Photoshop - tlačítko pro webové stránky
Návod na vytvoření vlastního „svítícího tlačítka“ ve Photoshopu.
Návod na vytvoření vlastního „svítícího tlačítka“ ve Photoshopu.
Obsahem dnešního dílu budou třídy ReaderWriterLockSlim a ReaderWriterLock.
V dodatku (bohužel velmi opožděném od původního článku) budou vysvětleny určité technické výrazy, které se budou hodit každému, kdo chce jít věci blíže k jádru. Vysvětlíme si, co je barevný režim a model a také jak fungují u fotografie.
Google Code Jam se přibližuje k semifinále, které probíhá přímo v pobočkách firmy Google. Zatím je možné si ho alespoň vyzkoušet. Úlohy jsou tentokrát velice lehké, což je možná způsobeno tím, že účastníci budou úlohy poprvé řešit v neznámém prostředí a tedy ve větším stresu.
V dnešním článku se naučíme tvořit „3D programy“ pomocí WPF. Předem upozorňuji, že hru ve stylu Call of Duty 4 pomocí WPF vytvořit nelze.
Objekty a formuláře.
Vítejte ve třetím dílu malého seriálu o jazyku Object Pascal určeném pro začátečníky. V tomto dílu bych chtěl začít se základními pojmy z objektově orientovaného programování (OOP), protože OOP by dnes do základů programování jistě patřit mělo. Něco z OOP si pak hned vyzkoušíme v Pascalu. Nejdřív ale malé opakování pojmů z minulého dílu a ještě také další část povídání o datových typech v Pascalu, tedy "Typy 2. část". Je toho dost, tak s chutí do práce.
Budeme pokračovat v tvorbě nového tlačítka; vzhled už máme, dnes doděláme reakce na události, animace a možnost přidání popisku na tlačítko.
Ve druhém dílu seriálu o wxPythonu se naučíme, jak vytvářet menu a nástrojovou lištu (toolbar).
Tentokrát probereme jednu z klíčových věcí – přístup k ovládacímu prvku formuláře pomocí Control.Invoke a BackgroundWorkeru. Na začátek se ale podíváme na věc známou pod názvem apartments.
wxPython je multiplatformní knihovna pro vytváření GUI aplikací. Pomocí wxPythonu tedy můžete vytvářet aplikace na Windows, Macu a různých UNIX-like systémech. wxPython je založen na wxWidgets, což je C++ knihovna. V prvním díle tohoto seriálu se naučíme, jak otevřít okno a pár dalších věcí.
V dnešní lekci se podíváme na opakované asynchronní požadavky a naučíme se elegantně ošetřit chyby PHP, které můžou vzniknout.
Dnes nás čeká další z funkcí Blendu, které využijete téměř vždy při tvorbě kterékoliv aplikace. Tou je možnost úpravy výchozí šablony ovládacích prvků, nás bude zajímat konkrétně tlačítko. V první části uděláme kompletní vzhled tlačítka.
Dnes nás čeká poměrně krátká kapitola, a to synchronizační kontexty.
Jistě jste se dostali již do situace, kdy potřebujete na svých stránkách umožnit návštěvníkovi prohlédnout si vaše fotky, ale dávat je do jednotlivých stránek ručně je buď nepraktické, nebo příliš náročné. Hodit by se mohla automaticky generovaná fotogalerie.
Populární firma Adobe připravuje k prodeji produkty zcela nové řady Creative Suite 4.
V dnešním díle seriálu se podíváme na Content Pipeline, hře vytvoříme pozadí, napíšeme třídu základního herního objektu a na závěr vám povím něco o vektorech.
Již několik lekcí mluvíme o Ajaxu, objektu XHR, asynchronních požadavcích, XML a mnohých dalších věcech. V dnešní lekci bych vás rád uvedl do principů hypertextového přenosového protokolu (HTTP). Pochopením HTTP je základem pro pochopení technik Ajaxu.
Tentokrát se zaměříme na třídy EventWaitHandle, Mutex a Semaphore.
Jakmile si stáhnete Windows Live Mail, jděte přímo do kalndáře. Pro první informaci, Windows Live má dokončený funkční pěkný a užitečný kalendář!
Vítám vás ve druhém dílu malého seriálu o jazyku Object Pascal určeném pro začátečníky, kteří se chtějí seznámit se základními principy a pojmy z oblasti programování (snad to není moc troufalá formulace…). Tento díl se zabývá datovými typy. Povídání o typech rozložím do několika dílů, dnes tedy 1. část.
Včera byla oficiálně uvolněna stránka pro veřejné stahování nových Windows Live Beta aplikací.
Před několika dny oficiálně vyšla nová služba Windows Live Video Messages!
Hudba a počítače – to jsou velké možnosti, říkal mi kdysi jeden můj učitel. Měl pravdu – propojením krásy s usnadněním, to propojení hudby s počítačovými technologiemi nepopiratelně je. Jak snadné nahrávání, přehrávání a šíření, tak i možnost noty psát a tisknout – nejméně to toto spojení přináší. Nejspíš každý z nás, kdo hudbě trochu rozumí a počítačům také, párkrát nějaké ty noty naklikal. K tomu slouží třeba skvělý program Finale Notepad, který je zdarma, ale mně takovéto klikání připadá dost zdlouhavé. Pokud vám taky, čtěte tento článek dál.
Visual Studio je světově nejpoužívanější vývojové prostředí pro tvorby webových a Windows aplikací. Již několik let se dodávají zcela zdarma vývojové produkty řady Microsoft Visual Studio Express. Pomocí nich můžete tvořit a neomezeně i komerčně distribuovat softwarové aplikace. Express nástroje mají vlastnosti, které je předurčují pro začátečníky, nikoli pro profesionální vývojáře. Pro ty jsou určeny vyšší, placené verze. (Porovnání vlastností všech edic Visual Studio 2008…)
Mnozí z vás se jistě již setkali s problémem, jak spustit nějaký skript, vykonat nějakou práci – úlohu – v určitý čas. V tomto článku si shrneme některé možnosti řešení.
Vítám vás v malém seriálu o jazyku Object Pascal. Seriál je určen pro začátečníky, kteří se chtějí seznámit se základními principy a pojmy z oblasti programování.
Mohl by se hodit jako materiál k samostudiu nebo jako pomůcka k výuce základů programování ve škole (myslím třeba na svoje studenty v době nemoci apod.). Pokud by pomohl při výuce některé kolegyni či kolegovi na jiné škole, budu rád. V každém případě předem děkuji za ohlasy a připomínky.
Seriál nemůže být důkladný jako dobrá učebnice, ale někomu snad může být užitečný.
Před malou chvilkou oficiálně vyšla nová beta Internet Exploreru 8!
V minulém díle jsme letecky probrali XML a naučili jsme se číst dokumenty XML pomocí asynchronního požadavku XHR. V dnešním díle upravíme pouze příklad ze třetí lekce. Rozdíl bude akorát v tom, že dokument XML bude generován serverem, například z dat uložených v MySQL. Ke generování použijme DOM v PHP.