Dell umožnil na CES 2020 nahlédnout do svých vývojových laboratoří a představil několik konceptů
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Dell umožnil na CES 2020 nahlédnout do svých vývojových laboratoří a představil několik konceptůDell umožnil na CES 2020 nahlédnout do svých vývojových laboratoří a představil několik konceptů

 

Dell umožnil na CES 2020 nahlédnout do svých vývojových laboratoří a představil několik konceptů

Google       17. 3. 2020       18 550×

Osobní počítače budou v příštím desetiletí i nadále hrát klíčovou úlohu v našem každodenním životě a umožňovat nám zpracovávat data, tvořit, inovovat, spolupracovat a bavit se. Budou chytřejší a budou si uvědomovat sebe i uživatele. Jejich podoba se možná změní, jednak kvůli novým způsobům využití, jednak vlivem vývoje techniky. 

Stejně tak způsob naší interakce s nimi. Inovační skupina Dell Technologies Experience Innovation Group neustále vyvíjí a testuje nová řešení, která pomáhají pracovat rychleji, hrát lépe, propojovat lidi online a být produktivnější.

Jednou z inovativních technologií, které byly představeny na CES 2020, je koncept UFO. Alienware poskytuje nejlepší možné zážitky z hraní počítačových her a jeho cílem je stvořit herní PC hodné této značky, a to v kapesním provedení, které by herní nadšenci mohli používat ke hraní prémiových titulů kdekoli se jim zachce. 

Koncept UFO je osazený 8“ displejem s rozlišením 1900x1200 bodů. Je vybavený i odpojitelnými ovládacími prvky, takže na něm lze hrát nebo sledovat multimédia v různých režimech: jako s kompaktní herní konzolí s ovladači připojenými k displeji, s odpojenými ovladači a displejem s výklopným stojánkem umístěným na pevné podložce nebo zařízení připojit k externímu displeji a hrát pomocí odpojeného ovladače nebo použití klávesnice a myši jako u běžného PC.

Stejně jako u čehokoli jiného, co je třeba při hraní držet, musí i UFO „padnout do ruky“ na první pokus. Vylaďování tvaru, funkcí a ergonomie ovladače věnovaly vývojové týmy stovky – ne-li tisíce – hodin a několik posledních měsíců se soustředily na testování a vylepšování tlačítek. Neopomenuly ani na vylaďování hmotnosti, aby bylo dosaženo dokonale vyváženého poměru mezi výkonem, přenosností a výdrží na baterie. Koncept UFO je vybaven procesory Intel Core 10. generace, Wi-Fi, Bluetooth a rozhraním Thunderbolt k zajištění vysokého výkonu, připojení k síti a rozšiřitelnosti. A díky tomu nemusí ani na cestách dělat kompromisy. 

Dell své snahy také upírá k vývoji zařízení s více obrazovkami. Proto na veletrhu představil další dva koncepty – Duet a Ori. 

Koncept Duet je zařízení se dvěma špičkovými 13,4palcovými displeji, které se přizpůsobují stylu práce a zábavy uživatele. Možná vypadá jako obyčejný notebook, ale fakticky se jedná o dvě dotykové obrazovky. Je vybaven inovativními funkcemi, které umožňují pohodlné a intuitivní ovládání. Zařízení tohoto typu pomohou uživatelům efektivněji pracovat na více úlohách současně. Usnadní například porovnávání a upravování fotografií, scén ve videonahrávkách nebo dokumentů na dvou displejích vedle sebe. Dodatečná zobrazovací plocha také umožní současně se věnovat konferenčnímu hovoru, kontrolovat poštu a dělat si poznámky při práci na cestách. 

Koncept Ori je skládací zařízení, které nabízí obvyklý displej o úhlopříčce 13”, ale překládá se v půli do snadno přenosné velikosti. Nabízí podobné výhody jako dva displeje, avšak bez předělu uprostřed. „Bezešvé“ zobrazení je ideální pro čtení článků na výšku se svislým posunem stránky, sledování videí a řadu dalších využití. Přepínat lze mezi jednou obrazovkou na celou plochu displeje s vynikající kvalitou obrazu, velkým prostorem pro aplikace a pohodlnou práci s dotykovým perem, nebo dvěma obrazovkami s novými možnostmi pro multitasking a pořizování.

Všechny předváděné koncepty jsou vyvinuty na prvním místě s ohledem na co nejlepší uživatelskou zkušenost. Postupně ale ještě dojde k jejich vylepšování a zdokonalování, případně se výsledky práce na nich objeví v jiných produktech.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

1 názor  —  1 nový  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Tomáš ČadaAutor se zajímá o moderní technologie, internet věcí a vlastně jakoukoliv technologii, která dokáže v dnešním životě pomoci anebo i pobavit.

Nové články

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý