Ahoj, mám postavený JTAG ICE na mega16+FTDI232 pro připojení do USB - virtuální COM. Jedu na notebooku s Win XP Home SP2.
AVRStudio ho najde, přes JTAG můžu programovat ale při debugingu se nespojí s programátorem s chybou "Could not connect to JTAG ICE on USB or port COM1 to COM4". Ani když vyberu přímo port kde JTAG ICE je připojen. Ledky na FTDI blikají takže se spojit pokouší. Zkoušel jsem AVRStudio 4.13,4.13 SP2 i 4.16 starší i nejnovější build. V AVRStudio 3.56 se to přopojilo, ale hned to spadlo na Access violation, asi moc stará verze.
Testoval jsem i Eclipse+AVR plugin a funguje to, jen neumím v Eclipse dělat a v nastavení debugingu je bordel takže docílit opakované funkčnosti je hrůza.
Fórum › Mikrokontroléry
AVRStudio 4 + JTAG ICE nejede debuging
taky jak se zda nesmi byt clovek uz na tom jtag ice pripojenej.. aby se mohl pripojit.. ale nejak mi to pak hlasilo ze mam starsi verzi firmware ... pritom tam byla z avrstudia
samozřejmě jsem zkoušel startovat debuging oběma způsoby, s předešlým připojením k JTAG i bez něho. To o té starší verzi mě to hlásí u AVRISP programátoru. Ono vůbec se připojit k JTAGICE nebo AVRISP přes AVRStudio vyjde až na několikátý pokus, přitom ostatní tools jako uisp, avrdude, avarice jedou bez problému.
Včera se mi podařilo rozběhat Eclipse+AVRplugin+avarice+gdbserver jen to při krokování nějak blbne s hláškama o neznámých příkazech a timeoutech.
To Mario1 : ja si koupil ten dragon .. jinak sem to delal "naslepo" - pokazdy sem naprogramoval pomoci presta a pozoroval chovani :o)
ale ten debug neni spatnej kdyz se neco chova divne
To KIIV : No právě že teď dělám rozsáhlejší projekt zabezpečovací ústředny (16 okruhů, LCD 2x16, iButton identifikace, GSM brána, RTC přes i2c, zálohování, ovládání sirén, klávesnice 16x1,...) a dělá mi to bordel při externím intu. Na projekt už prosté pozorování chování přestává stačit. Třeba v obsluze INT1 mi PINB čte 0xFF, takže mi to proleze do podmínky, kde PINB čtu znova a to mi už načte správnou hodnotu. S uP dělám už nějakých 11let z toho 7let s AVR, takže na semantický chyby přijdu rychle, ale teďka to je nějaký začarovaný :-)
To KIIV : z Prahy nejsem, ale i tak díky. Není pro mě problém si ten Dragon koupit, a že bych ho rozhodně uživil, ale nechci za něj vyhazovat peníze pokud tu je i jiná cesta. Rád zkoumám alternativy, open source, vlatní výtvory apod., a to je i důvod stavby ty ústředny. Komerční produkty jsou předražený a prodejci chtějí tržit na lidech maximum. Například Dragon stojí jen 49$ ale u nás se prodává skoro za 2000 a o výrobní ceně raději nemluvím.
To Mario1 : no sehnat se da i kolem 1600 ale radsi sem si ho koupil v gme za 1900 nez na to cekat a jeste platit postovny :)
jinak predrazeny sou i digitalni skolni hodiny :)) (bez DCF77 to vyslo na par stovek)
Tak se mi konečně podařilo rozběhat debugování. Eclipse+AVR plugin, avarice, gdbserver a avr-gdb a podle systému WinAVR nebo avr-gcc. Jede to na Windows i Linuxu a to s postaveným JTAGICE (vychází z návrhu co zveřejnil Kosťa na MCU.cz)
A nezkouseli jste nekdo pouzit Code::Blocks misto Eclipse ? Eclipse se mi ekluje (nebo ecluje ?) protoze je v Jave. Videl jsem to monstrum startovat jen jednou, pak jsem jej smazal.
CB by melo taky umet vsechno vcetne debuggingu a propojenim s GDB (at uz AVR nebo ARMu)...
To Vaclavpe :
Code::Blocks neznám, slyším o něm poprvé. Až dodělám stávající projekt, tak se na to mrknu. Třeba to bude lehčí než Eclipse, který je takový bubrlíček 150MB z ramky ... prostě java. Ale co dnes nežere paměť, že? Jinak ale chodí dobře i na notebooku Intel Pentium M@ 1.6GHz Centrino , 1.2GB RAM DDR333
Přidej příspěvek
Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku
×Vložení zdrojáku
×Vložení obrázku
×Vložení videa
Uživatelé prohlížející si toto vlákno
Podobná vlákna
ATMEGA 16 JTAG ICE problem — založil GeorgeW
Problem zrejme s Ice-3.1.1 — založil merda
USB-ISP-JTAG — založil rosty3
JTAG a AVR studio — založil Anonymní uživatel
Eclipse Android debuging — založil Honza
Moderátoři diskuze