ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 1.
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu
Reklama
Reklama

ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 1.ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 1.

 

ZM (1.07b) tutorial – cigareta – časť 1.

Google       12. 12. 2006       13 529×

Tvorba horiacej cigarety.

Reklama
Reklama


Farba dymu je tmavšia, ako je na ozajstnej cigarete, a to preto, lebo svetlý dym by nebolo až tak dobre vidieť. Farbu dymu, si potom môžete zmeniť na inú, aká vám vyhovuje.

Tvorba:

Najprv si uložte do svojho PC túto textúru:

Ak si kladiete otázku, že prečo je to vo formáte *.bmp, tak to preto, lebo ZModeler najlepšie pracuje s tým formátom.

Keďže je cigareta taký podlhovastý valec, tak si jeden taký vytvoríme. Kliknite hore v lište na valec:

Vyberte si jeden pohľad, tam kliknite raz (kde bude stred valca) a druhý raz (tam bude kraj valca). Nasledovne vám vyhodí okno, kde máte nastaviť parametre valca. Nastavte ich takto:

Teraz potrebujeme valec predĺžiť. V hornom panely máte H (smer pohybu ↔), V (smer pohybu ↓↑), D (smer pohybu je do hĺbky). Ja momentálne budem predlžovať do výšky, preto si označím V a ostatné odznačím. Kliknite na takzvaný označovač:

Označte valec:

Choďte do menu: Modifikace → Měřítko. Prejdite na valec kurzorom a stlačte ľavé tlačitko myši, posuňte kurzor smerom hore po takú dobu, kým nebude valec dostatočne podlhovastý.

Kliknite v hornom menu na vertices, alebo stlačte na anglickej klávesnici 1. Kliknite na valec, potom označte to čo vidíte na obrázku.

V menu: Modifikace… → Posun. Zase vyberte smer, ktorým sa môže funkcia posúvať. Vyberte podľa seba, ja momentálne použijem zase V. Kliknite na bodku a posuňte smerom dole.

To isté spravte aj s vrchnou časťou, na obrázku označená je sivou farbou. Na vrchu dajte takú veľkosť, akú chcete mať vyhorenú časť. Teraz ideme určovať farby. Kliknite v hornom panely na editor materiálu, alebo stlačte E.

Kliknite 4× na kopie, kliknite na šípku smerujúcu dole, kliknite na prvé „default material“. Do mena napíšte papier. Potom kliknite na druhé a napíšte filter, pod menom je R, B, G, posúvaním nastavte farbu podobnú filtru, čiže oranžovú. Kliknite na tretie od vrchu, názov dajte vnútro, nastavte farbu svetložltú. Štvrté od hora dajte meno popol, nemusíte nič už nastavovať, už len potvrďte OK

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

3 názory  —  3 nové  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor sa venuje tvorbe web stránok pomocou PHP. Zaujíma sa tiež o 2D/3D grafiku.

Nové články

Obrázek ke článku Delphi 10.1.2 (Berlin Update 2) – na co se můžeme těšit

Delphi 10.1.2 (Berlin Update 2) – na co se můžeme těšit

Touto roční dobou, kdy je zem pokrytá barevným listím a prsty křehnou v mrazivých ránech, se obvykle těšíme na zbrusu novou verzi RAD Studia. Letos si však ale budeme muset počkat na Godzillu a Linux až do jara. Vezměme tedy za vděk alespoň updatem 2 a jelikož dle vyjádření pánů z Embarcadero se budou nové věci objevovat průběžně, pojďme se na to tedy podívat.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Konference: Moderní datová centra pro byznys dneška se koná už 24. 11.

Konference: Moderní datová centra pro byznys dneška se koná už 24. 11.

Stále rostoucí zájem o cloudové služby i maximální důraz na pružnost, spolehlivost a bezpečnost IT vedou k výrazným inovacím v datových centrech. V infrastruktuře datových center hraje stále významnější roli software a stále častěji se lze setkat s hybridními přístupy k jejich budování i provozu.

Obrázek ke článku Konference: Mobilní technologie mají velký potenciál pro byznys

Konference: Mobilní technologie mají velký potenciál pro byznys

Firmy by se podle analytiků společnosti Gartner měly  rychle přizpůsobit skutečnosti, že mobilní technologie už zdaleka nejsou horkou novinkou, ale standardní součástí byznysu. I přesto - nebo možná právě proto - tu nabízejí velký potenciál. Kde tedy jsou ty největší příležitosti? I tomu se bude věnovat již čtvrtý ročník úspěšné konference Mobilní řešení pro business.

Obrázek ke článku Hackerský kongres přiveze v září do Prahy špičky světové kryptoanarchie

Hackerský kongres přiveze v září do Prahy špičky světové kryptoanarchie

Hackerský kongres HCPP16 pořádá od 30. září do 2. října nezisková organizace Paralelní Polis již potřetí, a to ve stejnojmenném bitcoinovém prostoru v pražských Holešovicích. Letos přiveze na třídenní konferenci přes 40 většinou zahraničních speakerů – lídrů z oblastí technologií, decentralizované ekonomiky, politických umění a aktivismu. Náměty jejich přednášek budou také hacking, kryptoměny, věda, svoboda nebo kryptoanarchie.

loadingtransparent (function() { var po = document.createElement('script'); po.type = 'text/javascript'; po.async = true; po.src = 'https://apis.google.com/js/plusone.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); })();
Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032016 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý