Fotogalerie v ASP.NET a Highslide JS.NET
V tomto článku se dozvíte, jak nahrát fotografie na server pomocí ASP.NET a jak je následně zobrazit elegantním způsobem díky Highslide JS.NET.
V tomto článku se dozvíte, jak nahrát fotografie na server pomocí ASP.NET a jak je následně zobrazit elegantním způsobem díky Highslide JS.NET.
V dnešním dílu si ukážeme pár věcí, které nám umožňují šablony ovládacích prvků.
Dnešní díl bude o použití User Controls v Silverlightu 2 v praxi – pro našeho Digg klienta vytvoříme vyskakovací okno s podrobnostmi o zápisku.
V dnešním článku se podíváme na jednoduché vytvoření vícestránkového formuláře v ASP.NET pomocí Visual Studia 2008.
Doteď jsme používali pro zobrazování dat DataGrid. Co když si ale budeme se vzhledem výpisu trochu pohrát? Tento díl bude hlavně o možnostech ListBoxu v Silverlightu.
Vítejte ve čtvrtém dílu malého seriálu o jazyku Object Pascal určeném pro začátečníky. V tomto dílu budeme pokračovat v úvodu k objektově orientovanému programování (OOP), protože OOP by dnes do základů programování jistě patřit mělo. Po úvodní teorii z minulého dílu konečně dojde i na program v Pascalu. Nejdřív ale přijde opět malé opakování pojmů z minulého dílu. Další, už třetí část povídání o datových typech v Pascalu, tedy "Typy 3. část", nechám ale až na jindy. Přeji vám pohodu při čtení a práci!
Tentokrát se naučíme pracovat s elementy Style, které nám umožňují používat jednotný vzhled napříč celou aplikací.
Na pořadu dne je naprogramování komunikace s Digg API a zpracovávání výsledků hledání pomocí LINQu.
Týmto článkom by som chcel nadviazať na seriál o Win32 API. Dnes sa dozvieme, ako vytvoriť tlačidlá a EditBox.
Dnes to bude o designu – popíšeme si dostupné kontejnery pro ovládací prvky v Silverlightu a vytvoříme grafické prostředí Digg klienta.
Podnet k napísaniu tohto článku som dostal, keď som si čítal priania na články a našiel som tému „Direct X a C++“. Uvedomil som si, že na slovenskom a českom internete nie sú takmer žiadne informácie na túto tému a teraz je čas to napraviť.
V tomto díle se ještě nepodíváme na Digg klienta, místo toho začneme tradičním Hello World a řekneme si, z čeho se Silverlight projekt skládá.
V této nové sérii článků si postavíme Digg klienta pomocí Silverlightu 2. Během toho si ukážeme zajímavé schopnosti této technologie.
V dnešním díle si probereme operátory, parsování, cykly a tím dobereme základy jazyka Boo.
Podívejme se dnes na základní přehled funkcí, které se vám můžou hodit a jsou prakticky denně použitelné. Povětšinou je lze obejít vlastním kódem, a právě proto je dobré je znát, abychom neprogramovali nové „kolo“. Dnes se bude vše točit kolem řetězců, což je problematika, která je na programu každý den.
V dnešním článku již začneme programovat. Ukážeme základní pravidla programování a napíšeme si program Hello World.
V dnešním článku se podíváme na software, který budeme potřebovat pro naši práci a provedeme si základní nastavení.
Genesis
Překlad tutoriálů pro začínající OS vývojáře od Jamese Molloye (www.jamesmolloy.co.uk).
Vítejte u mého miniseriálu, ktery zaměřím na pilíře objektově orientovaného programování v C#. V miniseriálu vyjdou 3 díly a postupně probereme dědění, zapouzdření a polymorfismus.
Vítejte u prvního dílu seriálu zaměřeného na počítačové zpracování signálů. Nepovažuji se za odborníka na toto téma. Protože si ale myslím, že látka tohoto ražení, zde chybí, rozhodl jsem to alespoň částečně napravit. Informace, které se budu snažit prezentovat, pocházejí částečně ze znalostí nabytých v předmětech bakalářského studia, částečně z dalších zdrojů, které budu uvádět na konci textu.
Autentizaci a autorizaci uživatelů, registraci a stránky s omezeným přístupem jednoduše vytvoříme ve vývojovém studiu Microsoft Visual Studio Web Developer.
Chtěli jste někdy naučit své aplikace mluvit? Pomocí tzv. SAPI to není nic těžkého.
V tomto úvodním článku si řekneme něco o jazyce Boo, vysvětlíme si základní pojmy a podíváme se na to, co nás bude čekat v dalších dílech.
Poslední sada úloh letošního Google Code Jam byla zadaná ve finále. Některé úlohy jsou již obtížnější, ale jiné se stále soustředí spíše na rychlé vymyšlení jednoduchého algoritmu. Na stránkách soutěže se také objevil oficiální klíč k řešení všech dosud zveřejněných soutěžních úloh, kde lze najít podrobnější vysvětlení řešení problémů.
Google Code Jam se blíží do finále, kterému předcházelo asijské, americké a evropské semifinále. Přiznám se, že některé úlohy už byly nad mé síly, v tomto článku proto uvádím pouze výběr úloh z Asie a Evropy.
V posledním díle naší téměř půlroční procházky světem vláken v C# nás čekají metody Suspend, Resume a Abort.
Ako zachytiť screenshot s použitím RenderTarget2D v XNA 2.0 (a vyššom) a uložiť ho na disk.
V tomto článku sa naučíme, ako vytvoriť triedu Menu, ktorá môže byť rýchlo a ľahko presunutá aj do iného programu v XNA. Navyše je veľmi jednoduché prispôsobiť túto triedu, keď už je raz hotová.
Navážeme na minulý díl a dokončíme problematiku Wait a Pulse.
Cílem tohoto článku je objasnit, jak funguje .NET Framework a poznat základní terminologii, která s platformou .NET souvisí.