IBM má 47,8% podiel v polročne zostavovanom rebríčku superpočítačov, ktorý bude uvoľnený v utorok 14. novembra na konferencii Supercomputing 2006 v Tampe, na Floride.
Na druhom mieste sa umiestnila spoločnosť Hewlett-Packard Co. s 31,2 percentami podielu.
Polročne zostavovaný rebríček podstúpi od roku 2007 zmeny v hodnotení, ďalším dôležitým kritériom okrem výkonu bude spotreba. Pretože nezriedka náklady na energiu spotrebovanú superpočítačom prevýšia jeho cenu.
Zaujímavá je aj štatistika rozmiestenia superpočítačov:
- USA 306 superpočítačov
- Európa 95 superpočítačov
- Ázia 79 superpočítačov
A na záver ešte uvediem päť momentálne najvýkonnejších superpočítačov na svete:
- BlueGene/L, Lawrence Livermore National Laboratory, U.S., IBM
- Red Storm, Sandia National Laboratories, U.S., Cray Inc.
- BGW, The Thomas J. Watson Research Center, U.S., IBM
- ASC Purple, Department of Energy/Lawrence Livermore National Laboratory, U.S., IBM
- MareNostrum, Barcelona Computer Center, Spain, IBM.
Zdroj: http://www.infoworld.com/article/06/11/13/HNibmtop500_1.html
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.