Ahoj
ako zistiť ktorý proces najviac využíva HDD? Niečo ako rýchlosť čitanie/zápis v kB/s.
Našiel som síce v správcovi úloh celkový počet prečítaných/zapísaných bajtov tie však nepodávajú dosť dobrý prehľad o momentálnom vyťažení.
Dík moc za odpoveď
Fórum › OS - Windows
Hdd usage
Tohle je za hranicemi tvych moznosti asi.Musel by sis udelat driver,ktery by odchytaval IRQ zpravy.Zadna prima funkce ve win pro to myslim neni.
no jo akurát že ja to nechcem naprogramovať, ale hĺadám program ktorý by mi povedal ktorý proces mi vyťažuje HDD. Totižto vo Win XP mi raz za pár sekúnd nejaký proces vytazuje HDD na 100 percent co sposobuje problemy napr. pri napalovani.
ja myslim ze na todle staci zobrazovat u procesu zapsany a precteny B... kdyz nejakej proces pribejva nejak brutalne tak je hned jasny kde to je... spis to budes mit jen zavirovany nebo nejaky blbosti spusteny
co zkusit vypnout virtualni pamet.. wokna rady furt neco nekam presouvaj?
krom toho na tom vypisu prectenych a zapsanych B poznas od oka kterej proces nejrychleji pribyva
Vypinat virtualni pamet bych nedoporucoval,protoze pak to pojede jako snek,pokud nemas hodne ramky :) Ta virtualni pamet ma svuj ucel :)
Zkus treba odstrelovat postupne procesy a uvidis,po kterem to prestane.
To dannyk : jedinej ucel virtualni pameti ve win je zpomalovat vse... kdyz sem mel zaplou jak vp a k tomu jeli dva lidi z ftp tak minimalizovanej firefox nabihal asi 2minuty... ikdyz bylo 600MB RAM volny ... stejne to ty po**** wokna cpou na disk tj do ty virtualni pameti... nevim sice kde si vzal ze to bude rychlejsi ale ram je prozatim porad mnohonasobne rychlejsi nez disk....
jediny co se ti bez virtualni pameti muze stat ze presvihnes maximalni velikost ram a zhrouti se ti programy ktery se zrovna pokousej alokovat pamet... ale u 1GB ram se v klidu da vypnout... ikdyz treba hry na www.hry.cz maj tendenci zabrat za hodinu pul giga ram...
takze abych to shrnul ... virtualni ram ma za ucel vytvorit virtualne vetsi ram nez doopravdy je... by klidne mohla byt zapnuta... treba v linuxu se nepouzije dokud neni plna ram... ale ve win je to presne naopak... neustale se tam cpou programy ktery si akotar minimalizoval a pak to trva hodinu nez to zase nazenou do ram... neni to nejak moc videt dokud nezacnete neco s diskem delat... treba kopirovani par MB/s pres ftp nebo vubec jakakoliv dalsi diskova operace ktera jen neskutecne zpomali nahravani minimalizovany aplikace nazpet...
Jo,mas pravdu,ale nechce se mi verit,ze by winy mely tak spatnou spravu VP jak rikas.
To dannyk : proste jak mi nekdo na koleji kopiroval pres ftp (tak dva lidi kazdej po MB/s) tak minimalizovat firefox a po par minutach ho chtit zapnout znamenalo priblizne minutu na nej cekat nez se objevil... a to nebyl zadnej srot a 600MB RAM volno... jak jinak se to da vysvetlit nez ze to nacpaly do VP ? mimochodem kdyz mam VP vyplou tak muzu kopirovat na jinej komp klidne 20MB/s a proste slape
JJ akurát tiež pozerám, že to je nejaké zvláštne (na 80 percent pouzivam linux). napríklad teraz mám otvorený len total commander firefox, správcu úloh a zopár menších blbostí v tray (večšie ako skype som vypol) snad este NORTON ANTIVIRUS stoji za zmienku a tu je štatistika:
Fyz. ram:
Used 1GB
Free 3GB
Stránkovací súbor:
1,1GB
Tak to je fakt retardovaný OS, viac než som si myslel. Pri minimalizácii total commanderu zakaždým prebehne zápis na HDD a pri otvorení čítanie (ale vyzerá to tak že záleží aj od času ako dlho je minimalizovaný, keď ho minimalizujem a obnovím okamžite tak nabehne rýchlejšie ako keď ho nechám minimalizovaný dlhšie). Stále sa mi však nechce veriť, že sa to chová takto stupídne.
Ten problém z HDD má navine Norton Antivírus.
To asdf : o tom sem presne mluvil... vse co minimalizujes na vic jak kratkou dobu tak se okamzite nacpe do swapu... a nedej boze kdyz delas neco s diskem pak to obnoveni bude teprve luxusne dlouhy...
ja proste zasadne vypinam virtualni pamet pokud mam aspon GB ram
KIIV, dannyk
Virtuální paměť != stránkovací soubor/swap ;o) Prosím, nezaměňujte tyhle pojmy. Virtuální paměť jako taková vypnout nejde.
To bukaj :
Virtuální paměť nebo také virtualizace paměti je způsob správy operační paměti počítače. Umožňuje operačnímu systému využívat vnitřní paměť, která je významně větší, než je skutečná fyzická velikost paměti. Děje se to tím, že se v danou chvíli nevyužívaná data z paměti odkládají na pevný disk (nebo na jiný odkládací prostor) a v případě potřeby se opět zavádějí do vnitřní paměti.
rekni mi co si na tom pletu?
KIIV
Virtuální paměť neznamená jenom to, že pokud je potřeba více operační paměti než v počítači fyzicky je, že se odkládá na disk. Virtuální paměť je jeden ze záklaních částí dnešních OS, který v praxi umožňuje vůbec to, aby na počítačí mohlo bezpečně běžeti více procesů najednou. Kernel (jádro systému) má neomezený přístup do celé paměti, kterou rozděluje na stránky.
Když se dá příkaz ke spuštění programu, zavede jádro jeho funkční kód a další data uložená v binárce do jedné, či více stránek v paměti. Takhle vznikne proces, což je jedna instance programu. Proces vidí, jako by pro sebe měl celou paměť (4GB na 32bitech) – tohle je virtuální, lépe řečeno logická* paměť. Ta je stejně jako fyzická rozdělena na bloky, na bloky stejné délky jako ty ve fyzické. A tyhle bloky se mohou nacházet kdekoli ve fyzické operační paměti, nebo klidně i na tom disku.
Principem virtuální paměti není to, že se odkládá na disk, ale to, že procesy mohou adresovat jenom svojí logickou paměť, která se fyzicky může nacházet kdekoli. A taky to, že procesy mohou využívat pouze adresy v této logické/virtuální paměti – fyzicky adresovat nemohou, to může jenom kernel.
Ta tvá definice je neúplná. Z Wikipedie, či nápovědy Windows? Odhaduji správně?
v nastaveni winu je to tam i jako nastaveni virtualni pameti nadepsano
Myslíš tento dialog, či jiný? Protože v tomhle se nikde nepíše o vypnutí virtuální paměti, ale pouze o nepoužívání stránkovacího souboru.
* Kvůli tomu, že virtuální paměť tu již používám jako označení její správy v kernelu.
KIIV
ja zminuju virtualni pamet proto ze na win swap neni
Swapu by na Windows odpovídal stránkovací soubor, nikoli celý mechanismus virtuální paměti. Pojem virtuální paměť, jak jsem psal, shrnuje mnohem více věci, než je pouhé odkládání na disk ;o)
beru jako virtualni to co neni v ram
Dobře, mně je to jedno – používej si co chceš. Pouze mi šlo o to, až si tohle někdo někdy, kdo o virtuální paměti neslyšel, přečte, aby nenabyl dojmu, že je pojem „virtuální paměť“ správné používat jen v tom úzkém významu, v jakém to chápeš ty.
Ale tohle je už dost OT…
proste takovej vagni preklad slova virtualni... jako zdanliva, ... tim padem mi do toho samo nezapada ta skutecna pamet...
to ze se ted bere jako virtualni veskera pamet vcetne te realne,... to uz je holt trochu od pojmu...
ale furt mi to pripada jako "pochopitelnejsi" oznaceni nez "strankovaci soubor" ... precijen musi clovek znat podrobneji to ze se pamet deli na stranky, ma to urcite vychytavky jako kdyz neni pozadovana stranka v ram tak se vyvola vypadek stranky... to jak se vybiraj stranky ktere se presunou do strankovaciho souboru a tak dale...
no proste mas samozrejme v tom pouziti zameny vp a swap pravdu ...
2 bukaj: Jeste si zapomnel na jednu malou,ale dost podstatnou vec,ktera z tvych prispevku uplne nevyplynula.
System VP vytvori ze zminovanych stranek,ktere sou rozmisteny po cele pameti jednu souvislou pamet,ktera ma jednotne adresovani a nemusi se provadet relokace vsech absolutnich adres v programu.To byl jeden z hlavnich duvodu pro vytvoreni VP.
Plz niečo mi stále nenormálne vyťažuje disk, proste ledka najskvor zacne blikat potom svietit nonstop pricom ani spravcu uloh poriadne nespustim, vecsinou musim potom restartnut PC natvrdo. V spravcov uloh nevidim nic podozrive vyuzitie pamete je OK a v case ked este nieje vyuzitie hdd take enormne proste nestihnem z udajov ktore poskytuje zistit kto je navine.
Prosim nejaky program ktory by mi vedel zoradit procesy podla aktualneho vyuzitia disku pretoze toto nieje normalne uz chytam infarkt pri pc
PS virus nemam kotroloval som to viac antivirmi aj z ineho OS
Jeste me napadla jedna vecicka.Zkus FileMon
http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896642.aspx
perfektne fakt dik uz viem kto je navine (ten program je perfektny hned obsdzuje popredne miesto medzi mojim servisnym softom)
Takže navine je explorer.exe a jeho divné správanie. Už odkedy som preinštaloval windows mi nejdú z plochy vymazať žiadne exe súbory, riešil som to pomocou utility unlocker, ktorá vždy tvrdí, že súbor má otvorený proces explorer.exe (dokonca niekoľkokrát). Ten zápis na disk má s tym podľa fielmonu súvislosť. Filemon v čase kedy sa to deje ukazuje kopec prístupov na HDD procesom explorer.exe ktorý akoby skenoval všetky súbory v adresári plocha a podadresároch čo však trvá nejako zvláštne dlho (nemám na ploche nejaké extrémne množstvo súborov)
Otázka je čo s tým. Existuje nejaká utilita ktorá dokáže poškodený explorer.exe opraviť? Podotýkam že windows XP mám legálny a updatovaný (okrem SP3) toto mi robilo už od začiatku (t.j. vírus, alebo app to nemohla spôsobiť)
Mozna zkusit nahodit tu SP3,kdo vi,mozna by to pomohlo.Jinak asi reinstalace winu.
Přidej příspěvek
Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku
×Vložení zdrojáku
×Vložení obrázku
×Vložení videa
Uživatelé prohlížející si toto vlákno
Podobná vlákna
Špatný HDD — založil mates
Problem s HDD — založil hd
Zmena ID HDD — založil ada.acs
2 HDD - problem — založil JMM