Vývojári zo Samby sú proti zmluve Microsoftu s Novelom
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu
Reklama
Reklama

Vývojári zo Samby sú proti zmluve Microsoftu s NovelomVývojári zo Samby sú proti zmluve Microsoftu s Novelom

 

Vývojári zo Samby sú proti zmluve Microsoftu s Novelom

Google       Google       17. 11. 2006       7 306×
Reklama
Reklama

Novell totiž s Microsoftom dohodol okrem iného aj vzájomnú toleranciu, čo sa týka patentov. Táto dohoda sa však nevzťahuje na celý svet slobodného softvéru, iba necháva Novell kotviť v bezpečnej zátoke – a to berú vývojári Samby ako zradu. Slobodný softvér sa totiž riadi istými myšlienkami a morálnymi zásadami, od ktorých závisí súdržnosť celej komunity.

Ostatne Samba má s ochranou týchto zásad svoje skúsenosti. Keďže ide o softvér, ktorý umožňuje zdieľanie súborov, tlačiarní a služieb medzi počítačmi s Windows a *nix, veľakrát sa ocitol pod paľbou právnikov Microsoftu. Podobné spory nie sú vo svete vôbec ojedinelé a ich prežitie je neraz otázkou súdržnosti komunity. Novell svojím paktom s Microsoftom vystúpil z tohto kruhu a dostal sa do bezpečnej zóny, pritom však naďalej hodlá využívať ovocie licencií, ako je GPL. Tým porušuje základné princípy týchto licencií – umožniť všetkým, aby požívali rovnaké výhody a čelili rovnakým obmedzeniam, a to sa týka aj prípadných patentových sporov.

Novell už teraz mnohí prirovnávajú k prípadu SCO, je možné, že prípadu sa chytia právnici pre porušovanie slobodných licencií.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jakub LajmonAutor sa venuje návrhu a vývoju webových systémov a sieťových aplikácií. Podniká v oblasti dodávky interných podnikových systémov a vývoja software prevažne pre hotely a vzdelávacie inštitúcie. Vo voľnom čase sa zaujíma o psychológiu, marketing a šport.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku NEWTON Media prohledá 200  milionů mediálních zpráv během sekund díky Cisco UCS

NEWTON Media prohledá 200 milionů mediálních zpráv během sekund díky Cisco UCS

Česká společnost NEWTON Media provozuje největší archiv mediálních zpráv ve střední a východní Evropě. Mezi její zákazníky patří například ministerstva, evropské instituce nebo komerční firmy z nejrůznějších oborů. NEWTON Media rozesílá svým zákazníkům každý den monitoring médií podle nastavených klíčových slov a nabízí online službu, kde lze vyhledat mediální výstupy v plném znění od roku 1996.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Delphi 10.1.2 (Berlin Update 2) – na co se můžeme těšit

Delphi 10.1.2 (Berlin Update 2) – na co se můžeme těšit

Touto roční dobou, kdy je zem pokrytá barevným listím a prsty křehnou v mrazivých ránech, se obvykle těšíme na zbrusu novou verzi RAD Studia. Letos si však ale budeme muset počkat na Godzillu a Linux až do jara. Vezměme tedy za vděk alespoň updatem 2 a jelikož dle vyjádření pánů z Embarcadero se budou nové věci objevovat průběžně, pojďme se na to tedy podívat.

Obrázek ke článku Konference: Moderní datová centra pro byznys dneška se koná už 24. 11.

Konference: Moderní datová centra pro byznys dneška se koná už 24. 11.

Stále rostoucí zájem o cloudové služby i maximální důraz na pružnost, spolehlivost a bezpečnost IT vedou k výrazným inovacím v datových centrech. V infrastruktuře datových center hraje stále významnější roli software a stále častěji se lze setkat s hybridními přístupy k jejich budování i provozu.

Obrázek ke článku Konference: Mobilní technologie mají velký potenciál pro byznys

Konference: Mobilní technologie mají velký potenciál pro byznys

Firmy by se podle analytiků společnosti Gartner měly  rychle přizpůsobit skutečnosti, že mobilní technologie už zdaleka nejsou horkou novinkou, ale standardní součástí byznysu. I přesto - nebo možná právě proto - tu nabízejí velký potenciál. Kde tedy jsou ty největší příležitosti? I tomu se bude věnovat již čtvrtý ročník úspěšné konference Mobilní řešení pro business.

loadingtransparent (function() { var po = document.createElement('script'); po.type = 'text/javascript'; po.async = true; po.src = 'https://apis.google.com/js/plusone.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); })();
Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032016 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý