Vývojové diagramy – 5. díl
V minulém díle jsme si ukázali, jak se pracuje s podmínkou. Dnes si předvedeme, jak k zápisu využít relační operátory. A dále vysvětlíme, jak spojovat více podmínek pomocí spojovacích operátorů.
V minulém díle jsme si ukázali, jak se pracuje s podmínkou. Dnes si předvedeme, jak k zápisu využít relační operátory. A dále vysvětlíme, jak spojovat více podmínek pomocí spojovacích operátorů.
Lidé, kteří jsou ve svém oboru úspěšní, mívají něco společného – nadšení pro svou věc a práci, která je pro ně často více koníčkem a zábavou než běžnou rutinou. Podle mě není nic krásnějšího, než něco vytvářet s lidmi, kteří mají svou práci opravdu rádi. Taková spolupráce potom baví i vás dvojnásob. Nedávno jsem měl to štěstí získat během zakázky na tvorbu loga právě takového klienta.
V dalším pokračování série článků o vývojových diagramech a algoritmizaci začneme s podmínkami, které nám umožní dělat složitější a komplexnější programy s možností větvení při rozhodování.
Stejně jako CSS3 tak i HTML5 s sebou přináší spousty nových vlastností, tagů a sémantiky, ale i offline webové aplikace, podporu audia a videa bez použití flashe a dalších ovládacích modulů, také microdata, která slouží k sémantickému popisování dat a samozřejmě další novinky.
Než se začínající programátor vrhne na učení nějakého jazyka, měl by si osvojit techniku „myslet jako počítač“. Rozumí se tím umět problém rozdělit na jednotlivé krátké části, dílčí úseky, které ve výsledku budou tento problém řešit, neboli vytvořit algoritmus. Proces tvoření algoritmu se nazývá algoritmizace a vývojové diagramy jsou jedním z nástrojů pro jejich zápis.
Trend Startupov sa už pomaly rozbieha aj tu u nás v strednej Európe. Možno to nie je na prvý pohľad zrejmé, ale kto vie kde hľadať, nájde. Zaujímavé informácie sa dajú nájsť napríklad na Barcampoch v Čechách, WebExpe alebo na slovenských akciách pod menovkou Startupcamp.
Tak jsme se dočkali, světlo světa spatřila nová, v pořadí již čtvrtá verze webu Programujte.com s kódovým označením Aurora. Byla to dlouhá doba, ale bylo stanoveno mnoho cílů. Pojďme se podívat, proč je zde nová verze, proč jsme na ni tak dlouho čekali, co přinese a jaké máme plány.
V prohlížeči Internet Explorer 9 je nově k dispozici funkce připnuté weby, pomocí které lze podle potřeby weby integrovat s plochou systému Windows 7. Pokud je funkce Připnuté weby pro web povolena, mohou uživatelé daný web připnout k hlavnímu panelu systému Windows 7 nebo přidat daný web na plochu či do nabídky Start.
Jako mnoho dalších oblastí podnikání, začala i činnost televizních společností nabírat v posledních letech na obrátkách. Nástup digitálního vysílání a postupující diferenciace diváků byly příčinou vzniku nových televizních kanálů i televizních společností. To s sebou pochopitelně přineslo rostoucí konkurenci mezi nimi a tím i požadavek na co nejvyšší efektivitu činností.
V dalším dílu krátkého seriálu o Code Contracts se podíváme podrobněji na post-conditions a ukážeme si, jak vztáhnout kontrakt i na výstupní parametry metod a na kolekce.
Windows Azure Storage je datové úložiště v cloudu, které poskytuje několik služeb. My se podíváme na strukturované úložiště Windows Azure Table Storage, které je v podstatě noSQL databází, kde můžete snadno uchovávat přímo objekty vaší aplikace. V článku se zaměříme na využití Windows Azure Table Storage a PHP.
V úvodním článku krátkého seriálu o technologii Code Contracts, která vznikla v Microsoft Research, si ukážeme, v čem nám mohou kontrakty pomoci a jak je používat.
V článku si bližšie rozoberieme prácu s MySQL databázou. Tento článok je pokračovaním projektu, ktorý sme začali v článku Delphi a MySQL. Budeme sa zaoberať zobrazovaním údajov v tabuľke, ich filtrovaním a upravovaním, ale nahliadneme aj na prácu s textovými súbormi.
V pokračování minisérie o chování duchů v kultovní hře Pac-Man se konečně podíváme na chování nepřátel a rozebereme osobnosti duchů.
Pamatujete Pac-Mana? Jak by ne, nedávno jej vtisknul i Google do svého loga. Pohyb nepřátel v této hře řídí na pohled komplexní logika a my vám ji ve dvojici článků přiblížíme. V tomto prvním díle se seznámíte se základy, v druhém pak s "osobnostmi" jednotlivých duchů a možnými fintami pro boj s nimi.
Ve starších verzích operačního systému MS Windows byla instalace některých ovladačů úkolem, který otestoval jak vaše znalosti výpočetní techniky, tak i nervy a trpělivost. V současnosti je to otázka chvilky a maximálně pár kliknutí. Cílem tohoto článku je ukázat, jak nepotřebné ovladače ze systému odstranit.
„To XML-RPC je stará technologie, určitě najdu v PHP spoustu tříd, addonů, extenzí a kvalitního kódu.“ Opak je bohužel pravdou, pro XML-RPC mnoho dokumentace a kvalitního kódu není. Pojďme si ukázat, co vlastně se dá používat a jak obejít bugy a „vlastnosti“.
V posledných rokoch 20. storočia sa posunul vývoj technológií výrazne smerom dopredu. Nie je žiadnou novinkou, že sa medzi učiteľmi stáva čoraz obľúbenejšie vyučovať predmety pomocou počítačov v počítačových učebniach. V nasledujúcom texte nájdete programy, ktorých cieľom je zefektívniť výučbový proces v počítačovej učebni.
Open Data Protocol jako způsob, jak publikovat obsah databáze nebo jiných strukturovaných dat v prostředí internetu za použití existujících standardů.
V tomto článku bych chtěl čtenáře upozornit na velmi užitečnou službu, kterou Google poskytuje registrovaným uživatelům zdarma.
Chcete začít Google Developer Day už o den dřív? Máte chuť si přijít zaprogramovat pod vedením expertů z Googlu a ukázat, co umíte? Zajímáte se o Android nebo HTML5? Nebojíte se programovat v týmu? Tak přijďte na hackathon 15. 11. v Praze.
Mycommsuite je řešení sjednocené komunikace, které poskytovatelé internetových služeb a telekomunikační firmy mohou nabízet svým zákazníkům.
V předchozím dílu jsme si do naší aplikace přidali menu a tlačítkovou a stavovou lištu. V tomto díle si rozšíříme aplikaci ještě o jednu komponentu, a to TabCtrl (záložky). A ukážeme si použití víceřádkového editačního pole.
V tomto článku bych chtěl čtenářům přiblížit život člověka, který se podílel na konstrukci prvního počítače, vytvořil teorii her a spolupracoval na vývoji atomové bomby a který patřil mezi nejlepší vědce své doby. Jde o Johna von Neumanna.
V první lekci kurzu se naučíme, jakým způsobem tvoříme a pracujeme s proměnnými, a zkusíme si praktickou ukázku.
Používáte Twitter? A znáte The Archivist? Vývojáři poodhalili postup, jakým vytvářeli architekturu aplikace – od prototypu, přes přesun do cloudu na Windows Azure, změny v databázích, opuštění SQL až po finální podobu. Článek ukazuje i to, jaká úskalí může mít nasazení škálovatelné webové aplikace v prostředí Azure.