Studentský turnaj nápadů vyhrál detektor pravdy pro roboty
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Studentský turnaj nápadů vyhrál detektor pravdy pro robotyStudentský turnaj nápadů vyhrál detektor pravdy pro roboty

 

Studentský turnaj nápadů vyhrál detektor pravdy pro roboty

Google       6. 4. 2019       6 948×

První ročník průmyslového IoT hackathonu zná vítěze. V napínavém souboji mladých inovátorů zvítězil tým Student Dreamers s projektem “Machine Guardian”. Odnáší si 100 000 Kč a příslib spolupráce.

Inovační studentský maraton věnující se internetu věcí (IoT), organizovaný předními průmyslovými společnostmi Česka, proběhl 8. – 9. března v prostorách Business Link v Praze. Akce se zúčastnilo celkem 19 týmů. Za pouhých 24 hodin vypracovaly novátorská řešení ve výzvách jako ”Zdokonal turbínu”, “Zrychli výrobu” nebo “Zoptimalizuj budovu”.

Absolutním vítězem hackathonu se stal tým Student Dreamers, který představil řešení „Machine Guardian”, chytré krabičky plné čidel, která hlídá práci robotů. Nejúspěšnější průmysloví hackeři České republiky o svém řešení říkají: tak nějak si všichni myslíme, že v budoucnosti stroje vyřeší všechno. Ale, jak ukazuje naše krabička „Machine Guardian“

Tak i roboty je potřeba hlídat. Je to takový detektor pravdy pro roboty. Od fabrik po sklady, naše řešení dokáže odhalit včas problémy mechanických strojů v průmyslu a ušetřit tak miliony ve výrobě.”

Na hackathonu bylo dále rozdáno sedm partnerských cen, které zahrnují výlet soukromým letadlem na veletrh Hannover Messe, stáž v největším výrobním závodě v ČR, možnost využít superpočítač či zapůjčení nejrychlejšího elektromobilu na světě.

Tomáš Studeník, radikální inovátor a organizátor hackathonu, shrnuje:

“Ukázalo se, že český průmysl má před sebou skvělou budoucnost. Mladí lidé se nebojí řešit velké problémy moderního světa jako energetika, doprava či průmysl. Firmy jen musí umět dobře studentům objasnit, jak mění svět k lepšímu.”

Výsledky Prvního průmyslového IoT hackathonu v České republice

Hlavní cena IoTea hackathonu: Tým Student Dreamers ve složení Viktor Adam Koropecký, Vojtěch Pšenák a David Žahour za nápadchytré krabičky „Machine Guardian“.

Cena Siemens:Tým Bublinky Bublinky za včasnou predikci řešení diagnostiky strojů “Machine Medic”.

Cena ŠKODA AUTO: Tým CyberDroneTechnology za nápad chytré mobilní aplikace pro údržbu výrobních zařízení, stáž pro pět vybraných účastníků hackathonu a juniorský tým BioS za odvahu postavit se ostříleným hackerům.

Cena SKANSKA:Tým Poftnul za nápad dynamického přidělování parkovacích míst.

Cena SKF: Tým Nerds za nápad webové a mobilní aplikace informující o stavu strojů.

Cena EY: Tým Redifice za nápad automatizovaného úklidu kancelářských budov, tým Student Dreamers za nápad chytré krabičky „Machine Guardian”.

Cena ATOS: Tým DataAI za nápad, jak měřit a sledovat data ve výrobě pomocí algoritmů.

Cena E.ON: Tým Redifice za nápad automatizovaného úklidu kancelářských budov a tým AntiWind-Up s řešením prevence havárií plynovodů.

Zajímavosti

Nejmladšímu soutěžícímu bylo 12 let. Studenti celkem vypili 122 litrů kávy a energetických nápojů. 

Při práci pomáhali soutěžícím mentoři a odborníci ze společností Siemens, ŠKODA AUTO, Skanska, SKF, Atos, EY, E.ON, Unicorn a Operátor ICT.

O IoTea hackathonu

Hackathon je víkendová akce, jejímž cílem je na jedno místo sezvat talentované mladé lidi, kteří vypracují řešení konkrétního problému nebo s pomocí informačních technologií vytvoří nový produkt. Při práci účastníkům pomáhají odborní mentoři. Společně pracují s reálnými daty z továren, výrobních závodů a jiných průmyslových provozů. Na podobném hackathonu se zrodilo například facebookové tlačítko „Like”.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Tomáš ČadaAutor se zajímá o moderní technologie, internet věcí a vlastně jakoukoliv technologii, která dokáže v dnešním životě pomoci anebo i pobavit.

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý