ASP.NET – 8. lekce
Jak jsem minule slíbil, dneska si řekneme něco málo o objektech v ASP.NET.
Jak jsem minule slíbil, dneska si řekneme něco málo o objektech v ASP.NET.
Pri vývoji webovej aplikácie by bolo veľmi pracné a nepraktické písať kód obsahujúci celkový vzhľad webu pre každú stránku. Oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie je vytvoriť jednu šablónu, ktorá sa bude aplikovať na všetky stránky s konkrétnym obsahom.
Článek popisuje OS Singularity společnosti Microsoft. Poukazuje na možné principy operačních systémů budoucnosti.
O procedurách a funkcích
Jak jsem slíbil minule, dneska si řekneme něco o polích.
Dnes se naučíme používat cyklus s podmínkou na konci – do-while, cyklus s podmínkou na začátku – while a příkaz switch/select.
Dneska si ukážeme, jak používat výjimky if/else/elseif a cyklus for.
Obsah článku:
Obsah článku:
Trochu odskočíme od kurzu ASP.NET a ukážeme si, jak nainstalovat a nastavit Internetovou informační službu (IIS) z instalačního CD/DVD MS Windows 2000/XP.
V dnešní krátké lekci se podíváme na proměnné a jejich používání.
Rôzne možnosti zobrazenia textu, čísel, dátumu alebo meny v jazyku C#.
Jak jsem minule slíbil, vytvoříme si první stránku v ASP.NET, a to jak jinak než Hello World. Dále si ukážeme, jak přiřadit tlačítku akci a jak psát komentáře. Tak jdeme na to :-)
Co k tomu budeme potřebovat a co to vlastně je
Článek popisuje otevřené implementace standardizovaných částí .NET Frameworku, které v jisté míře umožňují běh .NET aplikací na jiných platformách, než je platforma Windows.
V druhém, pravděpodobně posledním dílu se dozvíte, jak odesílat e-maily s přílohami a jak zobrazovat přiložené obrázky v těle e-mailu.
Častým problémem začínajících .NET vývojářů je odesílání e-mailů, proto se vás v příštích několika dílech pokusím seznámit se správným odesíláním e-mailových zpráv v prostředí .NET 2.0.
Občas nastane situace, kdy je nutné odstranit z řetězce znaky s diakritikou. .NET 2.0 nabízí spolehlivé řešení problému, protože umí pracovat s takzvanými Unicode kategoriemi.
Za největší výhodu platformy .NET je považována podpora více programovacích jazyků a vysoká úroveň integrace mezi nimi.
Tento kurz navazuje na Seriál C#. Řekneme si, které infromace ze seriálu byste si měli zopakovat a něco navíc samozřejmě doplním. Nakonec si zadáme první tzv. opakovací úkol.
Garbage collection (dále jen GC) v Microsoft .NET Frameworku kompletně osvobozuje každého programátora od starostí kdy uvolnit paměťové prostředky apod. Pokud čtete tento článek, chete určitě porozumět, jak to vlastně funguje. V první části si povíme, jak GC alokuje a kontroluje objekty, detailně si popíšeme, jak pracují jeho algoritmy. Budeme také mluvit o tom, jak GC čistí paměť.
V tomto článku vás Doug Seven seznámí s Testováním řízeným vývojem a ukáže, jak používat tuto metodu designu při každodenním programování s použitím Visual Studio 2005 Team System.
Pokud programujete pro platformu .NET Framework a chcete se dozvědět, jak jednoduše implementovat do své aplikace podporu pluginů, čtěte dál! Vše si ukážeme a vysvětlíme na názorném příkladě.
Operátory..
Výčtový typ..
Podíváte se na jednotlivé druhy polí a na to, jak je obsloužit. Rozdělíme je na tři základní typy a to na pole jednorozměrné, pole pravoúhlé a pole zubaté...