Na CeBIT-e istá firma prezentovala svoj nový výrobok – nabíjačky na klasické „nedobíjateľné“ akumulátory. Každú batériu vraj možno dobiť 10 až 20krát, údajne ide o prísne tajnú technológiu postavenú na špeciálnych dobíjacích cykloch, pulzoch a podobne.

Výrobca tvrdí, že sa netreba obávať explózie alebo vytečenia, ako to býva v prípade dobíjania pomocou klasickej nabíjačky. Ide najmä o praktický vynález, za pomoci ktorého vám obyčajná baterka hodná 10,– Sk vydrží do MP3 prehrávača minimálne mesiac. Výrobca sa však vyjadril, že mu ide o ekológiu, čo sa tomuto šikovnému vynálezu rozhodne nedá odoprieť. Osobne si to tiež plánujem zakúpiť.
Viac informácií nájdete na: Inovatech Europe.Zdroj: Slovenský IT magazín PC_Space
Peter OroszGoogle
Autor sa zaujíma o šport, je aktívnym hudobníkom a v minulosti písal pre portál Programujte. V súčasnosti je prakticky nemožné zastihnúť ho.
Nové články
Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.
Za cenu šesti dolarů lze celkem bez obtíží koupit nový, líbivě vyhlížející flash disk. Přidaná hodnota, které se vám spolu s ním dostane, už tak moc líbivá není. To, co se před pár sekundami tvářilo jako externí disk, se po připojení k počítači změní v důmyslné elektrické křeslo, které vaše zařízení v onen příslovečný škvarek promění za pár sekund. Cílovou skupinou pro koupi takových zařízení by mohli být záškodníci, kteří by tímto způsobem osnovali pomstu třeba vůči záletnému partnerovi.
Snad nikdy není špatná příležitost na investici do hodnotného vzdělání. Obzvlášť v případě, že absolvent dovede teoretické poznatky přetavit v praktické dovednosti, využitelné při řešení problémů i v komunikaci. Právě na to se specializuje studijní program MBA Řízení informačních technologií, vyučovaný na Business Institutu.
Pandemie Covid-19 otřásla trhem práce v základech. Dopady krize pocítilo celkově až 45 % zaměstnanců. Není divu, že čím dál větší jistotu přináší obor IT. Ten zůstal krizí téměř nepoznamenán a při nutnosti začít dělat věci na dálku se ještě více ukázalo, jak moc mnohé firmy kvalitní IT potřebují. Do IT nyní přicházejí začátečníci, kteří v něm vidí lukrativní budoucnost a jistotu, ale i freelanceři a zaměstnanci z oborů zasažených krizí.