Chci uspět v IT – Inzerce – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Chci uspět v IT – Inzerce – Fórum – Programujte.comChci uspět v IT – Inzerce – Fórum – Programujte.com

 

28. 2. 2013   #1
-
0
-

Rád bych všechny co rád čtou upozornil na novou knihu Chci uspět v IT, kterou jsou právě dopsal. V knize popisuji doporučení pro úspěšnou kariéru v IT.

Pro ty co rádi čtou, doufám, že se bude líbit a něco vám přinese. Více zde http://chciit.cz/ ;

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.20.115.–
Krocan
~ Anonymní uživatel
9 příspěvků
28. 2. 2013   #2
-
0
-

Jak je rozsáhlá? (počet stránek + formát)

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:67c:1220:c1a3:21a:6b...–
1. 3. 2013   #3
-
0
-

#2 Krocan
Kniha má 95 stran ve formátu A5

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.8.–
RomanZ
~ Anonymní uživatel
272 příspěvků
1. 3. 2013   #4
-
0
-

Zajímavé, ale asi neaktuální.

Příkladem zvětrání informací v knize budiž zmínka o systému Noris jako alternativě k SAPu. Noris se už více než pět let nejmenuje Noris, ale Helios.

Pět let je v IT úplná věčnost a najít něco takového v knize, tak by se jí určitě neřídil :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.60.–
1. 3. 2013   #5
-
0
-

#4 RomanZ
Tak jsou to tři roky a pokud se pohybujete v této oblasti, tak víte, že se často tento pojem používá. Někde dokonce tato verze ještě běží.

Ale máte pravdu, na tento pojem jsem zvyklý stejně jako na Mercury. V dalším vydání přejmenuji.  

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.108.106.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
1. 3. 2013   #6
-
0
-

Pak treba Logica se nekdy loni stala soucasti CGI (a ted se CGI jmenuje)... Na Accenture sem zase tolik chvaly neslysel - asi by nebyla zase takova vyhra se tam dostat.. Odstepenim od Logicy vic jak 5 lety vznikl taky Acision (ikdyz v Praze se sem uz moc dostat neda, jak se nenabira - v Brnensky pobocce se i obcas nabira) ... Dalsi velci hraci sou Microsoft a jeho soucast Skype .. a tak dale a tak dale :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.216.147.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
tanned880
Super člen
1. 3. 2013   #7
-
+1
-
Zajímavé

Nechci hejtovat ale kniha co má název "Jak být úspěšný" zní jako kýč. Z náhledu knížky si myslím, že je to super příručka pro kariéristy v IT ale nic pro punkový programátory co chlastaj, berou drogy a vymetaj bary. Nedovedu si představit v čem by pro mě měla být zajímavá?

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.242.75.–
1. 3. 2013   #8
-
0
-

#6 KIIV
Logica byla rebrendována až po tom co šla kniha do procesu tisku.

Chvály? Je to jedna z největších firem, zajímavé projekty a zajímavé platy. Tedy jeden z nějvětších hráčů, pomluvy této firmy zpravidla vznikají od konkurence, všichni určitě známe jak se jim oficiáln říká .. to ale nic nemění na postavení této firmy u nás.

Acision dle mého názoru nespadá do kategorie největších hráčů. Těchto a podobných diskuzí jsme měli s kolegy několik, vybrt ty nejperspektivnější dalo zabrat.

Ale díky za podněty

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.108.106.–
1. 3. 2013   #9
-
0
-

#7 tanned88
Myslím, že jediná logická odpověď je, zeptej se znovu za několik let, až budeš mít rodinu, cíle a hypotéku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.108.106.–
RomanZ
~ Anonymní uživatel
272 příspěvků
1. 3. 2013   #10
-
0
-

>Tak jsou to tři roky

Kdybyste se v tom nedloubal a nechal to být... :)

Teď jsem zvědavý, kolik lidí si tu knihu koupí, když jste prokázal, jak si ověřujete informace :D

------------------------------

1.9.2006
Semafor od LCS Jeden z největších českých producentů informačních systémů, firma LCS International, přistoupil ke změně názvů a rebrandingu svých produktů do barev semaforu. Ekonomický systém SIS, určený především pro menší firmy, podnikatele a živnostníky se nově jmenuje Helios Red, ERP systém Helios je vybarven do oranžové a LCS Noris, informační systém pro velké firmy a korporace, nese název Helios Green.
Zdroj: http://euro.e15.cz/…ie-51-791538

2. října 2006
S příchodem nové verze, pracovně označované číslem 42, přichází i mnoho novinek, z nichž jednou je právě změna názvu z původního LCS Noris na Helios Green.
Zdroj: http://www.novinky.cz/…i-invex.html

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.60.–
tanned880
Super člen
1. 3. 2013   #11
-
0
-

#9 martin.knotek

Nemyslím si že rodina, cíle a hypotéka by se měli vylučovat z výše uvedeným stylem života. Naopak si myslím, že dinosauři v kravatách pomalu vymizí.

Jinak kdo říkal že nemám cíle? Je fakt že rodinu a hypotéku nemám a v tomto případě bych se měl ozvat až tak za 10 let což bude znamenat že pro mě tato kniha bude už naprosto nepřínosná. Každopádně cíle mám, neznáte mě! A já tu naštěstí nejsem cílem diskuze, to naopak vaše kniha, kterou by jste se měl snažit prodat i mě? :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.242.75.–
1. 3. 2013   #12
-
0
-

#10 RomanZ
Věřte nebo ne, ale já to neberu jako dloubání, každá věcná diskuze, která doplní, nějakou informaci je kladem. Ještě před hodinou by mě nanapadlo, že pojem, který mám zažitý a běžně jej řadu let používám není aktuální.

Takže ještě jednou díky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.108.106.–
1. 3. 2013   #13
-
0
-

Podívejte opravdu Vás neznám, ale provokační větu jste napsal Vy. Pokud to ale opravdu myslíte vážně, tak Vám přeji štěstí na manželku, která s vámi bude chlastat a brát drogy. Zároveň Vám přeji scoring v bance, přes který s touto kreditní historijí projdete.

Mým cílem nebylo Vám vnutit knihu, pouze informovat ty, kteří začínají a mají sociální cíle slučitelné s naší současnou společností. Pokud Vás tento směr neoslovuje, tak přece nemá smysl něco prosazovat.

Ale věřte, že ti dinousauři generují většinu peněz, z kterých pouze drobky Vás aktuálně živí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.108.106.–
tanned880
Super člen
1. 3. 2013   #14
-
0
-

#13 martin.knotek

S tím chlastáním a braním drog jsem to samozřejmě myslel obrazně. Spíš jako, nač se snažit o nějaký poziční postup, když to jde i lidštěji. 

http://vimeo.com/16842923

prostě není cool být úspěšný, cool je dělat to co miluji a pokud budu dělat to co miluji, budu žít tak jak chci a ne tak jak bych měl podle nějaké vaší "příručky" tak cesta k tomu být šťastný bude mnohem příjemnější.

Jinak já se neživím drobky ale povětšinou Colou, pizzou etc.

..Ještě bych se chtěl s dovolením zeptat, vzhledem k tomu že web o vás je pravděpodobně mimo provoz, kde pracujete nebo kde jste pracoval.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.242.75.–
1. 3. 2013   #15
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 193.108.106.–
tanned880
Super člen
1. 3. 2013   #16
-
0
-

#15 martin.knotek
Děkuji, ano Váš web byl dopoledne down.

K Vaší knize, nemůžu si pomoct ale cítím z toho ten korporátní kariérismus, naškrobené košile, lakýrky, ale taky kolem toho mega za rok, báwo a nejnovější iPhone, McBook Air. Ok, super... nic proti, naprosto souhlasím s tím že škola v ČR je na nic. Nesouhlasím s tím že je špatně medializování startup-ů. Naopak to je ten směrem kterým by všichni měli jít, podnikat.

Ale je to o lidech, podle mého názoru se lidé dělí na ty co hledají zaměstnání, kariéru, jistotu a zázemí. Na druhé straně jsou lidi co chtějí pracovat, co nechtějí být zaměstnaní, co chtějí něco víc, nechtějí být svazování, nestojí o jistoty. Já si nedovedu představit že bych byl kdy v životě něčí zaměstnanec ve smyslu HPP ve velké firmě kam kdybych párkrát nepřišel proto že jsem byl na nějaké akci tak mě vyhodí.

Pro mě jsou vzor ty firmy který preferují svobodu, spokojenost. Clevis, Peoplecomm popřípadě Google?

Když to shrnu další diskuze bude o tom, čí subjektivní pohled na cíle slučitelné s naší současnou společností jsou lepší. Za mě ten Váš určitě ne.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.242.75.–
1. 3. 2013   #17
-
0
-

#16 tanned88
Vy si myslíte, že Vás ve zmiňovaných firmách nevyhodí za neomluvené absence? To máte silně idealizované. Něco jiného jsou Sick days, které naopak většina firem má a pokryjou zpravidla 3 dny.

Něco jiného je práce z domova, která když už je povolena, tak je většinou pro freelencery v poměru 40% doma 60% v práci. Vy pravděpodobně zmiňujete extrémní hlídání pracovní doby a zaměstnanců, které bylo populární cca před 5 lety a takové IBM na něj krutě doplatilo. To se dnes již moc nenosí.

Jsou samozřejmě i opačné extrémy, například popisované v knize Restart, kdy je celý team doma po celém světě. Což jistě pochopíte, že takové IT v bance vedoucí trojky, které má stovky lidí není schopné uhlídat.

A bohužel pro Vás, majoritní je pojetí práce, které popisuji v knize. Idealizované představy co máte z článku o cool Google jsou z vlané většiny fáma. I jejich zaměstnanaci musí dělat to, za co jsou placeni a chodit do práce.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.108.106.–
tanned880
Super člen
1. 3. 2013   #18
-
+1
-
Zajímavé

#17 martin.knotek
Asi máte pravdu že to mám silně idealizované, opravdu jsem ještě nikdy nepracoval ve firmě jako firmě :o) 

Ano, freelancing super věc, člověk je využit na 100% když je práce pracuje, když není dělá něco jiného. Nesrovnatelně efektivnější. Zmiňovaný google bylo spíš jako, ah ou.. tak trochu cool.. ale třeba Clevis, jako super myšlenka, funguje to, mají super nastavený systém a mají neskutečně našlápnuto. A to že to funguje je jenom o lidech, o lidech co jsou zodpovědní, mají nějakou sebereflexi, jsou spolehliví a mají stejnou krevní skupinu. To je sice firma která nedělá App bankomatů: http://goo.gl/aagpL :o)

Jinak tady narážíme na to, že každý jsme v jiném odvětví IT. Já dělám weby, miluji tuhle komunitu, ty lidi, naše IT celebrity: Hulán, Kaluža, Grudl, vy děláte právě ty korporátní řešení, aplikace pro banky atd. vaše cílovka bude spíš na builder.cz

Jinak už narážíme na 2 problémy, různé smýšlení o tom co je správný směr a různé odvětví IT.

Vaše knížka pro mě není určená ale asi si jí koupím a přečtu jenom proto že mě zajímá pohled na IT z druhé stránky, toho back-endu na který děláme kabát :o)

Krom toho se tu léčím z kocoviny a dělám vám přitom reklamu, have a nice day!

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.242.75.–
Kolega
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
10. 7. 2015   #19
-
0
-

Trefa do černého, věta o korporátním kariérismu sedí jako p..el na hrnec.

Nahlásit jako SPAM
IP: 176.122.32.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý