ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 1.
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 1.ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 1.

 
Hledat
Moderní platforma pro vytvoření vašeho nového webu – Wix.com.
Nyní už můžete mít web zdarma.
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín

ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 1.

Google       12. 12. 2006       14 495×

Tvorba horiacej cigarety.

Reklama
Reklama


Farba dymu je tmavšia, ako je na ozajstnej cigarete, a to preto, lebo svetlý dym by nebolo až tak dobre vidieť. Farbu dymu, si potom môžete zmeniť na inú, aká vám vyhovuje.

Tvorba:

Najprv si uložte do svojho PC túto textúru:

Ak si kladiete otázku, že prečo je to vo formáte *.bmp, tak to preto, lebo ZModeler najlepšie pracuje s tým formátom.

Keďže je cigareta taký podlhovastý valec, tak si jeden taký vytvoríme. Kliknite hore v lište na valec:

Vyberte si jeden pohľad, tam kliknite raz (kde bude stred valca) a druhý raz (tam bude kraj valca). Nasledovne vám vyhodí okno, kde máte nastaviť parametre valca. Nastavte ich takto:

Teraz potrebujeme valec predĺžiť. V hornom panely máte H (smer pohybu ↔), V (smer pohybu ↓↑), D (smer pohybu je do hĺbky). Ja momentálne budem predlžovať do výšky, preto si označím V a ostatné odznačím. Kliknite na takzvaný označovač:

Označte valec:

Choďte do menu: Modifikace → Měřítko. Prejdite na valec kurzorom a stlačte ľavé tlačitko myši, posuňte kurzor smerom hore po takú dobu, kým nebude valec dostatočne podlhovastý.

Kliknite v hornom menu na vertices, alebo stlačte na anglickej klávesnici 1. Kliknite na valec, potom označte to čo vidíte na obrázku.

V menu: Modifikace… → Posun. Zase vyberte smer, ktorým sa môže funkcia posúvať. Vyberte podľa seba, ja momentálne použijem zase V. Kliknite na bodku a posuňte smerom dole.

To isté spravte aj s vrchnou časťou, na obrázku označená je sivou farbou. Na vrchu dajte takú veľkosť, akú chcete mať vyhorenú časť. Teraz ideme určovať farby. Kliknite v hornom panely na editor materiálu, alebo stlačte E.

Kliknite 4× na kopie, kliknite na šípku smerujúcu dole, kliknite na prvé „default material“. Do mena napíšte papier. Potom kliknite na druhé a napíšte filter, pod menom je R, B, G, posúvaním nastavte farbu podobnú filtru, čiže oranžovú. Kliknite na tretie od vrchu, názov dajte vnútro, nastavte farbu svetložltú. Štvrté od hora dajte meno popol, nemusíte nič už nastavovať, už len potvrďte OK

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

3 názory  —  3 nové  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor sa venuje tvorbe web stránok pomocou PHP. Zaujíma sa tiež o 2D/3D grafiku.

Nové články

Obrázek ke článku NopCommerce – dervisní vrstva – 3. díl

NopCommerce – dervisní vrstva – 3. díl

V minulém díle jsme se podívali trochu podrobněji na datovou vrstvu systému NopCommerce. V dnešním díle navážeme na předchozí znalosti, aby se naše pochopení systému zase o něco víc prohloubilo. Zaměříme se na dvě důležité oblasti a to Nop.Core projekt, který udržuje nejen doménu, ale obsahuje i infrastrukturní prvky. Dále se podíváme na projekt Nop.Service, který obsahuje obchodní logiku.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku První český hackathon ve vlaku inspirovaly služby jako  Tinder, Airbnb nebo Uber

První český hackathon ve vlaku inspirovaly služby jako Tinder, Airbnb nebo Uber

Patnáct set kilometrů, cesta přes dva státy, šestnáct hodin programování a přísun energy drinků, tak by se dal shrnout unikátní hackathon ve vlaku pořádaný Kiwi.com. Z Prahy do Košic a zpět se svezlo celkem 13 týmů, každý s originálním nápadem. Hlavní výhru, voucher na letenky v hodnotě 2 500 EUR, si v Praze převzal tým až z Ukrajiny.

Obrázek ke článku Gamifikace nakupování dorazila i do České republiky

Gamifikace nakupování dorazila i do České republiky

Zákazníci zejména retailových společností jsou často znuděni klasickými věrnostními či motivačními programy. Většinou z toho důvodu, že jsou jeden jako druhý a nepřináší nic nového. Ale i v České republice se projevují zahraniční trendy, nedávno zde totiž vstoupila na trh a rychle se uchytila nová platforma kombinující to nejlepší z věrnostních a motivačních programů, která navíc využívá prvky gamifikace – Rondo.cz. Na hlavní milníky vývoje nálad a motivace zákazníků a nejnovější trendy se zaměřil Jan Hřebabecký, spoluzakladatel Rondo.cz

Celý článekGoogle2. listopadu 2017PR

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032018 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý