Zdravím,používal jsem spokojeně dev-c++ , bohužel je už kapku zastaralé,mým potřebám plně stačilo ale rozhodl jsem se vyzkoušel visual studio 2008 c++ express. Nepochybně je to nejlepší vývojové prostředí, ale pro začátečníka který dělá například úkoly z kurzů mi to připadá jako kladivo na komára. Celkem mě otravovala nutnost u každého projektu se složitě proklikávat k nastavení linkeru a vypnout přidání ladících informací a nějakého pdb souboru. Dnes jsem vyzkoušel verzi 2010. Tentokrát to není kladivo na komára ale cisterna pro kapku vody. Z neznámeho důvodu vytvoří spoustu souborů,z toho několik celkem velkých. Například mám přeložený program,jeho velikost je 50kB . visual studio si vytvořilo soubor pdb co ma 300kb . To mi ještě nevadí. ale když jsem uviděl 3 které měli po 20 mb tak to už bylo na mě moc. Je mi jasné že je to mojí blbostí ale mýslím že tohle se pro začátečníka nehodí. a teď konečně ten dotaz,důvod proč to píšu. jaké používaté vývojové prostředí a které by ste mi doporučili? Pravděpodobně se vrátím ke starému ale dobrému dev-c++. Neni pro mě problém psát to v pspadu nebo vimu a překládat z příkazové řádky ale přece jenom vývojová prostředí mají pár výhod.
Fórum › C / C++
Visual studio - vhodnost pro začátečníka
Moc nechápu proč ti vadí dočasné soubory u VS. Jak je pak příjemné, když funguje intellisense a ty si všechno nemusíš pamatovat, ale můžeš si to nechat napovědět a případně i nechat doplnit. Jistě se tu najde zastánce Code:Blocks, ale já na VS nedám dopustit. Je tam plno věcí, které teď jistě nepoužiješ. Pokud ovšem předpokládáš, že se budeš alespoň trochu vyvíjet, tak si za 2 roky nebudeš muset znovu zvykat na nové IDE, protože VS ti bude stále poskytovat vše, co potřebuješ.
Tohle je problem vsech velkych IDE. Pokud toho chces malo tak obvykle spis zdrzuji. Muzes skusit code:blocks jak pise liborb. Nebo klidne zustan u dev-c++ jestli ti to vyhovuje.
Je tam plno věcí, které teď jistě nepoužiješ. Pokud ovšem předpokládáš, že se budeš alespoň trochu vyvíjet, tak si za 2 roky nebudeš muset znovu zvykat na nové IDE, protože VS ti bude stále poskytovat vše, co potřebuješ.
To si myslim, ze neni vubec dulezite. Naucit se pouzivat nove IDE, pokud znas principy, neni problem. Naucit se programovat je o dost tezsi. A jeste tezsi to je, kdyz ti nastroje hazou klacky pod nohy. Navic za 2 roky muze programovat v upne necem jinem nez C/C++ a platforma windows a pak si pridelaval praci zbytecne.
jednoduché programy píšu ve Studiu s tím, že překládám v cmd, konkrétně Tiny C Compilerem (TCC) ... Výhody - vidím syntaxi pěkně barevně, ale zase nemusím kvůli každé pi****ně vytvářet projekt... jednoduchý program zkompilovaný v TCC mívá kolem 2-4 kb. Taky se můžeš podívat na LCC (Local/Little C Compiler), ten už má i IDE, teprve ho zkouším, ale dělá na mě zatím hodně dobrý dojem... jednoduché, pochopitelné, žádné zbytečné věci, soustředíš se jenom na psaní... (Debugger, make isajd ;-)
#1 Martin
K velikosti výsledného program - asi jej kompiluješ v debug profilu. Tehdy jsou do výsledného exe přidány navíc debugovací informace. Přepni se do profilu Release a hne uvidíš, jak velikost programu spadne.
Přidej příspěvek
Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku
×Vložení zdrojáku
×Vložení obrázku
×Vložení videa
Uživatelé prohlížející si toto vlákno
Podobná vlákna
OT: Chyby a tipy pro Visual Studio — založil JardaJirava
Microsoft Visual studio 2005 Pro... — založil kfsws
DirextX přez Visual Studio 2005 Pro — založil tomik512
Visual Studio statické linkování Visual C++ Redistributable dllček — založil Doomista
Moderátoři diskuze