Na světlo světa se dostaly výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku (končí 30. září), kdy Microsoft vydělal o 23 % více než loni, což je zapříčiněno prodejem systému Windows, kancelářské sady Office a vynikajícími prodeji herního hitu pro konzoli Xbox 360 Halo 3. Vyjádřeno čísly v stále slabším dolaru se jedná o 4,29 mld., což činí 45 centů na akcii, oproti loňským 3,48 miliardám a 35 centy na akcii.
Tržby firmy také významně narostly, a to o 27 % na 13,76 mld. z 10,81 mld. loni. Kdyby vás zajímalo, jak se jednotlivé produkty podílely na tržbách, tak vězte, že operační systémy (včetně Visty) přinesly do pokladničky Microsoftu úctyhodných 4,14 mld. dolarů. Avšak těsně v závěsu se se svými 4,11 mld. „krčí“ rodina kancelářských balíků Office, ve které se již zabydlel nový člen ve verzi 2007.
Herní divize Microsoftu se díky hře Halo 3 a následnému zvýšení prodejů konzole Xbox 360 dostala do zisku celých 165 mil. dolarů v tomto čtvrtletí. Microsoft bojuje na vícero frontách, ale zajímavý je souboj s Googlem na poli online reklamy, kde divize, která má toto na starosti, utržila ztrátu 264 mil. dolarů (asi 5 mld. korun).
Zdroj: news.yahoo.com
Ondřej SýkoraGoogle
Autor rád programuje, trochu umí Visual Basic, učí se C# a ASP.NET, zajímá se o vše kolem počítačů.
Nové články
Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.
Za cenu šesti dolarů lze celkem bez obtíží koupit nový, líbivě vyhlížející flash disk. Přidaná hodnota, které se vám spolu s ním dostane, už tak moc líbivá není. To, co se před pár sekundami tvářilo jako externí disk, se po připojení k počítači změní v důmyslné elektrické křeslo, které vaše zařízení v onen příslovečný škvarek promění za pár sekund. Cílovou skupinou pro koupi takových zařízení by mohli být záškodníci, kteří by tímto způsobem osnovali pomstu třeba vůči záletnému partnerovi.
Snad nikdy není špatná příležitost na investici do hodnotného vzdělání. Obzvlášť v případě, že absolvent dovede teoretické poznatky přetavit v praktické dovednosti, využitelné při řešení problémů i v komunikaci. Právě na to se specializuje studijní program MBA Řízení informačních technologií, vyučovaný na Business Institutu.
Pandemie Covid-19 otřásla trhem práce v základech. Dopady krize pocítilo celkově až 45 % zaměstnanců. Není divu, že čím dál větší jistotu přináší obor IT. Ten zůstal krizí téměř nepoznamenán a při nutnosti začít dělat věci na dálku se ještě více ukázalo, jak moc mnohé firmy kvalitní IT potřebují. Do IT nyní přicházejí začátečníci, kteří v něm vidí lukrativní budoucnost a jistotu, ale i freelanceři a zaměstnanci z oborů zasažených krizí.