Články – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Články – Programujte.comČlánky – Programujte.com

 

Obrázek ke článku Vývoj USB ovládača – 4. časť

Vývoj USB ovládača – 4. časť

Zatiaľ čo v predchádzajúcich častiach sme sa venovali vývoju softvéru pre zariadenie, v tých nasledujúcich budeme pracovať na softvéri ovládača a na klientskej aplikácií, ktorá bude s pomocou ovládača komunikovať s našim zariadením.

Obrázek ke článku Začínáme vyvíjet aplikace pro Windows Store v HTML

Začínáme vyvíjet aplikace pro Windows Store v HTML

Nové uživatelské rozhraní Windows 8 přináší nový způsob vytváření aplikací. Všechny aplikace, které se instalují z Windows Store, jsou postaveny na nové systémové knihovně Windows Runtime. Tato knihovna je stejná na počítačích postavených na procesorové architektuře Intel i ARM. Windows Store aplikace tedy běží na obou platformách a je pro obě platformy identická.

Obrázek ke článku Bezpečné weby se zelenají

Bezpečné weby se zelenají

Internetoví podvodníci se dnes zaměřují hlavně na podvody uživatelů a falešné weby. Je proto důležité chránit stránky nezaměnitelným symbolem bezpečnosti – zeleným adresním řádkem.                                    

Obrázek ke článku Kolekce v .NET – 3. Seznamy a pole

Kolekce v .NET – 3. Seznamy a pole

Asi nejčastěji používaným typem kolekcí jsou seznamy. Jedná se o jeden z nejjednodušších ADT, jejich účelem je prosté uložení libovolných prvků, které mohou být duplicitní. Na následujících řádcích si však ukážeme, že jejich implementace zdaleka nemusí být tak triviální.

Obrázek ke článku Vývoj USB ovládača – 3. časť

Vývoj USB ovládača – 3. časť

V tretej časti dokončíme kód pre naše USB zariadenie. Využijeme 3 rôzne prenosové módy na komunikáciu s hostom, ktorý bude následne vedieť ovládať LED diódy, kresliť na obrazovku a čítať teplotu procesora spolu so stavom tlačidiel na vývojovej doske.

Obrázek ke článku Vývoj USB ovládača – 2. časť

Vývoj USB ovládača – 2. časť

V tejto časti sa oboznámime s hardvérom, ktorým bude vývojová doska pre ARM mikroprocesor SAM3X8H od Atmelu. Ukážeme si ako pomocou Atmel Software Framework umožniť nášmu procesoru komunikovať pomocou USB a popíšeme si, ako bude naše zariadenie fungovať.

Obrázek ke článku Kolekce v .NET –  2. yield a iterátory

Kolekce v .NET – 2. yield a iterátory

V minulém dílu seriálu jsem se dozvěděli, že i ty úplně nejjednodušší kolekce musí implementovat rozhraní IEnumerableA právě toto rozhraní bude stát v centru dění dnešního dílu. Ukážeme si jeho implementaci pomocí návrhového vzoru Iterator a klíčového slova yield. Řekneme si, co je to lazy evaluation a na základě jakých mechanismů v .NETu funguje.

Obrázek ke článku Vývoj USB ovládača – 1. časť

Vývoj USB ovládača – 1. časť

USB je dnes najrozšírenejším rozhraním používaným k pripojeniu zariadení či už k počítaču, alebo medzi sebou. V tomto seriáli si ukážeme, ako sa postupne dopracovať k USB ovládaču, ktorý bude komunikovať s našim zariadením. Tým bude vývojová doska osadená mikroprocesorom s architektúrou ARM Cortex-M3, Atmel SAM3X8H. V prvej časti sa budeme venovať princípu, ako USB funguje a taktiež základným pojmom, s ktorými sa pri práci s USB stretnete a je potrebné ich vedieť.

Obrázek ke článku Kolekce v .NET – 1. Teorie a rozhraní

Kolekce v .NET – 1. Teorie a rozhraní

Kolekce patří bezpochyby k jedné z nejpoužívanějších součástí .NETu, i přesto jejich možnosti nebývají využívány ani z poloviny a princip jejich fungování často zůstává zahalen tajemstvím. V tomto seriálu si ukážeme, jaké kolekce .NET nabízí, jak fungují a také doprogramujeme, co .NETu chybí.

První díl přináší nezbytný úvod do teorie a zároveň nám představí ty nejdůležitější rozhraní.

Celý článekGoogle18. prosince 2012PR
Obrázek ke článku Konec (web)hostingového světa – Máyové to spletli

Konec (web)hostingového světa – Máyové to spletli

Máyové se spletli. Dne 21.12.2012 nebude konec světa, ale konec současných zvyklostí (web)hostingového trhu. Bylo jen otázkou času, kdy podobná situace nastane a už je to tady. Poskytovatelé hostingu začínají zákazníkům za nákup domény platit.

Celý článekGoogle13. prosince 2012PR
Obrázek ke článku Kam došly Delphi aneb Embarcadero RAD Studio XE3

Kam došly Delphi aneb Embarcadero RAD Studio XE3

V září vyšlo Embarcadero RAD Studio XE3. Někdo z mladších vývojářů se možná zeptá, o co jde? Tento skvělý vývojový nástroj je současností kdysi jedničky na trhu – Borland Delphi. Po řadě zvratů v osudu přešlo toto vynikající IDE v roce 2008 do rukou Embarcadero Technologies a začal boj o jeho znovuprosazení do čela pelotonu vývojových nástrojů. Jestli má šanci, to se pokusím naznačit závěrem, vysoká návštěvnost letošního pražského uvedení by tomu nasvědčovala.

Obrázek ke článku Podle čeho Češi vybírají webhosting a domény?

Podle čeho Češi vybírají webhosting a domény?

Komplikované rozhodování při výběru vhodného webhostingu a domény mohou usnadnit výsledky unikátního průzkumu sdružení CZ.NIC a ONEbit hosting, který zjišťoval preference uživatelů při výběru těchto on-line služeb.

Celý článekGoogle12. listopadu 2012PR
Obrázek ke článku ASP.NET WebForms – 3.díl – Lehký úvod do práce s daty

ASP.NET WebForms – 3.díl – Lehký úvod do práce s daty

V tomto článku se pustíme do práce s databází. Řekneme si něco málo o komponentách, které poskytují možnosti pro práci s daty, ukážeme si, jak data zobrazovat do formátu tabulky s pomocí komponenty GridView a jak lze v této komponentě data řadit. Nakonec opět uděláme ukázkovou aplikaci.

Obrázek ke článku Fabric – automatizujeme nasazování na server

Fabric – automatizujeme nasazování na server

Nasazování změn v aplikaci na web provází často mnoho starostí. Nahrávání souborů je přerušeno v půlce, databázi se nepodaří obnovit ze zálohy, některé části nefungují… Nasazování oprav je ale často životně důležité. Jak si tedy tento složitý proces ulehčit?

Obrázek ke článku Analytika odkazových profilů – část 1.

Analytika odkazových profilů – část 1.

Budování zpětných odkazů se v době rostoucí konkurence online trhu stává nedílnou součástí úspěchu při optimalizaci webových stránek pro vyhledávače. Není proto divu, že weby, potažmo společnosti provozující optimalizace, chtějí mít čím dál lepší přehled o odkazech, směřujících na web.

Obrázek ke článku HTML5 – geolokační rozhraní

HTML5 – geolokační rozhraní

Velmi zajímavou a snad i trochu překvapivou novinkou v HTML5 je ne zcela tradiční geolokační rozhraní. Toto rozhraní představuje jednoduchou službu pro různé webové aplikace, pracující s aktuální polohou svých uživatelů. Se svolením uživatelů lze jednorázově nebo opakovaně získat jejich aktualizovanou polohu pomocí dat z GPS, mobilních sítí, Wi-Fi a podobně.

Obrázek ke článku SOAPová komunikace pomocí NuSOAP služby mezi PHP a C# aplikací – I. část

SOAPová komunikace pomocí NuSOAP služby mezi PHP a C# aplikací – I. část

Jednou za čas se může stát, že se setkají dvě ne úplně kompatibilní technologie, mezi kterými je ale potřeba vytvořit komunikační kanál. V tomto článku budeme řešit problém, kdy máme webovou stránku v PHP, která využívá MySQL databázi, a k této stejné databázi potřebujeme přistupovat i z desktopové aplikace, napsané třeba v C#. Kvůli bezpečnostním omezením hostingu není ve většině případů možné přímé připojení k databázi odjinud než z hostované stránky, a proto si musíme napsat webovou službu, která nám komunikaci zprostředkuje.

Obrázek ke článku Wordpress – tvorba vlastní šablony podruhé

Wordpress – tvorba vlastní šablony podruhé

V tomto díle si nejprve pohrajeme s výpisem příspěvků, vypsáním stránky a samotného detailu příspěvku. Podíváme se také na některé funkce, které by se vám mohly hodit. Z těch běžných například datum publikování, autor příspěvku, kategorie či štítky. Tím bychom tak dokončili svoji první šablonu, jež bude použitelná, a v posledním díle bychom si ukázali nějaké vychytávky. 

Obrázek ke článku Webové stránky zdarma! Může snad někdo nabídnout lepší cenu?

Webové stránky zdarma! Může snad někdo nabídnout lepší cenu?

Jakkoli je pravdou, že firma bez webových stránek nemůže dlouho na trhu vydržet, nemusí to vždy znamenat potřebu vlastnit web od profesionálů za desítky či stovky tisíc korun. V praxi jsou sice webové stránky důležité, nicméně účelně obstojí i v poněkud „surovější“ formě.

Celý článekGoogle21. května 2012PR
Obrázek ke článku ASP.NET WebForms – 2.díl – Master Pages, ViewState

ASP.NET WebForms – 2.díl – Master Pages, ViewState

V tomto článku se budeme bavit o začleňování stránek do společného vzhledového systému pomocí Master Pages. Dále o skrytém poli ViewState, odkazování na jiné stránky v rámci naší webové aplikace a v neposlední řadě o dynamickém generování titulku.

Obrázek ke článku Pěkné URL adresy v ASP.NET Webforms 4.0

Pěkné URL adresy v ASP.NET Webforms 4.0

Spolu s ASP.NET MVC přišly i nové "pěkné URL". Samozřejmě nebyly výsadou pouze MVC, i u WebForms se daly řešit, ovšem jejich vytvoření nebylo tolik efektivní a jednoduché. Od verze ASP.NET 4.0 lze tyto pěkné adresy URL generovat stejně jednoduše jako u MVC. Pojďme se nyní podívat, jak na to.

Výsledky 391-420 z celkem 3 031 nalezených
  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24     
Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032025 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý