Windows Live „Vlna“ 3
Dnes ráno byla spuštěna nová stránka „Windows Live Hotmail Coming Soon“, kde se již nachází info o novém připravovaném Hotmailu.
Dnes ráno byla spuštěna nová stránka „Windows Live Hotmail Coming Soon“, kde se již nachází info o novém připravovaném Hotmailu.
Dnes si povíme o metodách Interrupt a Abort, v druhé části pak o vlastnosti ThreadState.
V dnešním článku vás naučím, jak přidat zdroj dat v XML do našeho projektu a jak následně tato data zpracovat a použít.
Google Code Jam po cvičení a kvalifikaci pokračuje prvním kolem.
Vyšel český překlad vynikajícího How To Think Like a Computer Scientist – Learning with Python od Jeffrey Elknera a spol.
V prvním díle seriálu si vysvětlíme, co je to XNA a k čemu se používá, obstaráme si potřebné nástroje a založíme nový projekt.
V dnešní lekci pokročíme o trochu dál a podíváme se na technologii, která dává zkratce Ajax poslední písmenko. Jak jistě všichni víme, Ajax znamená asynchronous JavaScript and XML. Dnes se zaměříme na použití XML spolu s Ajaxem.
Google Code Jam po cvičení pokračuje kvalifikací.
Ukážeme si jednu z nejužitečnějších věcí pro tvoření aplikací s bohatým uživatelským rozhraním – tvorbu animací, a několik dalších funkcí.
Dnes budeme pokračovat v látce nakousnuté v úvodním dílu – zamykání (locking) a thread-safety.
V soutěži Google Code Jam se řeší přesně ten typ úloh, které jsme dostávali za domácí úkol na Matfyzu a nad kterými jsem přemýšlel třeba při cestě metrem. Nejsou příliš složité, takže se jejich řešením nezabere moc času, ale ani příliš jednoduché, takže člověk přece jenom musí zapojit mozek.
Zní to velice lákavě, co říkáte… Chtěli byste si to vyzkoušet?
Recenzia knihy „Macromedia Flash MX 2004 – Názorný průvodce“ od vydavateľstva CP Books.
Přehled o knize „AJAX – Vytváříme vysoce interaktivní webové aplikace“ od autorů Ryan Asleson a Nathaniel T. Schutt.
JavaScript – mnohými milovaný, mnohými nenáviděný, mnohými nepochopený jazyk, mnohými všechno dohromady. Mnoho nejasností pramení z jeho práce s funkcemi a jejich volání. A proto si v dnešním článku ukážeme, jak to vlastně je.
V tomto článku se seznámíme s knihovnou pro práci s databázemi – Pysqlite.
V totomto článku si vytvoříme první program, který vyžije naplno schopností WPF. Program nazveme Hei maailma.
Greenpeace, organizace pro ochranu životního prostředí, testovala tři typy herních konzolí – PS3, Xbox 360 a Wii. Výsledky, které dostala, jsou šokující.
Ke stránkám blokovaným čínskou vládou se přidává i projekt sourceforge.net.
Společnost Fortify Software ve své studii „Open Source Security Study: How Are Open Source Development Communities Embracing Security Best Practices?“ varuje před užíváním open source aplikací.
Vítáme vás u prvního článku, který odstartuje, dovolujeme si tvrdit, první seriál o Microsoft Expression Blend na českém Internetu. V dnešním díle probereme, co to Blend je, a ukážeme si základní práci s ním.
V dnešním článku se podíváme na metody a atributy XHR.
S relačními databázemi se při vývoji aplikací setkáváme velice často, jelikož se povětšinou jedná o nejlepší možnost uložení a spravování dat aplikace. Dnes se podíváme, co se skrývá pod jejich normalizací a tzv. „normálními formami“.
Dnes se podíváme na zoubek synchronizaci aneb jak donutit vlákna, aby dělala co chceme, kdy chceme.
Objekty vytvořené modulem shelve se chovají jako slovníky. Modul je dokáže uložit a přečíst nějakou jejich hodnotu, aniž by musel načítat ostatní data.
V závěrečném díle miniseriálu o garbage collection se něco dozvíme o možnostech použití garbage collectoru v jazycích, které jsou založeny na manuální správě paměti – v C a C++. Dále se podíváme, jak to vypadá v jazycích a běhových prostředích, kde je garbage collector vestavěný.
Po úvodním díle si probereme objekt XMLHttpRequest a naučíme se tento objekt zinicializovat.
Microsoft provedl razantní změny na svém webu pro majitele mobilních telefonů s Windows Mobile, čímž zajistil mnohem lepší centrální stanici softwaru, aktualizací a dalších utilit pro tento operační systém.
V minulém článku jsme nainstalovali úspěšně tento redakční systém. Dnes se podíváme na další část, kterou bude instalace šablon a modulů pro rozšíření našeho webu.