Vývojári zo Samby sú proti zmluve Microsoftu s Novelom
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu
Reklama

Vývojári zo Samby sú proti zmluve Microsoftu s NovelomVývojári zo Samby sú proti zmluve Microsoftu s Novelom

 

Vývojári zo Samby sú proti zmluve Microsoftu s Novelom

Google       Google       17. 11. 2006       8 146×
Reklama
Reklama

Novell totiž s Microsoftom dohodol okrem iného aj vzájomnú toleranciu, čo sa týka patentov. Táto dohoda sa však nevzťahuje na celý svet slobodného softvéru, iba necháva Novell kotviť v bezpečnej zátoke – a to berú vývojári Samby ako zradu. Slobodný softvér sa totiž riadi istými myšlienkami a morálnymi zásadami, od ktorých závisí súdržnosť celej komunity.

Ostatne Samba má s ochranou týchto zásad svoje skúsenosti. Keďže ide o softvér, ktorý umožňuje zdieľanie súborov, tlačiarní a služieb medzi počítačmi s Windows a *nix, veľakrát sa ocitol pod paľbou právnikov Microsoftu. Podobné spory nie sú vo svete vôbec ojedinelé a ich prežitie je neraz otázkou súdržnosti komunity. Novell svojím paktom s Microsoftom vystúpil z tohto kruhu a dostal sa do bezpečnej zóny, pritom však naďalej hodlá využívať ovocie licencií, ako je GPL. Tým porušuje základné princípy týchto licencií – umožniť všetkým, aby požívali rovnaké výhody a čelili rovnakým obmedzeniam, a to sa týka aj prípadných patentových sporov.

Novell už teraz mnohí prirovnávajú k prípadu SCO, je možné, že prípadu sa chytia právnici pre porušovanie slobodných licencií.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jakub LajmonAutor sa venuje návrhu a vývoju webových systémov a sieťových aplikácií. Podniká v oblasti dodávky interných podnikových systémov a vývoja software prevažne pre hotely a vzdelávacie inštitúcie. Vo voľnom čase sa zaujíma o psychológiu, marketing a šport.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku NVIDIA shrnuje přehled novinek na E3 2018

NVIDIA shrnuje přehled novinek na E3 2018

Společnost NVIDIA si u příležitosti E3 2018 připravila řadu novinek, které uvádí v kompletním přehledu, Například nové hry s podporou NVIDIA Highlights, která je součástí aplikace GeForce Experience, i nadále nabírá na obrátkách. Kromě výše zmíněné Shadow of the Tomb Raider získaly podporu také hry Dirty Bomb a Switchblade.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku SODAT vidí budoucnost datové bezpečnosti ve strojovém učení

SODAT vidí budoucnost datové bezpečnosti ve strojovém učení

Firmy chrání svá citlivá data často nedostatečně. Podle průzkumu společnosti SODAT se v minulém roce setkalo až 80 % z nich s bezpečnostním incidentem ztráty nebo úniku dat. Jedna z pilotních firem, která testovala novou verzi řešení SODAT Protection & Analytics 2.0pro bezpečností analýzu a monitoring dat díky novince zjistila, kdo z disku smazal důležité výkresy a mohla na incident včas reagovat.

Obrázek ke článku Kontrolujete pracovní emaily i na dovolené? 7 tipů odborníka, jak nepřijít o data

Kontrolujete pracovní emaily i na dovolené? 7 tipů odborníka, jak nepřijít o data

Letní měsíce jsou pro většinu zaměstnanců spojené s každoroční dovolenou. Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že v roce 2017 podnikli Češi přes 13 milionů delších cest (tzn. s více než čtyřmi noclehy). Přitom právě na období července, srpna a září připadá více než 7,5 milionů z nich. Nicméně tradiční představu o dovolené jako o čase, kdy má práci na starost někdo jiný, Češi boří. 

Obrázek ke článku 10 SEO mýtů, které už nemusíte v roce 2018 řešit

10 SEO mýtů, které už nemusíte v roce 2018 řešit

„Kolik má být na stránce klíčových slov?“, „Nemáš vyplněný meta tag keywords, to nebude fungovat.“, „Katalogy jsou mrtvý“. Také jste už slyšeli některé z těchto otázek? Pojďme si na ně konečně jednou provždy odpovědět.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032018 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý