YouTube in Real life - video, které zaujalo spoustu Čechů. Podívejte se, jak bylo vytvořeno
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

YouTube in Real life - video, které zaujalo spoustu Čechů. Podívejte se, jak bylo vytvořenoYouTube in Real life - video, které zaujalo spoustu Čechů. Podívejte se, jak bylo vytvořeno

 

YouTube in Real life - video, které zaujalo spoustu Čechů. Podívejte se, jak bylo vytvořeno

Google       Google       16. 11. 2011       32 872×

Zaujalo desetitisíce lidí. Video s vynikajícími efekty, zasazené do reálného světa a vytvořené 17letým klukem z Ústí na Labem je fascinující, povedené a zábavné. Jak a čím ho autor, Patrick Macharovský, vytvořil, se můžete dočíst v tomto krátkém článku.

… nejluxusnější zpracované video v česku co sem zatím viděl. — hysabcz
… Wow, hochu, ty máš o dobrý job postaráno, jen to asi nebude v ČR. — BaconCZE
… Velice dobře udělané, smekám klobouk. — czschima

Pokud jste jej neviděli, v článku se mluví o tvorbě následujícího videa:

Pro natáčení jsem měl vybraných několik pěkných lokací, ve finále jsem byl bohužel odmítnut – na místě, na kterém jsme byli domluveni, nám to v den natáčení zatrhli. Což byl docela problém, protože scénář byl přizpůsoben vybranému místu, takže jsem musel narychlo improvizovat, najít jiné vhodné místo a znovu vymýšlet, co kde bude, než se setmí. Video bylo natočeno sportovní kamerou GoPro.

Po dokončení natáčení následoval více jak dvouměsíční proces úprav.

První a nejdelší část úprav zabral motion tracking – proces, kdy program vypočítá z kontrastních bodů ve videu pohyb kamery, aby se do scény daly přidat vymodelované a připravené 3D objekty. Zdá se to lehké, ale vychytat to tak, aby tam ty objekty opravdu seděly a neskákaly, není až tolik jednoduché.

1. fáze – motion tracking

Ve druhé fázi následoval zdlouhavý modeling všech 3D objektů (tlačítka, exploze, ohně u zbraní…). Transformer Bumblebee byl stažený model, který jsem znovu otexturoval a přidal kostru, abych jej mohl naanimovat.

Poté jsem importoval do 3D programu pohyb kamery, vytvořil mentální scénu, do té vložil všechny již připravené 3D modely, přidal světla a výsledek vyrenderoval.

2. fáze – 3D scéna

Vyrenderované snímky jsem spojil v kompozičním programu s originálním (natočeným) záběrem a provedl další úpravy – korekce barev a maskování.

3. fáze – kompozice

Nakonec jsem přidal zvukové efekty, hudbu a z ohlasů povětšinou neoblíbený voiceover, který jsem dělal poprvé a navíc již úplně vysílený a unavený ze všech těch úprav. Celá práce od počátku návrhu až po dokončení všech úprav zabrala v součtu celkem čtyři měsíce.

4. fáze – zvuk

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se se mnou na videu podíleli, a také těm, co jej shlédli a líbilo se jim :).

Autorem článku je Patrick Macharovský.
Patrikovi je 17 let, pochází z Ústí nad Labem a studuje střední průmyslovou školu. Nápad na toto video se zrodil z ničeho nic – prostě ho napadlo udělat YouTube v reálném životě :-).

Použité programy:

  • motion tracking: Voodoo Camera Tracker (zdarma), Boujou 3D modely: Blender (zdarma), Cinema 4D,
  • kompozice: Adobe After Effects,
  • střih: Sony Vegas, Adobe Premiere aj.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
55 hlasů
Google
(fotka) Lukáš ChurýLukáš je šéfredaktorem Programujte, vyvíjí webové aplikace, fascinuje ho umělá inteligence a je lektorem na FI MUNI, kde učí navrhovat studenty GUI. Poslední dobou se snaží posunout Laser Game o stupeň výše a vyvíjí pro něj nové herní aplikace a elektroniku.
Web     Twitter     Facebook     LinkedIn    

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Reklama autora

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý