Největší český hackathon vypukne o víkendu 6.-8. dubna 2018 v Praze
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Největší český hackathon vypukne o víkendu 6.-8. dubna 2018 v PrazeNejvětší český hackathon vypukne o víkendu 6.-8. dubna 2018 v Praze

 

Největší český hackathon vypukne o víkendu 6.-8. dubna 2018 v Praze

Google       14. 3. 2018       8 065×

Největší český hackathon vypukne o víkendu 6.-8. dubna 2018 v DigiLab ŠKODA AUTO v pražských Holešovicích. Mezinárodní týmy programátorů a inovátorů se letos zaměří na zlepšení mobility. Po celé tři dny budou bez minuty spánku řešit například témata carsharingu, autonomních vozidel, elektromobility, zlepšení ovzduší ve městech apod. Nově se představí i týmy složené z malých dětí.

Nejlepší programátoři světa se sjedou do Prahy na inovační maraton

Na třídenní akci CEEHACKS Smart Mobility Hackathon Prague 2018 bude celkem 20 tříčlenných týmů, které jsou složeny z vizionáře, designéra a programátora. Vizionář přichází s nápadem, designér zajistí, aby se lidem řešení líbilo, a programátor vytvoří funkční prototyp nového produktu nebo služby, například mobilní aplikace. Se vším pomáhají zkušení mentoři, letos mezi nimi budou například ekonom a bývalý statní tajemník Tomáš Prouza, profesor kybernetiky na ČVUT v Praze Michal Šebek a v odborné porotě zasedne například specialista na digitalizaci ve společnosti ŠKODA AUTO Andre Wehner.

„Účastníci hackathonu pocházejí z odlišných prostředí a zemí a jinak by se ani neměli možnost potkat. Díky tomu můžou vznikat skutečné inovace a to v mnohem kratším čase. Na co byste normálně potřebovali měsíce, dokážou naše týmy vyřešit za pár dní,“ přibližuje Tomáš Studeník, organizátor pražského Hackathonu a zakladatel CEE Hacks.

Týmy budou letos navrhovat inovace ve 12 kategoriích týkajících se mobility. Jedno z témat je alternativní mobilita, čili například car-sharing, bike-sharing, ale i navigace pro pěší. Dalšími tématy jsou třeba senzory ve vozidlech a chytré parkování, bezemisní mobilita a snižování znečištění z dopravy, eko jízda, ale i navrhování zlepšení v oblasti autonomní dopravy a bezpečnosti jízdy. Všechna témata jsou ZDE. Novinkou letošního ročníku jsou také dětské týmy složené z České republiky. Budou například navrhovat, jak pro ně samotné zlepšit zážitek z jízdy.

Už nyní jsou na hackathon přihlášeni lidé z celého světa a to z Česka, Velké Británie, Mexika, Izraele, Pakistánu, Švédska, Číny, Estonska, Indie a Německa. Přihlášky je možné podávat do 15. března 2018. Na konci akce odborná porota za přítomnosti primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové udělí vítězům desítky cen včetně hlavní výhry 5 000 EUR. Některé účastníky čeká také nabídka spolupráce s největšími světovými firmami a především možnost uskutečnit svůj nápad nejen v hlavním městě.

Loni se účastnilo 173 lidí z 13 zemí, pomáhalo jim 50 mentorů. Mezi navrženými inovacemi bylo například zrychlení nástupu do metra studenty ČVUT v Praze, díky čemuž města ušetří miliony. Tým s programátory z Německa, Velké Británie a Polska zase zaujal svým návrhem na dobíjení elektromobilů přímo z jednoho auta do druhého bez nutnosti použití dobíjecích stanic. Dalším úspěšným návrhem bylo dovybavení stožáru veřejného osvětlení ve městech zvukovými senzory, které by dokázaly rozeznat zvuk hrajících si dětí a zpomalit dopravu přijíždějících aut. 

 

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Tomáš ČadaAutor se zajímá o moderní technologie, internet věcí a vlastně jakoukoliv technologii, která dokáže v dnešním životě pomoci anebo i pobavit.

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý