Programování PICAXE – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Programování PICAXE – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comProgramování PICAXE – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

Kowalsky950
Stálý člen
7. 11. 2013   #1
-
0
-

Dobrý den, mám problém s připojením PICAXE k PC. Na mém druhém PC jede v pohodě, ale když jej připojím k mému (novějšímu), tak PC nemůže najít ten chip. Na druhém PC jsem si naprogramoval blikání ledky, když je chip na baterce tak v pohodě bliká, poté když jej připojím k PC, tak ledka blikat přestane. Když kliknu v nastavení na FirmWare tak se rozbliká, potom to vyhodí že nebyl nalezen chip na COM1 a poté zase přestane blikat. A právě na mém starém PC to jde, ale chtěl bych to dostat i na ten nový. Schválně jsem si koupil konektor do PC (COM nebyl ze základní desky vyveden), ale pořád to nefunguje.

Chip: 14M2
Základovka: Gigabyte Z77X-D3H
Programátor: kombinace návodu zde a dalšího obrázku

Připojen obrázek.Ke konektoru mám zapojené barvy jak je uvedeno (hnědá, červená,oranžová) a jsou tam dané pouze rezistory 10k a 22k

Napadá někoho kde může být problém? Jestli to není třeba novější deskou?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.114.–
7. 11. 2013   #2
-
0
-

Jedna věc je připojení jednočipu na COM - tedy na RS232. Nevím, jak je to i PICAXE, ale většina jednočipů má UART kompatibilní s TTL/CMOS a je nutné použít převodník např MAX232.

Druhá věc je zapojení COMu jako takového. U převodníků USB/RS232 jsem se setkal s nutností propojit na konektoru u PC některé vývody, GND, RxD a TxD nestačí. Jestli to bylo jako Null modem nebo něco jiného si moc nevzpomínám.

hu

Edit: podle http://www.picaxe.com/docs/picaxe_manual1.pdf je zapojení s odpory přímo na COM korektní.  Pro pokusy se zapojením konektoru to je NULL modem,  řešil jsem to kdysi na http://www.builder.cz/cz/forum/tema-1277337-problem-s-tserialevent/

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
7. 11. 2013   #3
-
0
-

Null modem with loop back handshaking viz http://www.lammertbies.nl/comm/info/RS-232_null_modem.html

hu

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.178.67.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý