Windows Vista
Na co se těšit a čeho se obávat? To si probereme v tomto článku.
Na co se těšit a čeho se obávat? To si probereme v tomto článku.
Ve dnech 10.–11. března se konala ve Zlíně mezinárodní konference Svět informačních systémů 2006, pořádaná Centrem pro výzkum informačních systémů a Fakultou managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně. Na konferenci byly diskutovány čtyři hlavní problémové oblasti – budoucí vývoj profese informatika v souvislosti s výukou podnikové informatiky u studentů vysokých škol ekonomického a manažerského zaměření, trendy využití ICT pro management organizací, aspekty řízení výrobních a logistických procesů a požadavky malých a středně velkých firem na informační systémy.
Co můžeme očekávat sloučením těchto gigantů?
Rozhovor s Franois Bancilhonem – generálním ředitelem softwarové společnosti Mandriva
Microsoft vstupuje na trh s hudebními přehrávači…
Nejaktuálnější informace o systému Maple, dále o jeho nových toolboxech a rozšířeních
Česká republika je jednou z mála zemí Evropy, kde ještě aktivně nepůsobí ani jeden virtuální mobilní operátor. To, že se to v nejbližší době změní, je jasné. Pojďme se podívat, co je potřeba pro to, aby MVO vznikl i v našich zeměpisných šířkách.
Procesory společnosti VIA Technologies nejsou dodnes brány vážně. Nová rodina VIA C7 však dokazuje, že je nutné s nimi počítat v mnoha oborech světa IT od mobilních přes kancelářské počítače až po servery.
Počítače společnosti Apple Computer budou v budoucnu využívat procesorů Intel Pentium. Co tato revoluční změna znamená? Jak se může dotknout jejich využívání v podniku? Znamená to, že se jeden z modelů moderního IT řítí ke zkáze nebo spíše k lepší budoucnosti? Stane se Mac běžným počítačem? Na všechny tyto otázky se pokusíme odpovědět.
V Sillicon Valley právě vládne nový hit: vzniká řada nových firem, které se hodlají zaměřit na „Web 2.0“, tedy síťové služby používající technologii AJAX. Zkratka AJAX označuje Asynchronní JavaScript a XML, tedy způsob programování webových služeb založený na dynamických funkcích HTML, které mohou být spouštěny ve webovém prohlížeči. Umožňuje tak efektivnější a jednodušší interakci mezi prohlížečem a webovým serverem.
European Union Public License (EUPL) v tuto chvíli nemá definitivní podobu, a tak budeme hodnotit její koncept. Při tvorbě tohoto rozboru vycházíme z návrhu verze 1.0. EUPL si klade za cíl zjednodušit využití svobodného softwaru ve veřejném sektoru a vytvořit licenci, která bude plně respektovat právní řád jednotlivých zemí EU.
Vláda České republiky schválila návrh, který odstraňuje povinnost podnikatelů potvrzovat úřadům svou bezdlužnost. Elektronické potvrzení o tom, zda podnikatel je nebo není veden v této evidenci, si bude moci obstarat sám úřad, který bude podmínku bezdlužnosti zkoumat.
Firma Kaspersky Lab přinesla informaci o tom, že byl objeven kód, který je pravděpodobně prvním virem pro OpenOSce.org – nějvážnějšího soupeře MS Office. Virus může infikovat jak OpenOffice.org, tak jeho komerční ekvivalent – StarOffice.
US Post (americká pošta) nedávno obdržela žádost o dodání zásilek na základě e-mailové, nikoliv fyzické adresy odběratele.
Google Summer of Code je akce nabízející studentům stipendia jako odměnu za tvorbu nových svobodných programů nebo pomoc na již existujících projektech. V roce 2005 se akce zúčastnilo cca 400 studentů z celého světa a 40 organizací, které si vyvíjené projekty vzaly pod patronát (mentoring organization). Tohoto ročníku Google Summer of Code se účastní přes 100 patronátních organizací a cca 2 000 mladých programátorů.
BSA (Business Software Alliance) už potřetí vydala společně s IDC zprávu o počítačovém pirátství na světě – The IDC Global Software Piracy Study. V dokumentu se dočítáme, že ztráty vznikající výrobcům software v důsledku počítačového pirátství jsou přímo nebetyčné.
Každý z nás se dívá na filmy. Ať už ho to baví nebo ne – divá se. Každý, nebo téměř každý z nás, také ví, jak vypadá výrobní proces průměrného filmu. Běžného filmu. Zapomeňte ale na všechno, co víte. Elephants Dream porušuje pravidla komerční kinematografie stanovená trhem a nabízí místo toho něco zcela nového. Něco, co tu ještě nebylo a co si určitě najde své pokračovatele.
Na počátku 90. let byla hodně známá hra Stunts. O co v ní šlo? Postavili jste si vlastní automobilovou dráhu s různými překážkami a poté jste na této dráze závodili. Nyní je tu podobná hra, ManiaDrive, akorát s lepší grafikou a jinými vylepšeními.
Nedávno vyšel článek o ochraně e-mailů proti hackerům, nyní nadešel čas na článek o ochraně webů.
Při vytváření informačních systémů se někdy setkáváme s problémy, pro které neexistuje algoritmus řešení. Častým případem jsou optimalizační úlohy, kdy je třeba vybrat nejvhodnější z velkého množství možností, přitom neexistuje návod, jak takový výběr provést. Každou již nalezenou alternativu však musíme umět ohodnotit. Přehled několika takových úloh s nástinem řešení jsem již podal v článku Genetické algoritmy a jejich aplikace v praxi, v tomto seriálu bych se chtěl touto problematikou zabývat podrobněji.
Aneb počátek živé umělé inteligence.
Wi-Fi sítě pro bezdrátové připojení k Internetu jsou k dnešnímu datu ve 4 490 českých městech a vesnicích či jejich částech, což jsou asi dvě třetiny všech obcí v ČR.
Dalo mi to sice spoustu práce a dlouho jsem se odhodlával, ale nakonec jsem se rozhodl na GNU/Linux přejít. Začal jsem kdysi (asi před rokem) s distribucí, myslím, jménem Mandrake a nějak moc mě neoslovila, zkusil jsem tedy Xandros, který mi přišel na CD časopisu Computer, a tomu jsem řekl jednoznačně ne. Prostě mi ta distribuce nesedla…
Už vás nebaví si vytvářet na freemailech stále nové a nové e-mailové schránky, kdykoli se chcete někam zaregistrovat, aniž byste tam museli uvádět svůj „skutečný“ e-mail? Tak zkuste tuto převratnou službu! TempInbox přichází…
Uvedeme si metody, které používají lidé, kteří stojí o vaši korespondenci. A také jak se těmto metodám bránit. Popřípadě jak co nejvíce znepříjemnit zjištění hesla od e-mailu.