Python - 5. lekce
Opusťme černý pythonovský shell a pusťme se do grafiky, jak ji chápe Python. Zkusíme si malovat, ale ne myší, jako v Malování, ale pomocí obyčejných příkazů. Grafický modul, který jsme k tomu zvolili, se jmenuje Livewires.
Opusťme černý pythonovský shell a pusťme se do grafiky, jak ji chápe Python. Zkusíme si malovat, ale ne myší, jako v Malování, ale pomocí obyčejných příkazů. Grafický modul, který jsme k tomu zvolili, se jmenuje Livewires.
Návod jak zjistit velkost pamětí ve vašem PC. Či jejich volné místo...
Podíváme se na jednu z nejúčinnějších zbraní htaccess - ochranu složek heslem a vytváření uživatelských skupin...
Úvod, doporučené programové vybavení, hardwarové vybavení, doporučená literatura
Jak se číslují verze softwaru a proč a podle čeho…
V tomto kurzu se Vás pokusím seznámit s webovou technologií Flash (teda hlavně s ActionScriptem), budeme postupovat od základů a dostaneme se až k vytváření složitějších aplikací...
Programovací jazyk, který má ty nejlepší léta teprve před sebou, tak proč ho alespoň nezkusit ? Tento seriál nepředpokládá vaší předešlou zkušenost, takže vše bude sruzumitelné i začátečníkovi (doufám :)). Kdyžtak se dá vložit komentář a zeptat se. ..
V tomto seriálu se dozvíte různé věci o programování...
18.1 API Funkce
18.2 ApiViewer
18.3 Domácí Úkol
18.4 V Další Lekci..
Výraz x>10 bude pravdivý, když x bude třeba 100. Výrazu 'x>10' se říká podmínka, která může být pravdivá nebo nepravdivá, podle toho, kolik je x. Aby byla nepravdivá, muselo by x být třeba 5 nebo -62. Dokonce i pro x=10 je podmínka nepravdivá. S podmínkami úzce souvisí příkaz if, o kterém je dnešní lekce.
Něco málo o tom, jak vysunout a zasunout mechaniku. Plus ještě jak zjistit počet mechanick v PC a jejich písmena.
Minule jsme si povídali o řídicích strukturách a také jsme již probrali příkaz if. Dnes se podíváme na příkazy while, for a foreach.
V předchozích lekcích jsme si již něco ukázali, i když toho máme ještě spoustu před sebou. Ukážeme si, co bychom již měli být schopni vytvořit. Vytvoříme spolu takovou jednoduchou hru, na které si zopakujeme naše znalosti a samozřejmě si je i rozšíříme.
Podíváme se na blokování přístupů přes tento soubor a ukážeme si, jak lze zabezpečit (zabránit) výpisu složky a také použití alternativního indexu...
Vítám vás u dalšího seriálu. Dneska si ukážeme jak na upload souborů na server a to ve dvou variantách.
..Tento jednoduchý krátký zdroják zjistí, jakého typu je určitý vámi nebo programem zvolený disk.
Keď som pred pár týždňami robil kalkulačku, ktorá podporuje prevody medzi číselnými sústavami bol som velmi prekvapený, keď som vo Visual Basicu nenašiel skoro žiadne funkcie na tieto prevody. Jedinú funkciu čo som našiel je funkcia Hex. Táto funkcia slúži na prevod z desiatkovej do šestnástkovej (hexadecimálnej) sústavy. Kedže som potreboval aj iné funkcie, tak mi neostávalo nič iné, ako naprogramovať si ich. Rozhodol som sa napísať ich tu, lebo sa môžu hodiť každému programátorovi...
Práce s řetězci je jednou z velmi silných stránek jazyka Python. Řetězec je prostě text. Jedno písmeno, slovo, nebo celá věta či dokonce mnoho vět. Řetězce v Pythonu poznáte jednoduše – jsou v uvozovkách a většinou se v editorech zobrazují zeleně. Také se s nimi jednoduše pracuje. Když budete trochu pečliví, Python pod vaším vedením zvládne v řetězcích i češtinu se vším všudy. Podívejte se dále.
Tak Vás zase zdravím u našeho dalšího seriálu. Dnes si ukážeme jak jde propracovat pozdrav v závislosti na aktuálním čase.
..Podíváme se na možnosti souboru v praxi, k čemu ho můžeme využít…
Tak a už tady máme první seriál. Jak nadpis napovidá, budeme programovat počítadlo on-line čtenářů Vašich stránek a to v provedení dvěma způsoby.
Co je a k čemu slouží soubor .htaccess…
Tak vás zdravím, rozhodl jsem se, že pro vás budu, v rámci mých možností, přinášet různé ukázky z PHP v praxi. Nebudu zde dopodrobna líčit a popisovat funkce PHP, od toho tady máme přeci on-line kurzy, ale budu se snažit zveřejňovat užitečné příklady.
16.1 Tisk formuláře
16.2 Tisk textu
16.3 Tisk grafiky
16.4 Různé příkazy pro tisk
16.5 Domácí úkol
16.6 V další lekci
Na konci dnešní lekce budete mít program, který vás nebo kohokoliv jiného bude zkoušet z násobilky. V průběhu tvorby se naučíme mimo jiné generovat náhodná čísla a pamatovat si je, ptát se a zpracovávat odpovědi od uživetele, rozhodovat, jestli je něco pravda nebo nepravda, opakovat věci několikrát dokola.
Další lekce seriálu o programování v PHP: operátory řízení chyb, inkrementační a dekrementační operátory, logické operátory, alternativní syntaxe řídících struktur a další.
15.1 RichTextBox (textové pole s rozšířenými možnostmi)
15.2 PrograssBar (ukazatel průběhu)
15.3 Slider (posuvník)
15.4 StatusBar (stavový řádek)
15.5 ImageList (seznam obrázků)
15.6 ToolBar (panel nástrojů)
15.7 TabStrip (listy se záložkou)
15.8 ToolTipText (popisek)
15.9 Domácí úkol (ano, už zase)
15.10 V další lekci (ano, bude i další lekce)
14.1 Databáze a VB
14.2 Objekt Data
14.3 Další práce s databází
14.4 Objekt OLE
14.5 Domácí úkol
14.6 V další lekci...