Matematický koutek - 03 - Tabulka
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Matematický koutek - 03 - TabulkaMatematický koutek - 03 - Tabulka

 

Matematický koutek - 03 - Tabulka

Google       Google       27. 5. 2007       23 952×

A máme tu další díl Matematického koutku. Ti chtivější si tentokrát opět zaprogramují. Vrhněme se na doplňování tabulky.

Minule jsme měli příklad opravdu jen na zamyšlení. Tentokrát můžete zkusit naprogramovat nějaký ten skript či program, který za vás tabulku doplní.

Zadání tabulky je zde:

A váš úkol:

Doplňte do tabulky číslice 1 až 8, kdy počet jednotlivých číslic je roven číslu číslice (jednodušeji: doplňte jednu jedničku, dvě dvojky až osm osmiček) a to tak, aby součet číslic ve sloupci (resp. v řádku) byl roven příslušnému číslu vedle sloupce (řádku). Stejná čísla musí spolu sousedit nejméně hranou a musí tvořit řadu - řetězec (může být jakkoli zahnutý).

Řešení z minula:

Řešitele z minula lze rozdělit do tří kategorií. Na velmi úspěšné řešitele, úspěšné řešitele a méně úspěšné řešitele :) Proč? Zde jsou typy řešení, které byly doručeny:

  • Úkol vyřešen jednou otázkou – velmi úspěšný
  • Úkol vyřešen dvěma otázkami – úspěšný
  • Úkol vyřešen dvěma otázkami, které obsahují nějakou reálii – méně úspěšný

Namátkou správné řešení od Phoenixe:
Bude mi stačit jediná otázka: „Co by odpověděl ten druhý, kdybych se ho zeptal, které dveře znamenají život?“ Potom půjdu do těch druhých dveří, než řekne.

Nyní si řekněme, proč nejsou nejlepší otázky s reáliemi. Pokud se chci zeptat jednoho hlídače na nějakou „jasnou“ věc a zjistit tak, jestli mluví pravdu, musím mít zaručeno, že odpověď bude jednoznačná. Např.: „Mám dvě ruce?“ A hlídač může v klidu odpovědět, že neví. Proč? Protože je třeba slepý ;) Pokud vidí, může tak lhát a pokud nevidí, bude mluvit pravdu. Toto není nejlepší příklad zrádnosti těchto reálií, ale snad demonstruje jejich praktickou nepoužitelnost.

Vaše úkoly byly ohodnoceny.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jan ŠkrášekHonza pracuje jako webdeveloper, věnuje se vývoji Nette\Database a Nextras komponentám. Mnoho času věnuje komunitnímu portálu signály.cz. Honza je taky fanouškem XML technologií.
Web     Twitter    

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032025 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý