Články ⇢ Ostatní
Jak jsme vytvořili sociální síť pro sportovce
Již na střední škole nás zajímal zdravý životní styl, fitness a seberealizace. Na základě naší aktivity jsme si často ukládali výsledky, porovnávali je a zpětně analyzovali. Vzhledem k tomu, že jsme používali pouze poznámkové bloky, papír a tužku, bylo složité své výsledky ukázat ostatním, pochlubit se a motivovat.
Symb.me je ojedinělý internetový projekt o hudbě, kterou milujete
Symb.me neboli Share your music better (Sdílej svou hudbu lépe) představuje novou sociální síť pro milovníky hudby. Vytvořili jsme prostředí pro sdílení muziky s přáteli, spolupracovníky a lidmi, kteří mají rádi stejný hudební styl, interprety či songy. Jako zdroj přehrávání používáme YouTube.
Seděli jsme u nedělního obědu, dlouze přemýšleli a řekli si ANO: Postavíme Laser Arénu!
Měli jsme jasnou vizi, jak by to mělo vypadat. Každého z nás ta hra chytla. Je to adrenalin, vzrušení, perfektní zábava a člověk se za těch pár minut pořádně naběhá, což prospívá i tělu, když celé dny jen sedí za počítačem. Dali jsme hlavy dohromady a začali jsme.
Recenze knihy – Adobe Flex, kompletní průvodce tvorbou interaktivních aplikací
Na českém trhu nenajdete mnoho knih o technologii Adobe Flex. Ve skutečnosti je v češtině k sehnání jedna jediná – Adobe Flex, kompletní průvodce tvorbou interaktivních aplikací. V této recenzi si ji představíme.
Školíte nebo přednášíte? Dělejte to efektivně s novou českou webovou aplikací
Přibližně před rokem jsme se potkali s Markem a společně přemýšleli nad tím, jak zužitkovat naše zkušenosti a vložit je do něčeho, co bude mít přínos nejen do naší kapsy. Marek dostal nápad: „Pojďme udělat webovou aplikaci, která by pomáhala všem, kdo školí“ – a tak jsme ji udělali.
Středoškolská fyzika – křivočarý pohyb
Tento díl věnuji studiu křivočarých pohybů. V minulém díle jsem byl upozorněn na fakt, že jsem provedl výklad příliš nesrozumitelně, dokonce jsem byl nařčen, že opisuji skripta. Pokusím se tedy v tomto díle být "přímočařejší" (přestože se jedná o křivočaré téma :) ) a budu doufat, že si nikdo nebude myslet, že své články přepisuji ze skript.
Internet mění vzdělávání, stojíme o to?
Digitální informace dnes vládnou světu a poznání a vzdělávání je nejdostupnější v celé historii lidstva. Internet poskytuje nevyčíslitelné množství obsahů, témat a tolikero odpovědí na naše zvídavé otázky, že by člověk musel žít desítky, možná stovky životů, pokud by chtěl veškeré dostupné vědění načerpat. Z každého se tak dnes může stát samouk stejně, jako byli Einstein, Bell či Hemingway.
Obludárium programovacích jazyků – část 2.
V druhém díle našeho obludária si ukážeme další dva esoterické programovací jazyky. Prvním bude Single Four a ten druhý se jmenuje AAAAAAAAAAAAAA!!!!. Navíc se potom můžete zúčastnit malé soutěže, kterou najdete na konci článku.
Výsledky 13. ročníku konference Junior Internet
V sobotu 17. 3. 2012 proběhl již 13. ročník konference Junior Internet, která každoročně přivede dohromady mladé internetové podnikatele, podnikatele a webdesignery. Letošní ročník se nesl ve znamení velkých změn. Největší změna byla přítomnost hvězdné poroty (ve složení David Grudl, Jan Tichý, Jirka Tvrdek a Vít Vrba), která rozhodla na samotné konferenci o finálním osudu finalistů. Vítězové projektu i letos ukázali, co mladí na internetu dokážou.
Obludárium programovacích jazyků – část 1.
V tomto krátkém seriálu se projdeme krajinou těch nejzvláštnějších, nejšílenějších a nejneobvyklejších programovacích jazyků, které kdy spatřily světlo světa. Neberte je ale příliš vážně, jejich hlavním smyslem a účelem je samozřejmě pobavení!
Recenze knihy: Objektivy 2011/2012 – katalog objektivů na našem trhu
Celkem 151stránkový průvodce světem objektivů nabízí čtenáři komplexní přehled o objektivech dodávaných na náš trh. Kniha navazuje na svého předchůdce, který byl vydán před třemi lety, a vznikla jako reakce na aktuální změny, kterými trh s fotoaparáty za poslední dobu prošel.
Středoškolská fyzika - přímočarý pohyb
Tentokrát se dozvíme něco málo o přímočarém pohybu. Co se bude hodit, bude určitě to, že si přiblížíme následující: přímočarý pohyb a jeho zákonitosti, nakousneme rozdíl oproti křivočarému pohybu, který probereme příště. Jestli už někdo čeká na to, že se podíváme i na „nějaké ty věci s počítačem“, tak ty nás budou čekat o kurz dál v dynamice jako dodatek k Newtonovým pohybovým rovnicím jako numerické možnosti, jak řešit libovolné diferenciální rovnice.
Junior Internet odrazovým můstkem pro mladé talenty do 18 let
Junior Internet je soutěž pro mladé lidi do 18 let, kteří se aktivně pohybují na internetu. Za svých 13 let již pomohla odstartovat kariéru nepřebernému množství mladých podnikatelů, programátorů, designerů či copywriterů – namátkou můžeme jmenovat Tomáše Krchu, Jana Řežába či Zdeňka Cendru.
Otočený denní režim – život netopýra aneb jak se žije a pracuje, když všichni kolem vás spí
Většina lidí vstane ráno, jde do práce, vrátí se kolem druhé až páté a někdy před půlnocí zalehne. Jaký je život člověka s otočeným denním režimem, kdy vstane ve 14 hodin a spát jde v 6 ráno? Jaký to má vliv na člověka a jde to dlouhodobě zvládat?
Pracujete dlouho do noci? Jak se žije s otočeným denním režimem?
Skoro každý z nás to alespoň jednou zažil – práce do ranních hodin, nevyspalost, únava, večerní hlad, nezdravé rychlé jídlo… Krátkodobě to jde vydržet a vcelku snadno. Jaké jsou ale zkušenosti kolegů, kteří dlouhodobě pracovali nebo pracují do ranních hodin, mají otočený denní režim a nezdravě se stravují? Sám jsem to zkusil a pracoval i 20 hodin denně, k tomu jsem posbíral zkušenosti svých kolegů a zde jsou výsledky.