EMP
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

EMPEMP

 

EMP

Google       Google       26. 6. 2007       21 644×

Co si takhle jednou místo rohlíku dát k snídani vařený mobil?

EMP, neboli „ElectroMagnetic Pulse“ je záření, které můžete doma najít třeba v mikrovlnné troubě. Toto záření umožňuje objekty zahřát, při větším výkonu dokonce roztrhnout. S menšími úpravami je možné ho také použít na poškozování elektronických zařízení. Toto záření je možné produkovat ze zařízení zvaného magnetron, které sestává z vakuové trubice, okolo které je magnet. Na katodu vede napětí pouze několik voltů, na anodu ale několik tisíců voltů.

Toto záření umí poškodit počítače, mobily, může narušit Wi-Fi signál. Standardně tento signál může dosáhnout až do vzdálenosti 200 m. Principielně funguje tak, že rozkmitá částice v objektu na takovou rychlost, že se roztrhnou. V současné době americká armáda testuje zbraně, které jsou založeny na tomto principu zvané EMP guns. Na těchto obrázcích vidíme pokus s figurínou člověka vystavenou EMP záření:

Historie:

První pokusy s EMP prováděl Profesor Augustin Žáček na Karlově univerzitě ve 20. letech 20. století. Ve druhé světové válce ho používali Britové ve svých radarech.

VAROVÁNÍ: Tento článek je vytvořen pouze za účelem sdělení informací o tomto záření. V žádném případě nepoužívejte toto zážení proti lidem, nebo dokonce osobám s kardiostimulátorem, jejichž fungování by mohl ohrozit.


Zdroje

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor se zajímá o HTML, Flash, grafiku, pracuje v grafickém programu Adobe Photoshop CS 2 a poslouchá skupinu Rammstein.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý