Vývojári zo Samby sú proti zmluve Microsoftu s Novelom
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Vývojári zo Samby sú proti zmluve Microsoftu s NovelomVývojári zo Samby sú proti zmluve Microsoftu s Novelom

 
Hledat
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno
Pergoly a střechy Brno

Vývojári zo Samby sú proti zmluve Microsoftu s Novelom

Google       Google       17. 11. 2006       8 750×
Reklama
Reklama

Novell totiž s Microsoftom dohodol okrem iného aj vzájomnú toleranciu, čo sa týka patentov. Táto dohoda sa však nevzťahuje na celý svet slobodného softvéru, iba necháva Novell kotviť v bezpečnej zátoke – a to berú vývojári Samby ako zradu. Slobodný softvér sa totiž riadi istými myšlienkami a morálnymi zásadami, od ktorých závisí súdržnosť celej komunity.

Ostatne Samba má s ochranou týchto zásad svoje skúsenosti. Keďže ide o softvér, ktorý umožňuje zdieľanie súborov, tlačiarní a služieb medzi počítačmi s Windows a *nix, veľakrát sa ocitol pod paľbou právnikov Microsoftu. Podobné spory nie sú vo svete vôbec ojedinelé a ich prežitie je neraz otázkou súdržnosti komunity. Novell svojím paktom s Microsoftom vystúpil z tohto kruhu a dostal sa do bezpečnej zóny, pritom však naďalej hodlá využívať ovocie licencií, ako je GPL. Tým porušuje základné princípy týchto licencií – umožniť všetkým, aby požívali rovnaké výhody a čelili rovnakým obmedzeniam, a to sa týka aj prípadných patentových sporov.

Novell už teraz mnohí prirovnávajú k prípadu SCO, je možné, že prípadu sa chytia právnici pre porušovanie slobodných licencií.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jakub LajmonAutor sa venuje návrhu a vývoju webových systémov a sieťových aplikácií. Podniká v oblasti dodávky interných podnikových systémov a vývoja software prevažne pre hotely a vzdelávacie inštitúcie. Vo voľnom čase sa zaujíma o psychológiu, marketing a šport.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Za cenu šesti dolarů lze celkem bez obtíží koupit nový, líbivě vyhlížející flash disk. Přidaná hodnota, které se vám spolu s ním dostane, už tak moc líbivá není. To, co se před pár sekundami tvářilo jako externí disk, se po připojení k počítači změní v důmyslné elektrické křeslo, které vaše zařízení v onen příslovečný škvarek promění za pár sekund. Cílovou skupinou pro koupi takových zařízení by mohli být záškodníci, kteří by tímto způsobem osnovali pomstu třeba vůči záletnému partnerovi. 

Obrázek ke článku Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Snad nikdy není špatná příležitost na investici do hodnotného vzdělání. Obzvlášť v případě, že absolvent dovede teoretické poznatky přetavit v praktické dovednosti, využitelné při řešení problémů i v komunikaci. Právě na to se specializuje studijní program MBA Řízení informačních technologií, vyučovaný na Business Institutu.

Obrázek ke článku Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Pandemie Covid-19 otřásla trhem práce v základech. Dopady krize pocítilo celkově až 45 % zaměstnanců. Není divu, že čím dál větší jistotu přináší obor IT. Ten zůstal krizí téměř nepoznamenán a při nutnosti začít dělat věci na dálku se ještě více ukázalo, jak moc mnohé firmy kvalitní IT potřebují. Do IT nyní přicházejí začátečníci, kteří v něm vidí lukrativní budoucnost a jistotu, ale i freelanceři a zaměstnanci z oborů zasažených krizí

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032021 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý