Když ani první místo v soutěži startupů nepřinese to, co čekáte
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Když ani první místo v soutěži startupů nepřinese to, co čekáteKdyž ani první místo v soutěži startupů nepřinese to, co čekáte

 

Když ani první místo v soutěži startupů nepřinese to, co čekáte

Google       Google       12. 9. 2013       21 131×

Poměrně dlouhou dobu jsem měl problémy s tím, že jsem k Vánocům nedostával přesně to, co jsem si představoval, a mých rodičů se každý rok jejich rodiče vyptávali, zdali nevědí, co bych si tak mohl přát.

Vlastně se to nestávalo jen o Vánocích, ale třeba i když jsem měl narozeniny, svátek, nebo třeba na Den dětí. Začal se tedy rodit nápad na vytvoření elektronického seznamu přání, kam by se mohli členové mojí rodiny podívat a přání si rezervovat, abych nic nedostal dvakrát. Začal jsem tedy programovat, a tak vzniklo Moje Přání.

Webový prográmek napsaný v PHP měl asi 200 řádků a už uměl téměř všechno, co jsem plánoval. Pak jsem se ale dozvěděl o soutěži Junior internet, do které se mohou mladí lidé přihlásit s webovými projekty a vyhrát zajímavé ceny. V tu chvíli jsem si uvědomil, že by se něco podobného mohlo hodit i dalším lidem a možná by stálo za to aplikaci uvolnit pro veřejnost. Samozřejmě že jsem tím pádem veškerou práci zahodil a začal programovat znovu. :)

Dnes je tedy celá aplikace postavená na frameworku Nette a verzovaná gitem, design jsem za pár tisíc koupil od profíka. Ještě asi dvě hodiny před uzávěrkou soutěže jsem řešil poslední drobnosti, ale vše se nakonec stihlo a já se přihlásil.

O měsíc později už jsem byl na VŠE, na konferenci Junior internetu a chystal se na svou dvouminutovou prezentaci. Nejsem schopný to dostatečně objektivně popsat — pamatuji si jen úplně plný sál lidí (údajně byl poloprázdný)… Nicméně jsem to nějak odprezentoval a ročník 2012 jsem vyhrál.

V tu chvíli přišlo něco, co jsem úplně nečekal. Ono totiž nepřišlo nic. Když jsem si pověsil na zeď diplom, že jsem vyhrál Junior internet, tak jsem si zkrátka myslel, že už jsem za vodou. Čekal jsem hromady lidí, kteří mi budou nabízet spolupráci, hromadu článků na internetu a v podstatě jsem už jen přemýšlel, jestli ten nápor návštěv ustojí hosting u Wedosu.

Nic z toho se ale nestalo, pár článků sice vyšlo a vždy přinesly řádově stovky návštěv a získal jsem během chvilky asi 300 uživatelů. Nakonec to celé vyhaslo, Moje přání nepoužíval aktivně prakticky nikdo a já se projektu přestal věnovat.

Někdy v prosinci loňského roku jsem se jen tak ze zvědavosti podíval v Admineru na tabulku uživatelů a seřadil si je podle posledního přihlášení. A světe div se, ono to před Vánoci začalo pár lidí opravdu používat!

Musel jsem zkontrolovat, jestli je to skutečně někdo mimo mou rodinu a přátele — a opravdu tomu tak bylo. Ten počet byl sice směšný, ale někdo používal něco, co jsem já vytvořil, sám od sebe to začal používat! V tu chvíli jsem si znovu uvědomil, že by o Moje přání přeci jen mohl být zájem a s trochou snahy by mohlo být poměrně úspěšné.

Začal jsem tedy na projektu znovu pracovat, vytvořil jsem například stránku na Facebooku nebo plugin pro Google Chrome. Zároveň se snažím stránku všemi možnými způsoby propagovat, jelikož uživatelů pořád není mnoho.

Věřím tomu, že se jedná o šikovnou službu, která by mohla spoustě lidí zpříjemnit život.

Článek pro Programujte napsal Martin Kučera.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

2 názory  —  2 nové  
Hlasování bylo ukončeno    
9 hlasů

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032025 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý