Tunning OS MS Windows XP - 5. časť
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Tunning OS MS Windows XP - 5. časťTunning OS MS Windows XP - 5. časť

 
Hledat
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno
Laser Game Ostrava

Tunning OS MS Windows XP - 5. časť

Google       Google       4. 4. 2007       17 682×

Vitajte späť pri seriáli Tunning OS MS Windows XP, konkrétne pri jeho 5. a pravdepodobne poslednej časti, kde vám ukážem, ako si zefektívniť a prispôsobiť svoju pracovnú plochu rôznymi programami.

Reklama
Reklama
Určite ste už u kamarátov, známych, alebo len tak pri surfovaní internetom uvideli obrázok pracovnej plochy systému MS Windows XP, na ktorej sa nachádzali rôzne, pre vás dovtedy nevídané prvky. Pravdepodobne išlo o programy na zmultifunkčnenie plochy. Takéto programy bezpochyby partia do oblasti vylepšovania a tunningu pracovnej plochy, preto si pár z nich dnes popíšeme. Budú to Wallpaper Changer, ObjectDock, AveDesk, SphereXP, Deskloops.

Wallpaper Changer

› Program Wallpaper Changer je jeden z mnoho doplnkových programov, ktorý pravidelne podľa nastavení mení pozadie pracovnej plochy. Obsahuje veľmi širokú škálu možností a nastavení. Nieje ani náročný na výkon počítača.Deskloops

Deskloops je zaujímavou variantou na prehľadné usporiadanie mnoho okien na pracovnej ploche. Všetky otvorené okná sú umiestnené na filmovom páse, z ktorého si môžete kliknutím vybrať okno, ktoré práve požadujete. Po nastavení je možný posun medzi oknami aj pomocou krajov obrazovky. Program ponúka široké spektrum nastavení.SphereXP

SphereXP je program, pomocou ktorého môžete realizovať trojrozmernosť vašej pracovnej plochy. Okná programov, odkazy a ikony je možné umiestňovať do všetkých osí priestoru plochy. Program vyžaduje prítomnosť rozhrania .NET Framework 2.0. Tento program má však aj nevýhodu v podobe v celku náročnosti na výkon počítača.ObjectDock

› Program ObjectDock vám pridá na pracovnú plochu novú lištu. Do lišty si môžete pridávať rôzne objekty - odkazy na programy, hodiny, indikátor počasia, voľné animované oddeľovače... V programe sú implicitne zakomponované moderné ikony a základné prostriedky. Ich počet si však môžete zvýšiť stiahnutím iných objektov zo stránky uvedenej v programe. Lišta programu ObjectDock je znázornená na nasledujúcom obrázku pod číslom 3.

AveDesk

› Pomocou programu AveDesk si na plochu môžte pridať rôzne interaktívne objekty, ktoré zapadnú do vašej pracovnej plochy. V základnej ponuke programu sú objekty ako prekladač, FTP klient, čítačka RSS, poznámkové lepiace papieriky, ovládač WindowsMediaPlayeru a mnohé ďalšie. Objekty programu AveDesk sú na obrázku pod číslami 1 a 2.Pár slov na záver

Dúfam že Vám tento seriál priniesol spestrenie užívateľského prostredia operačného systému Microsoft Windows XP a mnoho skúseností pre realizáciu vlastnej fantázie. Ak sa potrebujete nejako poradiť alebo opýtať na niečo využite naše fórum alebo kontaktujte autora.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

3 názory  —  3 nové  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jakub LajmonAutor sa venuje návrhu a vývoju webových systémov a sieťových aplikácií. Podniká v oblasti dodávky interných podnikových systémov a vývoja software prevažne pre hotely a vzdelávacie inštitúcie. Vo voľnom čase sa zaujíma o psychológiu, marketing a šport.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Za cenu šesti dolarů lze celkem bez obtíží koupit nový, líbivě vyhlížející flash disk. Přidaná hodnota, které se vám spolu s ním dostane, už tak moc líbivá není. To, co se před pár sekundami tvářilo jako externí disk, se po připojení k počítači změní v důmyslné elektrické křeslo, které vaše zařízení v onen příslovečný škvarek promění za pár sekund. Cílovou skupinou pro koupi takových zařízení by mohli být záškodníci, kteří by tímto způsobem osnovali pomstu třeba vůči záletnému partnerovi. 

Obrázek ke článku Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Snad nikdy není špatná příležitost na investici do hodnotného vzdělání. Obzvlášť v případě, že absolvent dovede teoretické poznatky přetavit v praktické dovednosti, využitelné při řešení problémů i v komunikaci. Právě na to se specializuje studijní program MBA Řízení informačních technologií, vyučovaný na Business Institutu.

Obrázek ke článku Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Pandemie Covid-19 otřásla trhem práce v základech. Dopady krize pocítilo celkově až 45 % zaměstnanců. Není divu, že čím dál větší jistotu přináší obor IT. Ten zůstal krizí téměř nepoznamenán a při nutnosti začít dělat věci na dálku se ještě více ukázalo, jak moc mnohé firmy kvalitní IT potřebují. Do IT nyní přicházejí začátečníci, kteří v něm vidí lukrativní budoucnost a jistotu, ale i freelanceři a zaměstnanci z oborů zasažených krizí

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032020 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý