Přijďte na první hackathon pro vývojáře a knihovníky v Brně
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Přijďte na první hackathon pro vývojáře a knihovníky v BrněPřijďte na první hackathon pro vývojáře a knihovníky v Brně

 

Přijďte na první hackathon pro vývojáře a knihovníky v Brně

Google       Google       11. 11. 2011       9 571×

O co jde?

Ve čtyřčlenném týmu sestávajícím z programátorů/rek a knihovnic během jednoho dne zkusíte vytvořit jednu aplikaci (nebudeme vás limitovat použitou technologií, ani programovacím jazykem, jedinou podmínkou je, že se bude jednat buď o webovou nebo o mobilní aplikaci). Aplikace musí řešit (libovolný) problém související s knihovnictvím. Pro inspiraci dostanete na výběr z několika připravených zadání nebo si vymyslíte vlastní (s tím vám pomůžou knihovnice ve vašem týmu). Na sklonku dne vytvořené aplikace odprezentujete mj. před knihovnickou veřejností, která je bude hodnotit. Nejlepší budou odměněni. Nikdo ovšem neodejde s prázdnou, cílem není jen vyhrát, ale vyzkoušet něco nového, naučit se pracovat v týmu, navázat nové kontakty a přátelství.

Kdy a kde?

15. listopadu v prostorách Kabinetu informačních studií a knihovnictví FF MU v Brně (Arne Nováka 1).

Registrace v 8.30 hod. Zahájení v 9.00 hod. Ukončení cca v 19.00 hod.

Kdo pořádá?

Duchovním otcem akce je Martin Hassman, akci pořádá KISK ve spolupráci s Brno GUG.cz.

Jaké bude zázemí?

Na místě dostanete prostory pro programování, Internet a malé občerstvení. Na začátku sestavíme vývojářské týmy, každý vývojářský tým dostane přiděleny 1-2 knihovnice, které budou pomáhat se zadáním a testováním aplikace.

A co z toho?

Na úplném konci se přesuneme do útulné kavárny, kde každý tým představí svou aplikaci. Poté bude vyhlášen vítězný tým, který získá 5 000 Kč. Každý účastník navíc získá drobný dárek.

Vývojáři, registrujte se (zdarma): REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

Co je to hackathon?

Čtvrtého června roku 1999 došlo v kanadském městečku Calgary na východ od Skalistých hor k malé události. Přijelo sem deset vývojářů OpenBSD, aby zde uspořádali první hackathon na světě. Název vznikl spojením slov hack a marathon a cíl akce byl jasný. V krátkém čase mimo území USA naprogramovat open source kód implementující potřebné šifrování pro IPsec. Vytvořit něco takového na půdě USA nebylo totiž v té době legální. A jak to dopadlo? Uspěli!

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
1 hlas
Google
(fotka) Lukáš ChurýLukáš je šéfredaktorem Programujte, vyvíjí webové aplikace, fascinuje ho umělá inteligence a je lektorem na FI MUNI, kde učí navrhovat studenty GUI. Poslední dobou se snaží posunout Laser Game o stupeň výše a vyvíjí pro něj nové herní aplikace a elektroniku.
Web     Twitter     Facebook     LinkedIn    

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Reklama autora

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032025 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý