Ahoj, nevím, jestli nějak extra pomohu, ale také se živým vývojem webových aplikací (až na tu grafiku, grafik bohužel nejsem :-( ), ale myslím si, že se vůbec nemusíš držet klasických webových aplikací. Jsem také studentem, a také se budu v nedaleké budoucnosti rozhodovat, co s diplomkou. Nevím, do jaké míry co znáš a co tě zajímá (což je samozřejmě velmi důležité), ale můžeš udělat téměř jakoukoliv aplikaci, kterou zpracuješ webově - např. zpracovat nějaký problém pomocí genetických algoritmů, nasadit nějakou neuronovou síť, můžeš zkusit vytvořit něco jako Packet Tracer v online verzi. Nebo se můžeš zaměřit na platformu HTML5, můžeš ji dopodrobna rozebrat (je toho opravdu hodně), napsat nějakou podrobnější práci, zvážit negativa, pozitiva, přidat vlastní návrhy, atd. Můžeš navrhnout aplikaci pro OpenGL a udělat ji ve WebGL jako webovou. Můžeš přes webkameru rozpoznávat obraz. Vytvoř databázi stromů a po uploadu naskenovaného obrázku např. útržku listu využij analýzy obrazu k rozpoznání stromu. Vytvoř nějakou distribuovanou síť. Vytvoř aplikaci, nainstaluj ji na více serverů a využij nějakým způsobem paralelismu. Mě toho napadá strašně moc, ale je opravdu důležité, aby tě to zajímalo a bavilo. Samozřejmě, ne všechny problémy jsou vhodné řešit webově, ale můžeš to udělat, optimalizovat a nakonec říct, proč to nebylo vhodné.
Jestliže ale chceš zpracovat něco opravdu typického pro web (e-mailový klient, shop, CMS, nějaký jiný IS, konkurenci Facebooku ;-) ), pak se obávám, že je-li to tvým "denním chlebem", tak se asi nic moc nepřiučíš (i když i zde je asi prostor). Můžeš něco někam posunout, ale na nějaká "vylepšení" takových systémů budeš muset přijít sám. Nám na škole říkají, že nemáme dělat nic, co už na internetu "visí" ve 150 modifikacích, a když ano, pak musíme obhájit, proč jsme to dělali, proč naše práce nebyla k ničemu.
Ale jak říkám, já, být tebou, bych se neuzavíral do "webového prostoru" tak, jak jej znáš. Vyber si jakýkoliv problém "vyšší dívčí" (jak říkal jeden z mých učitelů), jdi více do vědy, zamysli se, zda jde problém zpracovat jako webová aplikace a do jaké míry, a k jeho zpracování využij moderních webových technologií (zaměřil bych se např. na komplexní využití platformy HTML5).
Snad není můj názor k ničemu. Přeji hodně štěstí. Měj se :-)