Jak studenti FI MUNI navrhují své první prototypy - Informační deska MHD
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jak studenti FI MUNI navrhují své první prototypy - Informační deska MHDJak studenti FI MUNI navrhují své první prototypy - Informační deska MHD

 

Jak studenti FI MUNI navrhují své první prototypy - Informační deska MHD

Google       Google       21. 10. 2011       16 699×

Společně s kolegou Jardou Coufalem vedeme cvičení předmětu FI MUNI – PV182 Komunikace člověka s počítačem, kde se studenti snaží vytvořit funkční prototyp vybraného projektu – od úvodních poznámek, přes wireframy až po funkční prototypy na počítači. Několik prototypů, které takto studenti vytvořili, bych chtěl ukázat.

Cílem předmětu je zkusit si navrhnout GUI k vybranému projektu, kde hlavním kritériem je použitelnost a přístupnost vytvořeného rozhraní.

Studenti měli na výběr z několika projektů, mimo jiné:

  • interaktivní informační panel FI
  • informační a prodejní místo železniční stanice
  • informační deska na zastávce MHD
  • e-mailový klient na mobilním zařízení
  • IM pro dotyková zařízení
  • RSS agregátor technicky zaměřených článků

Studenti si vybrali projekt Informační deska na zastávce MHD, ke kterému zpracovali své úvodní poznámky: jaká je aktuální situace, co by mělo dané zařízení (projekt) zlepšit na aktuální situaci, persony, úlohy a vybrané scénáře.

Dále měli za úkol vytvořit papírový prototyp – wireframy. Někteří se toho zhostili velkolepě a… Ostatně, podívejte se sami :-).

Ještě bych rád doplnil, že se jedná u studentů ve většině případů o první prototypy vůbec, většina nikdy nic podobného nedělala. Následující prototypy tak jsou vytvořeny zcela dle jejich návrhů, neprošly žádným hodnocením, úpravami ani kritikou. To je předmětem až další práce.






















Pokud bude zájem, zveřejním v dalším článku později i další papírové prototypy studentů, případně i další postupy jejich práce – funkční prototyp na počítači.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

2 názory  —  2 nové  
Hlasování bylo ukončeno    
14 hlasů
Google
(fotka) Lukáš ChurýLukáš je šéfredaktorem Programujte, vyvíjí webové aplikace, fascinuje ho umělá inteligence a je lektorem na FI MUNI, kde učí navrhovat studenty GUI. Poslední dobou se snaží posunout Laser Game o stupeň výše a vyvíjí pro něj nové herní aplikace a elektroniku.
Web     Twitter     Facebook     LinkedIn    

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Reklama autora

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý