Google Code Jam 2008 - kvalifikace
Google Code Jam po cvičení pokračuje kvalifikací.
Google Code Jam po cvičení pokračuje kvalifikací.
Ukážeme si jednu z nejužitečnějších věcí pro tvoření aplikací s bohatým uživatelským rozhraním – tvorbu animací, a několik dalších funkcí.
Dnes budeme pokračovat v látce nakousnuté v úvodním dílu – zamykání (locking) a thread-safety.
V soutěži Google Code Jam se řeší přesně ten typ úloh, které jsme dostávali za domácí úkol na Matfyzu a nad kterými jsem přemýšlel třeba při cestě metrem. Nejsou příliš složité, takže se jejich řešením nezabere moc času, ale ani příliš jednoduché, takže člověk přece jenom musí zapojit mozek.
Zní to velice lákavě, co říkáte… Chtěli byste si to vyzkoušet?
V tomto článku se seznámíme s knihovnou pro práci s databázemi – Pysqlite.
V totomto článku si vytvoříme první program, který vyžije naplno schopností WPF. Program nazveme Hei maailma.
Vítáme vás u prvního článku, který odstartuje, dovolujeme si tvrdit, první seriál o Microsoft Expression Blend na českém Internetu. V dnešním díle probereme, co to Blend je, a ukážeme si základní práci s ním.
Dnes se podíváme na zoubek synchronizaci aneb jak donutit vlákna, aby dělala co chceme, kdy chceme.
Objekty vytvořené modulem shelve se chovají jako slovníky. Modul je dokáže uložit a přečíst nějakou jejich hodnotu, aniž by musel načítat ostatní data.
V závěrečném díle miniseriálu o garbage collection se něco dozvíme o možnostech použití garbage collectoru v jazycích, které jsou založeny na manuální správě paměti – v C a C++. Dále se podíváme, jak to vypadá v jazycích a běhových prostředích, kde je garbage collector vestavěný.
Přichází třetí díl miniseriálu o garbage collection, ve kterém se objeví některá vylepšení dříve popsaných algoritmů a také padne zmínka o generačních a inkrementálních metodách automatické správy paměti.
Plynule navážeme na minulý díl, ukážeme si, jak předávat data vláknům, zjistíme, že je můžeme pojmenovávat, a naučíme se ošetřovat vzniklé výjimky.
Ukázka tvorby jednoduchého MP3 přehrávače.
PHP v sobě obsahuje několik desítek až stovek vlastních předdefinovaných funkcí, mezi které patří i funkce date();. Cílem dnešního tutoriálu je seznámit začátečníky s touto funkcí a hlavně je naučit zobrazovat české názvy měsíců.
V další části povídání o garbage collection se zmíníme o nějakých těch základních algoritmech, které jsou používány pro stanovení živosti objektů a jejich uvolňování.
Dneska si urobíme úvod do štruktúr, posledné kapitoly boli skôr teoretického charakteru. Ani tento diel nebude výnimkou.
V tomto článku vám představím řadu nástrojů, které můžete použít pro vývoj svých .NET aplikací. Ukážu vám, jak zprovoznit .NET Framework 3.5 SDK, a pak vám představím různé editory a IDE pro psaní vašich .NET aplikací.
V úvodním díle nového seriálu si povíme, co to vlákna vlastně jsou, k čemu je používáme, a jedno, dvě vlákna si vytvoříme. Seriál není určen pro úplné nováčky, ale spíš pro ty zkušenější, samostatnější programátory.
Pro někoho termín možná neznámý, pro někoho známý docela dobře. V tomto článku si popíšeme, co to tzv. „garbage collection“ je a k čemu slouží.
V 1. dílu našeho seriálu pozdravíme svět a podíváme se na práci s F# Interactive.
F# je objektový programovací jazyk pro platformu .NET s oficiální podporou firmy Microsoft. V našem seriálu se pokusíme proniknout do tajů tohoto nepříliš známého, avšak schopného a výkonného jazyka.
Dnes se vrátíme k textovému editoru a rozšíříme ho o panel nástrojů a do okna „O aplikaci“ přidáme Easter Egg.
Nastavení prostředí
Překlad jednoho z nejlepších tutoriálů pro začínající OS vývojáře od Jamese Molloye (www.jamesmolloy.co.uk).
V tomto dílu se podíváme na primitivní šifrovací program.
Určitě jste o nich už slyšeli, možná i víte k čemu jsou a jak fungují. V tomto článku si je ale rozebereme trochu podrobněji.
V úvodním díle o bezpečnosti v PHP si představíme celý seriál a podíváme se na zoubek PHP Injekci.
Databázové procedury jsou jednou z vývojářských praktik, na kterou většina aplikačních vývojářů, podle mého názoru, hledí se značným despektem. Jsou využívány u velkých aplikací v bankovnictví nebo telekomunikacích, ale u menších a středně velkých aplikací současné trendy spíše směřují k objektově-relačnímu přístupu (ORM). Kde to jen jde, je snaha „zadrátovat“ práci s daty do aplikační vrstvy. Kámen úrazu ale většinou nastane, pokud se nároky na zátěž aplikace zvýší nebo je včleněna do podnikové infrastruktury.
Tvorba jednoduchého textového editoru ve Visual Basicu ve stylu Poznámkového bloku.
Vytvořte si vlastní UNIX-like OS!
Překlad jednoho z nejlepších tutoriálů pro začínající OS vývojáře od Jamese Molloye (www.jamesmolloy.co.uk).