Spoločnosť LG Electronics (LG), ktorá je významným hráčom na svetovom trhu plochých obrazoviek, oznámila, že takmer všetky jej monitory vyrobené po 1. septembri majú vďaka technológii DFC tejto spoločnosti kontrastný pomer 5000:1, čo je najviac v tomto odvetví.
Technológia Digital Fine Contrast, ktorá vytvára čistejší, výraznejší a jasnejší obraz, bude súčasťou takmer všetkých monitorov, ktoré sú dodávané na slovenský a český trh. Spoločnosť LG je už dlhý čas popredným dodávateľom monitorov s vysokým kontrastným pomerom, pričom už predtým uviedla modely s kontrastom 1600:1, 2000:1 a 3000:1. Technológia DFC 5000:1 dynamicky reguluje jas v súlade s tým, ako sa mení obraz na obrazovke, a zaisťuje tak, aby bol stále na optimálnej úrovni. To znamená, že monitory spoločnosti LG ponúknu rovnaký zážitok pri sledovaní filmu, športovej akcie či televízneho programu ako mnohé televízory najvyššej triedy. Takto vybavené monitory navyše analyzujú zdrojový signál a automaticky mu prispôsobujú svoje nastavenia.
Uvedená technológia rovnako dosahuje neuveriteľné úrovne čiernej a vynikajúce rozlíšenie farieb v tmavých scénach. Tým sa zlepšuje celková kvalita obrazu a zároveň znižuje namáhanie očí.
Zdroj: TS PCR
Adam BelkoGoogle
Author sa zaujíma o programovanie v C#, medzi jeho koníčky patrí hokej, lyžovanie a lockpicking
Nové články
Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci. Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.
V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.
Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.
Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.