Skutočný 3D displej
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu
Reklama

Skutočný 3D displejSkutočný 3D displej

 

Skutočný 3D displej

Google       Google       3. 2. 2007       8 957×
Reklama
Reklama

Displej M4200D vyrába firma LG Electronics a jeho cena je zatiaľ pomerne vysoká (okolo 380 000 Sk), časom však určite poklesne.

Pýtate sa, ako to funguje? Na povrchu displeja je sieť zrkadiel. Tie lámu obraz do viacerých smerov a pre pozorovateľa sa vytvára ilúzia tretej dimenzie. Na sledovanie 3D efektu netreba používať žiadne 3D okuliare ani iné pomôcky. Samotný displej je LCD monitor s uhlopriečkou 42", jeho svietivosť je 450 cd, kontrastný pomer 1600:1 a používa technológiu True3D. Hĺbka 3D efektu je 50 cm, optimálna sledovacia vzdialenosť je 3-10 metrov. Hoci je stavaný na priestorové zobrazovanie, dokáže zobraziť aj 2D obraz.

Pripraviť obsah na 3D prezentáciu môžete napríklad v programe Autodesk 3ds Max, v softvérovej výbave je aj prehrávač 3D objektov. Pri vytváraní 3D obsahu sa sleduje objekt z 25 rôznych uhlov. Polminútové video v 3D zobrazení zaberie asi 3,5 GB. Vo výbave monitora sú štyri disky s celkovou kapacitou 300 GB.

Zdroj: Slovenský mesačník Quark

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor sa zaujíma o šport, je aktívnym hudobníkom a v minulosti písal pre portál Programujte. V súčasnosti je prakticky nemožné zastihnúť ho.

Nové články

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Blockchain & Bitcoin konference

Blockchain & Bitcoin konference

V pátek 19. 5. 2017 se v pražském konferenčním centru Andel’s konala Blockchain & Bitcoin konference. Řada odborníků a podnikatelů v oboru blockchainu a kryptoměn představila možnosti budoucího směřování tohoto oboru. Speakeři většinou rusky mluvící provenience prezentovali řešení svých firem založená na technologii blockchainu.

loadingtransparent (function() { var po = document.createElement('script'); po.type = 'text/javascript'; po.async = true; po.src = 'https://apis.google.com/js/plusone.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); })();
Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032017 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý