Microsoft vydal Service Pack 1 pro SQL Server 2008
Včera byla uvolněna finální verze SP1 pro databázový server SQL Server 2008. SP1 je dostupný zdarma.
Včera byla uvolněna finální verze SP1 pro databázový server SQL Server 2008. SP1 je dostupný zdarma.
RIA přináší rychlou, dynamickou interaktivitu do dříve statických webových stránek.
Doteď jsme používali pro zobrazování dat DataGrid. Co když si ale budeme se vzhledem výpisu trochu pohrát? Tento díl bude hlavně o možnostech ListBoxu v Silverlightu.
Všem vývojářům a webovým designérům poskytuje Microsoft velké množství nástrojů a informací zcela zdarma. Mimo vlastní produkty podporuje aplikace třetích stran. Příkladem je právě ukončená soutěž Ukaž, co v tobě je!. Účastnilo se jí 300 studentů, IT nadšenců, webových designérů i profesionálních vývojářů a nikdo neprohrál. Nemuseli nic kupovat ani objednávat, nikam chodit.
Vítejte ve čtvrtém dílu malého seriálu o jazyku Object Pascal určeném pro začátečníky. V tomto dílu budeme pokračovat v úvodu k objektově orientovanému programování (OOP), protože OOP by dnes do základů programování jistě patřit mělo. Po úvodní teorii z minulého dílu konečně dojde i na program v Pascalu. Nejdřív ale přijde opět malé opakování pojmů z minulého dílu. Další, už třetí část povídání o datových typech v Pascalu, tedy "Typy 3. část", nechám ale až na jindy. Přeji vám pohodu při čtení a práci!
U každého, kdo se pohybuje ve světě UNIXu, či programuje ve staticky kompilovaných jazycích, je více než pravděpodobné, že se musel setkat s kompilací programu/knihoven ze zdrojových kódů. Pokud se nejednalo o programy typu „Hello world!“, pak je prakticky jisté, že se musel setkat i s problémem, jak výsledné binární soubory sestavit. Dnes si představíme nástroj, který vám s tím může pomoci – Cross Platform Make.
Tentokrát se naučíme pracovat s elementy Style, které nám umožňují používat jednotný vzhled napříč celou aplikací.
Co je Webslice? Je to nová forma feedu pro získavání aktuálního obsahu dané části webové stránky založená na technologii hAtom.
Na pořadu dne je naprogramování komunikace s Digg API a zpracovávání výsledků hledání pomocí LINQu.
Týmto článkom by som chcel nadviazať na seriál o Win32 API. Dnes sa dozvieme, ako vytvoriť tlačidlá a EditBox.
Praha, 12. března 2009 – Společnosti Gopas a Microsoft pořádají ve dnech 27.–30. dubna 2009 již sedmý ročník odborného setkání IT specialistů – TECHED 2009.
Které soubory a složky jsou zálohovány, když Windows vytváří bod obnovení, a k jakým změnám dochází během obnovení systému?
Dnes to bude o designu – popíšeme si dostupné kontejnery pro ovládací prvky v Silverlightu a vytvoříme grafické prostředí Digg klienta.
Podnet k napísaniu tohto článku som dostal, keď som si čítal priania na články a našiel som tému „Direct X a C++“. Uvedomil som si, že na slovenskom a českom internete nie sú takmer žiadne informácie na túto tému a teraz je čas to napraviť.
Jak bylo mnohými slibováno, stalo se. Na letošní konferenci MIX09 byl ohlášen Silverlight 3.
V tomto díle se ještě nepodíváme na Digg klienta, místo toho začneme tradičním Hello World a řekneme si, z čeho se Silverlight projekt skládá.
Pokračování seriálu Umělá inteligence, v tomto díle o perceptronech a jejich učícím algoritmu.
V této nové sérii článků si postavíme Digg klienta pomocí Silverlightu 2. Během toho si ukážeme zajímavé schopnosti této technologie.
V dnešním díle si probereme operátory, parsování, cykly a tím dobereme základy jazyka Boo.
Jste nespokojení s rychlostí či snad stabilitou vašeho oblíbeného operačního systému? Myslíte, že má váš počítač na víc? A jste si jistí, že jste pro něj udělali maximum? Pokud ne, podívejte se, jaký software by ve vaší výbavě rozhodně neměl chybět!
Podívejme se dnes na základní přehled funkcí, které se vám můžou hodit a jsou prakticky denně použitelné. Povětšinou je lze obejít vlastním kódem, a právě proto je dobré je znát, abychom neprogramovali nové „kolo“. Dnes se bude vše točit kolem řetězců, což je problematika, která je na programu každý den.
Právě vyšla kniha pro začínající programátory.
Brzy by měly být dostupné aktualizace operačních systémů od Microsoftu.
V této části vám ukáži, jak dynamicky kontrolovat, zda-li není uživatelem vybraný nick již používán. To vše ještě před odesláním formuláře.
V dnešním článku již začneme programovat. Ukážeme základní pravidla programování a napíšeme si program Hello World.
V dnešním pokračování vám ukážu jak sledovat počet online uživatelů pomocí Ajaxu.
V dnešním článku se podíváme na software, který budeme potřebovat pro naši práci a provedeme si základní nastavení.
Genesis
Překlad tutoriálů pro začínající OS vývojáře od Jamese Molloye (www.jamesmolloy.co.uk).
Vítejte u mého miniseriálu, ktery zaměřím na pilíře objektově orientovaného programování v C#. V miniseriálu vyjdou 3 díly a postupně probereme dědění, zapouzdření a polymorfismus.
V tomto díle vytvoříme dynamickou Ajaxovou RSS čtečku za použití čistého JavaScriptu - žádné externí PHP skripty.