávacie inštitúcie. Vo voľnom čase sa zaujíma o psychológiu, marketing a šport.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.

Obrázek ke článku Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Za cenu šesti dolarů lze celkem bez obtíží koupit nový, líbivě vyhlížející flash disk. Přidaná hodnota, které se vám spolu s ním dostane, už tak moc líbivá není. To, co se před pár sekundami tvářilo jako externí disk, se po připojení k počítači změní v důmyslné elektrické křeslo, které vaše zařízení v onen příslovečný škvarek promění za pár sekund. Cílovou skupinou pro koupi takových zařízení by mohli být záškodníci, kteří by tímto způsobem osnovali pomstu třeba vůči záletnému partnerovi. 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032021 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý