Ahoj, omlouvám se, na programování a celkově na procesory jsem totální osel, bohužel sjem dostal projekt a potřeboval bych trošku pomoct. Mám čidlo na jehož výstupu mám něpětí od 0,5V do asi 4V ( které odpovídá změřené teplotě) zvládne A/D převodník v ATmega16 toto napětí na vstupu? A potom bych potřeboval pomoct vymyslet zapojení toho ATmega16 a nějakého displeje na kterém mám zobrazit tu výslednou teplotu. Nepotřebuji dělat žádný program jen zapojení a trošku popsat co je v tom ATmega potřeba nastavit nebo tak. Vážně se v tom moc nevyznám, děkuji za pomoc
Fórum › Mikrokontroléry
Zapojení - LCD
To M.i.X:
Staci pouzit klasicky maticovy displej napriklad MC1602E-SYL od GME. Přiklad na to najdete tady... http://www.kvetakov.net/clanky/avr/58-lcd-modul-od-pk-design.html
To durmitor: Prosím o pomoc (již jsem se dotazoval na vašich stránkách). Jde o zapojení LCD s 44780. Dle Vašeho popisu je to velmi jednoduché. Mámé v podstatě 3 ovládácí a 8 datových toků. Data připojíme na PD0 - PD7 (DDRD = 0xFF), a 3 ovládácí RS (PC0), RW (PC1) a E (PC2) - (DDRC = 0x3C).
Myslím, že vám koliduje nastavení v ukázkovém programu vs lCD_LIB.H - port C a D zaměněn (nevím jistě).
Chtěl bych se vás zeptat, jestli je nutné použít krystal, nebo jen aktivovat interní oscilátor a jaký? Dále je pri použití krystalu neutné nastavení FUSE bit ?
Na stránkách PK-desing je schméma modulu, který jste popisoval, ale schéma kitu ATMEGA16 tam není. Předpokládám, že desky z této firmy nejsou speciálně navržené (mám od Vás (pk-desing) programátor na USB).
Pokusy dělám na ATMEGA8 - neměl by v tom být rozdíl - ovládání.
Děkuji za odpověď
Zdravím, všechny uvedené programu, ať už na webu kvetakov.net nebo zde na programujte jsou 100% vyzkoušeny, takže pokud je v nich chyba, nijak se na funkci neprojevuje. Pokud se Vám zdá, že je někde chyba prosím, napište sem prosím útržky programu, abych věděl, kde ji přesně hledat.
Volba oscilátoru nemá vliv na komunikaci s LCD. Bude fungovat vždy. Program je udělán tak, aby byly minimální časové rezervy i při nejvyšší povolené rychlosti pro ATMEGA16. Menší rychlost není nikdy na závadu. Sám jsem začínal s LCD tak, že jsem je ovládal drátky v bastl-poli a jedním bezzákmitovm tlačítkem - a chodil. (Doporučuji vyzkoušet)
Schéma kitu by měl obdržet každý kdo zakoupí vývojovou desku. Pro ostatní není přístupné. Pokud jste destu zakoupil a dokument nedostal, napište výrobci nebo mě a bude zjednána náprava. Nicméně není pro vyzkoušení DPS potřeba. Zapojení LCd je jasné ze schématu přípravku LCD.
Přidej příspěvek
Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku
×Vložení zdrojáku
×Vložení obrázku
×Vložení videa
Uživatelé prohlížející si toto vlákno
Podobná vlákna
Zapojení LCD 8bit — založil Deko
Zapojení potenciometru k ATmega8 — založil petrsvetr
Seriove vs paralelni zapojeni — založil Taufic
Open Source projekty k zapojení — založil DooFy93
Serio-paralelní zapojení rezistorů C++ — založil fojtasek18
Moderátoři diskuze