Ajax v praxi - Kontrola uživatelských jmen
V této části vám ukáži, jak dynamicky kontrolovat, zda-li není uživatelem vybraný nick již používán. To vše ještě před odesláním formuláře.
V této části vám ukáži, jak dynamicky kontrolovat, zda-li není uživatelem vybraný nick již používán. To vše ještě před odesláním formuláře.
V dnešním pokračování vám ukážu jak sledovat počet online uživatelů pomocí Ajaxu.
V tomto díle vytvoříme dynamickou Ajaxovou RSS čtečku za použití čistého JavaScriptu - žádné externí PHP skripty.
Ajax přinesl do světa webdesignu mnoho nových možností. Jednou z nich je i uploadování souborů bez nutnosti obnovit stránku. Pojďme se na to podívat blíže.
V této části si ukážeme, jak na realtime vyhledávání v poli prvků vytvořeném v PHP.
V dnešním díle se naučíme validovat formuláře pomocí Ajaxu.
V dnešní lekci se podíváme na opakované asynchronní požadavky a naučíme se elegantně ošetřit chyby PHP, které můžou vzniknout.
Již několik lekcí mluvíme o Ajaxu, objektu XHR, asynchronních požadavcích, XML a mnohých dalších věcech. V dnešní lekci bych vás rád uvedl do principů hypertextového přenosového protokolu (HTTP). Pochopením HTTP je základem pro pochopení technik Ajaxu.
V minulém díle jsme letecky probrali XML a naučili jsme se číst dokumenty XML pomocí asynchronního požadavku XHR. V dnešním díle upravíme pouze příklad ze třetí lekce. Rozdíl bude akorát v tom, že dokument XML bude generován serverem, například z dat uložených v MySQL. Ke generování použijme DOM v PHP.
V dnešní lekci pokročíme o trochu dál a podíváme se na technologii, která dává zkratce Ajax poslední písmenko. Jak jistě všichni víme, Ajax znamená asynchronous JavaScript and XML. Dnes se zaměříme na použití XML spolu s Ajaxem.
V dnešním článku se podíváme na metody a atributy XHR.
Po úvodním díle si probereme objekt XMLHttpRequest a naučíme se tento objekt zinicializovat.
V úvodním článku seriálu o Ajaxu vám popíšu, co to Ajax je, k čemu se používá a kdo ho používá.