Obrovká a nebezpečná diera v IE
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu
Reklama

Obrovká a nebezpečná diera v IEObrovká a nebezpečná diera v IE

 
Hledat
Moderní platforma pro vytvoření vašeho nového webu – Wix.com.
Nyní už můžete mít web zdarma.
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno

Obrovká a nebezpečná diera v IE

Google       Google       11. 11. 2006       6 844×
Reklama
Reklama

Pre najnovšiu bezpečnostnú chybu budú mať v Microsofte asi nejaký čas rušno. Microsoft už priznal závažnosť diery a pripúšťa možnosť vypustenia nepravidelnej bezpečnostnej aktualizácie – v závislosti „od potrieb používateľov“. Za veľmi nebezpečnú považuje túto chybu aj niekoľko organizácií, počínajúc Secuniou a končiac Úradom národnej bezpečnosti USA. Bezpečnostná spoločnosť ISS, patriaca IBM, už zaregistrovala niekoľko reálnych útokov využívajúcich túto chybu.

› Problém sa nachádza v privysokých právach, ktoré štandardne dostane spracovanie XML cez ActiveX pri prehliadaní HTTP. Prostým navštívením internetovej stránky cez Internet Explorer tak môže dôjsť k spusteniu programového kódu na počítači. Medzi možné škody sa ráta napríklad kompromitácia osobných údajov a odcudzenie obchodných informácií.

>› Momentálnym riešením je vypnutie XMLHTTP 4.0 ActiveX control, prípadne úplne zakázanie ActiveX alebo zapnutie upozorňovania na využívanie ActiveX webovou stránkou. Chybu nemožno zneužiť v internetovej zóne, kde je vypnuté ActiveX, čo je štandardné správanie pri prezeraní Internetu z Windows 2003. Pre Windows 2000 alebo XP treba ActiveX zakázať manuálne.

Zdroj: www.itnews.sk

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

3 názory  —  3 nové  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jakub LajmonAutor sa venuje návrhu a vývoju webových systémov a sieťových aplikácií. Podniká v oblasti dodávky interných podnikových systémov a vývoja software prevažne pre hotely a vzdelávacie inštitúcie. Vo voľnom čase sa zaujíma o psychológiu, marketing a šport.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku NVIDIA shrnuje přehled novinek na E3 2018

NVIDIA shrnuje přehled novinek na E3 2018

Společnost NVIDIA si u příležitosti E3 2018 připravila řadu novinek, které uvádí v kompletním přehledu, Například nové hry s podporou NVIDIA Highlights, která je součástí aplikace GeForce Experience, i nadále nabírá na obrátkách. Kromě výše zmíněné Shadow of the Tomb Raider získaly podporu také hry Dirty Bomb a Switchblade.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku SODAT vidí budoucnost datové bezpečnosti ve strojovém učení

SODAT vidí budoucnost datové bezpečnosti ve strojovém učení

Firmy chrání svá citlivá data často nedostatečně. Podle průzkumu společnosti SODAT se v minulém roce setkalo až 80 % z nich s bezpečnostním incidentem ztráty nebo úniku dat. Jedna z pilotních firem, která testovala novou verzi řešení SODAT Protection & Analytics 2.0pro bezpečností analýzu a monitoring dat díky novince zjistila, kdo z disku smazal důležité výkresy a mohla na incident včas reagovat.

Obrázek ke článku Kontrolujete pracovní emaily i na dovolené? 7 tipů odborníka, jak nepřijít o data

Kontrolujete pracovní emaily i na dovolené? 7 tipů odborníka, jak nepřijít o data

Letní měsíce jsou pro většinu zaměstnanců spojené s každoroční dovolenou. Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že v roce 2017 podnikli Češi přes 13 milionů delších cest (tzn. s více než čtyřmi noclehy). Přitom právě na období července, srpna a září připadá více než 7,5 milionů z nich. Nicméně tradiční představu o dovolené jako o čase, kdy má práci na starost někdo jiný, Češi boří. 

Obrázek ke článku 10 SEO mýtů, které už nemusíte v roce 2018 řešit

10 SEO mýtů, které už nemusíte v roce 2018 řešit

„Kolik má být na stránce klíčových slov?“, „Nemáš vyplněný meta tag keywords, to nebude fungovat.“, „Katalogy jsou mrtvý“. Také jste už slyšeli některé z těchto otázek? Pojďme si na ně konečně jednou provždy odpovědět.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032018 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý