Google 2. lekce - Účet a iGoogle
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Google 2. lekce - Účet a iGoogleGoogle 2. lekce - Účet a iGoogle

 

Google 2. lekce - Účet a iGoogle

Google       Google       15. 1. 2008       19 999×

Téměř ke všem službám, co Google nabízí, je třeba mít založen Google účet. Dále se podíváme na zoubek iGoogle.

Teorie

Téměř ke všem službám, co Google nabízí, je třeba mít založen Google účet. Účet je vlastně nějaké uživatelské jméno, kterým se budete přihlašovat. V pojetí Google je to emailová adresa:

  • Vaše současná, tedy v Česku většinou neco@seznam.cz nebo podobně
  • Nebo založením Gmail účtu získáte Google účet rovnou, a vaše uživatelské jméno potom bude neco@gmail.com nebo jen neco.

Zakládáme účet

Další postup se zaměří na ty z vás, co zatím Gmail nemají, ale mají e-mail např. neco@seznam.cz. Takže otevřete www.google.com a

  • klikněte vpravo nahoře na iGoogle
  • pak znovu vpravo nahoře na Přihlásit se
  • vpravo dole na "Vytvořte si účet nyní"

Všechna požadovaná data pečlivě vyplňte. Jen upozorním na to, že Google velmi dbá na bezpečnost vašich dat, které v budoucnu můžete mít na svém účtu uloženy, a proto je třeba osmiznakové heslo. Dokonce se doporučuje, aby v heslu byly nejen písmena, ale i pár číslic. Nakonec klepnete dole na "Přijímám a vytvořit účet". Zobrazí se potvrzující stránka, oznamující, že vám byl zaslán na vaši současnou e-mailovou adresu Ověřovací email. Jděte tedy nyní do své současné poštovní schránky a čekejte na mail od Google. Někdy to chvíli trvá. E-mail otevřete a klikněte na první odkaz (ověření). Tím je základ hotový.

Základní nastavení účtu

Nejdříve jen upozorním na dva šikovné odkazy vpravo nahoře. Kromě Odhlásit se, je tam ještě Můj účet, což je nejrychlejší cesta, jak se ze všech googlovských aplikací dostat vždy na tuto stránku. Nyní ale klikněte vlevo nahoře na Upravit, a zadejte svoje Jméno a Příjmení, případně Nick, pod kterým chcete být vidět. Tím je základní nastavení hotovo.

iGoogle

iGoogle je jakési přizpůsobení základní stránky Google vašim potřebám. Vše je vcelku jednoduché, takže to nebudu sáhodlouze popisovat. Jen navedu: je třeba vpravo nahoře zvolit Hlavní stránka Google, případně iGoogle. Zde je třeba, abyste se dostali ke všem vymoženostem, vybrat a Uložit věci (miniaplikace), které chcete, aby se vám na iGoogle zobrazovaly. Kromě toho, jaké miniaplikace chcete vidět, můžete nastavit i vzhled. Jakmile dáte Uložit, máte základní nastavení hotovo a můžete si hrát. Jednak se zdroji, ale i vzhledem.

Miniaplikace

Miniaplikace můžete přidávat, mazat, přemísťovat vpravo/vlevo, nastavovat. Já jsem takový minimalistický, takže po vyzkoušení mnoha zdrojů (miniaplikací) zůstávám u cca tří na hlavní stránce. Zdroje se hledají a přidávají pod odkazem "Přidat další" nebo přímo na konkrétních stránkách, pod tlačítkem

Třeba zde na Programujte.com je to tlačítko vpravo dole

Motiv

Můžete také měnit barvy a pozadí pod tlačítkem Motiv.

Úkol

Úkol odevzdávejte buď do komentářů nebo běžně do Úkolů.

  • Založte si Google účet
  • Přidejte si miniaplikace
  • Zvolte vzhled
  • Přidejte miniaplikaci Programujte.com
  • Vyfoťte a umístěte někam na web a odevzdejte odkaz. Kdo neumí, ptejte se.
  • Zde je můj úkol: http://www.geon.wz.cz/programujte/igoogle.jpg

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Pavel KosinaAutor programuje v Pythonu.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032025 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý