Rada jak začít – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Rada jak začít – C / C++ – Fórum – Programujte.comRada jak začít – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Lukyn840
Duch
16. 10. 2011   #1
-
0
-

Ahoj,

rozhodl jsem se, že bych se naučil a poznal krásy programování. Na internetu jsem pohledal spoustu informací a vyšlo mi, že práce v C++ by mohla být ono. Jen se vůbec neorientuju v tom, jak začít. Poradil by jste mi někdo, kterej prográmek by byl nejlepší pro benjamína + neexistujou nějaký polopatický návody pro opravdu nic netušícího nadšence jako jsem já? Děkuju

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.255.168.–
street punk+1
Návštěvník
16. 10. 2011   #2
-
0
-

#1 Lukyn84
Odporúčam najskôr začať z C a až potom C++. Záleží na tebe, či máš radšej nejaké tutoriály z netu alebo nejaké knihy. Ja som skôr za tie knihy. Takže z C odporúčam autora Pavel Herout.  A potom k C++, tak mistrovství v C++.

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.112.101.–
yaqwsx+9
Posthunter
17. 10. 2011   #3
-
0
-

Do začátku bych se C/C++ vyhnul. ZAčal bych na něčem jednodušším, kde si člověk nemusí hlídat paměť.

#2 street punk
Blbost. Když už začínat s C/C++, tak rovnou jít do C++ - není to o nic těžší; naopak díky STL se vyvaruje spoustě problémů, kteří mívají začátečníci. Navíc od začátku pochopí objekty - kdykoliv později prostě může v hlavě objekty a polymorfismus vypnou a psát v C, naopak to nejde. A když zdroje, tak já doporučuji knihu Rozumíme C++ (bohužel už se neprodává)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.91.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
17. 10. 2011   #4
-
0
-

#3 yaqwsx
jop treba pascalem... kazdopadne cim driv se clovek setka se zaludnostma poradnejch programovacich jazyku, tim drive se jim muze naucit vyvarovat... (akorat je potreba mit vydrz ve stylu "neskoncim dokud to nebude spravne") jinak skonci u nejakyho PHP nebo jinejch skriptovacich jazyku kde nejsou poradne ani datove typy... )

Kazdopadne programovani je spise o schopnosti algoritmizace... kdyz clovek umi, tak uz na jazyce ani poradne nezalezi

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.216.147.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
street punk+1
Návštěvník
17. 10. 2011   #5
-
0
-

Tak podla mňa je C++ o niečo ťažšie ako C. Základné veci pochopí ľahšie z C a keď prejde na C++, tak sa doučí nejaké novinky. To či mu už to C na niečo je, je druhá vec

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.175.179.–
yaqwsx+9
Posthunter
17. 10. 2011   #6
-
+1
-
Zajímavé

#5 street punk
V čem je C++ těžší? Používání objektů cin a cout mi přijde ze začátku intuitivnější (více se jakoby podobá jádru jazyka), člověk má k dispozici reference (nemusír pro začátek hned sahat na ukazatele), pro řetězce má třídu string, pro pole vector. Navíc později slovo new je kratší než malloc.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.80.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
lukas.balaz0
Super člen
18. 10. 2011   #7
-
0
-

Aj ja si myslim, ze je lepsie c++. Hlavne kvoli objektovemu programovaniu. V Pascale je tazke naprogramovat nejake programi, ktore pomocou OOP naprogramujes ovela lahsie. Ale ak sa rozhodujes medzi Pascalom a C, vyber si C.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.112.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 20 hostů

Podobná vlákna

Jak začít s c — založil bohetik

Jak začít? — založil

Jak začít — založil bohetik

Jak začít — založil bohetik

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý