ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 1.
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 1.ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 1.

 
Hledat
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno
Pergoly a střechy Brno

ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 1.

Google       12. 12. 2006       15 991×

Tvorba horiacej cigarety.

Reklama
Reklama


Farba dymu je tmavšia, ako je na ozajstnej cigarete, a to preto, lebo svetlý dym by nebolo až tak dobre vidieť. Farbu dymu, si potom môžete zmeniť na inú, aká vám vyhovuje.

Tvorba:

Najprv si uložte do svojho PC túto textúru:

Ak si kladiete otázku, že prečo je to vo formáte *.bmp, tak to preto, lebo ZModeler najlepšie pracuje s tým formátom.

Keďže je cigareta taký podlhovastý valec, tak si jeden taký vytvoríme. Kliknite hore v lište na valec:

Vyberte si jeden pohľad, tam kliknite raz (kde bude stred valca) a druhý raz (tam bude kraj valca). Nasledovne vám vyhodí okno, kde máte nastaviť parametre valca. Nastavte ich takto:

Teraz potrebujeme valec predĺžiť. V hornom panely máte H (smer pohybu ↔), V (smer pohybu ↓↑), D (smer pohybu je do hĺbky). Ja momentálne budem predlžovať do výšky, preto si označím V a ostatné odznačím. Kliknite na takzvaný označovač:

Označte valec:

Choďte do menu: Modifikace → Měřítko. Prejdite na valec kurzorom a stlačte ľavé tlačitko myši, posuňte kurzor smerom hore po takú dobu, kým nebude valec dostatočne podlhovastý.

Kliknite v hornom menu na vertices, alebo stlačte na anglickej klávesnici 1. Kliknite na valec, potom označte to čo vidíte na obrázku.

V menu: Modifikace… → Posun. Zase vyberte smer, ktorým sa môže funkcia posúvať. Vyberte podľa seba, ja momentálne použijem zase V. Kliknite na bodku a posuňte smerom dole.

To isté spravte aj s vrchnou časťou, na obrázku označená je sivou farbou. Na vrchu dajte takú veľkosť, akú chcete mať vyhorenú časť. Teraz ideme určovať farby. Kliknite v hornom panely na editor materiálu, alebo stlačte E.

Kliknite 4× na kopie, kliknite na šípku smerujúcu dole, kliknite na prvé „default material“. Do mena napíšte papier. Potom kliknite na druhé a napíšte filter, pod menom je R, B, G, posúvaním nastavte farbu podobnú filtru, čiže oranžovú. Kliknite na tretie od vrchu, názov dajte vnútro, nastavte farbu svetložltú. Štvrté od hora dajte meno popol, nemusíte nič už nastavovať, už len potvrďte OK

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

3 názory  —  3 nové  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor sa venuje tvorbe web stránok pomocou PHP. Zaujíma sa tiež o 2D/3D grafiku.

Nové články

Obrázek ke článku Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Za cenu šesti dolarů lze celkem bez obtíží koupit nový, líbivě vyhlížející flash disk. Přidaná hodnota, které se vám spolu s ním dostane, už tak moc líbivá není. To, co se před pár sekundami tvářilo jako externí disk, se po připojení k počítači změní v důmyslné elektrické křeslo, které vaše zařízení v onen příslovečný škvarek promění za pár sekund. Cílovou skupinou pro koupi takových zařízení by mohli být záškodníci, kteří by tímto způsobem osnovali pomstu třeba vůči záletnému partnerovi. 

Obrázek ke článku Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Snad nikdy není špatná příležitost na investici do hodnotného vzdělání. Obzvlášť v případě, že absolvent dovede teoretické poznatky přetavit v praktické dovednosti, využitelné při řešení problémů i v komunikaci. Právě na to se specializuje studijní program MBA Řízení informačních technologií, vyučovaný na Business Institutu.

Obrázek ke článku Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Pandemie Covid-19 otřásla trhem práce v základech. Dopady krize pocítilo celkově až 45 % zaměstnanců. Není divu, že čím dál větší jistotu přináší obor IT. Ten zůstal krizí téměř nepoznamenán a při nutnosti začít dělat věci na dálku se ještě více ukázalo, jak moc mnohé firmy kvalitní IT potřebují. Do IT nyní přicházejí začátečníci, kteří v něm vidí lukrativní budoucnost a jistotu, ale i freelanceři a zaměstnanci z oborů zasažených krizí

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032021 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý