Společnost Facebook ohlašuje změny ve fungování skupin. Chce zachovat jejich bezpečnost
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Společnost Facebook ohlašuje změny ve fungování skupin. Chce zachovat jejich bezpečnostSpolečnost Facebook ohlašuje změny ve fungování skupin. Chce zachovat jejich bezpečnost

 

Společnost Facebook ohlašuje změny ve fungování skupin. Chce zachovat jejich bezpečnost

Google       27. 3. 2021       21 967×

Je klíčové, aby se lidé, kteří tráví čas ve facebookových skupinách cítili bezpečně a mohli tak sdílet své zájmy a životní zkušenosti se svým okolím. Právě proto společnost Facebook k dnešnímu dni zveřejňuje informace o své práci na zachovávání bezpečí ve skupinách na platformě.

Tato práce zahrnuje mimo jiné úvahy o tom, jak lépe a především bezpečně doporučovat další skupiny nebo třeba jak omezit privilegia osob, které porušují pravidla platformy. Změny budou zavedeny v řádu několika následujících měsíců.

Vylepšení doporučovaných skupin

Facebook má obrovskou zodpovědnost při zviditelňování či doporučování obsahu. Ve svém úsilí zajistit, aby lidem nebyly doporučovány potenciálně škodlivé skupiny, se snaží také o to, aby nepenalizoval velmi kvalitní skupiny zabývající se podobnými tématy. Rovnováhu mezi těmito aktivitami se snaží formulovat i prostřednictvím doporučujících pokynů, které jsou dostupné na tomto odkazu.

S tím, jak se chování na platformě vyvíjí, je potřeba dělat víc. Právě z tohoto důvodu byly ve Spojených státech z doporučení odstraněny občanské a politické skupiny i skupiny nově vytvářené. Ačkoli mohou lidé stále pozvat své přátele do těchto skupin nebo je na Facebooku vyhledat, společnost se rozhodla tato omezení rozšířit v globálním měřítku. Toto rozhodnutí staví na změnách, které byly v doporučování skupin zavedeny již dříve, jako například odstranění zdravotních skupin z těchto sekcí nebo třeba skupin, které opakovaně sdílejí dezinformace.

V momentě, kdy skupina začne porušovat pravidla, Facebook ji bude zobrazovat v doporučeních níže, což znamená, že je méně pravděpodobné, že ji lidé objeví. Tento přístup je velmi podobný tomu, jenž je využívám v News Feedu, kde jsou příspěvky s nižší kvalitou zobrazovány níže, takže je zahlédne menší počet osob.

Omezení dosahu skupin a členů porušujících pravidla

Skupiny a jejich členové, kteří porušují pravidla platformy, by měli mít snížená oprávnění a dosah. Omezení by se měla rovněž stupňovat v souladu s tím, zda v porušování pravidel i nadále pokračují až do chvíle, kdy budou tyto skupiny a uživatelé z platformy zcela odstraněni. Bude-li to navíc z důvodu hrozby závažného poškození nutné, budou skupiny a osoby odstraněny okamžitě bez ohledu na zmiňované mezikroky.

Opatření pro skupiny

Facebook začne upozorňovat své uživatele na to, že se chystají připojit do skupiny, která porušuje Zásady komunity. Mohou tak své rozhodnutí učinit na základě většího množství informací. Těmto skupinám také Facebook omezí zasílání pozvánek v podobě upozornění, takže bude méně pravděpodobné, že se do nich lidé přidají. Pro stávající členy skupin pak bude obsah šířený skupinou omezen a tedy zobrazován níže v News Feedu.

V případě, že má skupina významný počet členů, kteří v minulosti porušili zásady sociální sítě nebo byli součástí jiných skupin, které byli za porušování pravidel odstraněny, budou správci a modarátoři stránek po určitou dobu muset schvalovat veškeré příspěvky. To znamená, že obsah se širší skupině nebude zobrazovat, dokud jej správce nebo moderátor nezkontroluje a neschválí. Pokud ale opakovaně schválí obsah, který porušuje pravidla, celá skupina bude odstraněna.

Opatření pro členy

Ten, kdo opakovaně poruší zásady skupin, bude zablokován a po určitou dobu nebude moct zveřejňovat příspěvky ani komentáře v žádné skupině. Také mu nebude dovoleno zvát do jakýchkoliv skupin ostatní nebo vytvářet skupiny nové. Tato opatření mají pomoci se snížením dosahu těch, kteří chtějí platformu zneužívat ke škodlivým účelům, a mají stavět na současných omezeních, která byla zavedena během minulého roku.

Při zachovávání bezpečí na facebookových skupinách je neustále na čem pracovat, společnost Facebook nicméně i nadále hodlá pokračovat v budování a dalších investicích při utváření prostředí, ve kterém se lidé mohou vzájemně propojovat a podporovat.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
1 hlas
Google
(fotka) Tomáš ČadaAutor se zajímá o moderní technologie, internet věcí a vlastně jakoukoliv technologii, která dokáže v dnešním životě pomoci anebo i pobavit.

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý