Zdarec,
koupil jsem si knížku "Java bez předchozích znalostí" a mám menší problémek jak spustit první program NazdarSvete.
Nainstaloval sem normálně J2SDK a přidal do Path počítače... Napsal sem:
class NazdarSvete {
public static void main ( String arg[] )
{
System.out.println("Nazdar, světe!");
}
}
A uložil jako .java
Přes příkazový řádek sem to zkompiloval na .class (dal jsem tam javac NazdarSvete.java)
Super to mi udělalo soubor s názvem NazdarSvete.class
Až sem je všechno ok podle tý knížky... Potom autor píše že mám v příkazovém řádku napsat "java NazdarSvete" a program by se měl spustit a zobrazit se mi "Nazdar Světě!" Jenže mě to napíše následující chybu:
"Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: NazdarSvete"
Autor v knížce píše že když se objeví tato chyba že jsem nejspíš zadal NazdarSvete.java nebo NazdarSvete.class místo samotnýho NazdarSvete... Což ale není pravda, napsal jsem tam jenom "java NazdarSvete "
Zde přikládám obrázek z příkazového řádku... Už si s tím fakt nevim rady pls help me!
http://img105.imageshack.us/my.php?image=javast1.gif
Fórum › Java
Spouštění programu java
Sandak píše:#
# Zdarec,#
#koupil jsem si knížku "Java bez předchozích znalostí" a mám menší problémek jak spustit první program NazdarSvete
Knizky, jejichž autoři si myslí, že vysvětlí programování v jazyku na 200 stránkách a navíc začínají programování v textovém editoru a spouštěním programu v příkazovém řádku dělají programování medvědí službu, protože na začátku sypou na začátečníka kvanta informací, kterým nerozumí a nemají čas nic pořádně vysvětlit.
Prolistuj si někde v krámu knihu "Myslíme objektově v jazyku Java 5.0" a uvidíš ten dramatický rozdíl mezi knihami, které se snaží naučit pouze syntaxi jazyka a knihami, které se snaží čtenáře naučit doopravdy programovat. Už jsem se bavil s řadou lidí, kteří po prolistování této knihy prohlásili koupi své předešlé učebnice za omylem vyhozené peníze a začali se učit ne syntaxi, ale programování.
No tak myslím si že když si dostuduju tuhle knížku co mám teď tak se z toho základy snad naučím ne? Samozřejmě si potom koupim nějakou další knížku která bude mít třeba 1000 stránek a bude se to v ní vše probírat podrobněji a do toho se to při tom můžu učit ještě přes internet. Jaký je tvůj názor? Ty si myslíš že se mám na tu knížku úplně vykašlat založit do poličky a koupit si "Myslíme objektově v jazyku Java 5.0"?
Ja osobne mam knizku od Ivora Hortona s nazvem Java 5 , 1000 KC me stala v ty dobe , ale ma to 1400 stranek , je tam vsechno , da se rict, ze po precteni je z tebe zkuseny programator , kteryho uz nic nemuze prekvapit . Ja sam jsem zacal nedavno a je tam vsechno vysvetleno :) V te knizce Java bez predchozich znalosti , tam te naucej nejakej zaklad pro dalsi studium Javy . V Jave bez predchozich znalosti se mi ale libilo , jak tam popsali ten vznik jazyka a vlastne i celou tu historii od Cobola pres C a podobne. To jsem zase jinde nenasel . Rek bych , ze kazda me neco do sebe ;)
Mno a myslíš že má cenu tu knížku "Java bez předchozích znalostí" dočíst a až potom si koupit "Java 5" a nebo rovnou "Java Programujeme profesionálně" ....? Nebo se rovnou vykašlat na tuhle knížku a rovnou koupit "Jav 5"? Předem díks ....
"Java Programujeme profesionálně" to jsem si jen tak listoval , a podle me je to uz jen z nazvu pro ty , kdo uz neco precetli , je to urceno spis pro prechod pokrocily-profik ale je to na tobe. Urcite ale knizku nehodnot podle pekneho obalu ;)
Tak je jasny , ze do knizky s cca 250 strankama se nevejde vsechno.
Urcite tim nic nezkazis ale , je to fakt jen tvuj vyber.
Ja jsem zacal na te tvoji a jak uz jsem tak nejak chapal o co jde , tak jsem presel , abych se dovedel o tom vic.
Ta knizka Java bez predchozich znalosti te ma akorat "zasvetit" do syntaxe + zaklady obecne jako programovani ( pole , cykly , prikazy , podminky ,....) . Po jejim precteni se stanes (da-li buh :D ) pokrocilym programatorem . A ted stejne prijde toto : Hm fajn , umim zaklady , jdu dal a sahnes po jine knizce pro pokrocilejsi , proto ty knizky pro lamky jsou tak pod tech 300KC .
Po preceteni Ivora Hortona budes na nejlepsi ceste k profesionalite. Neni to napsany zas tak slozite . Java neni slozita, ale je ji hodne :)
btw : taky jsem videl tu knihu Java programujeme profesionalne, tak to presne nevim o cem je , ale urcite ti tam budou jen ukazovat ruzny reseni a postupy , abys tolik neprasil kod a bude tam hodne o optimalizaci . Ale myslim si ( a je to i logicky ) , ze uz predpoklada, ze "neco" umis ;)
btw 2 : jeste jsem videl knihu Miroslava Viriuse "Java pro zelenace" , stoji asi 250 , ale samo , ze tam taky nemuze byt vsechno , autor to tam i sam pise ;)
Kazdopadne je to jako postavit dve bloncky vedle sebe , me by se libila ta vlevo , tobe ta vpravo.
( stejne by urcite ani jedna neumela varit , takze to je stejne jedno :D )
At se rozhodnes jakkoliv , hodne stesti ;)
To Luk4Senko:
Ja osobne mam knizku od Ivora Hortona s nazvem Java 5 , 1000 KC me stala v ty dobe , ale ma to 1400 stranek , je tam vsechno , da se rict, ze po precteni je z tebe zkuseny programator , kteryho uz nic nemuze prekvapit.
Uz jsem to tu psal několikrát - Horton učí syntaxi a knihovny, ne programování. Proto zapomíná zmínit řadu věcí, které dělají začátečníkům problémy.
= Neupozorňuje na to, že konstrucktor nesmí obsahovat volání nefinálních metod, takže to pak programátor udělá a nestačí se divit, proč mu program nechodí.
= Zmiňuje sice, že dceřinná třída definuje speciální instance rodičovské třídy, ale zapomíná uvést, co se stane, když programátora svede slovo extends = rozšiřuje, a opravdu definuje potomka jako rozšíření rodičovské třídy (kruh jako potomek bodu, krychle jako ptomek čtverce apod.).
= Nijak se nezmiňuje o tom, jak je třeba řešit situaci, když potomek potřebuje něco udělat ještě před tím, než se zavolá rodičovský konstruktor.
= Vůbec nevysvětluje, proč se v lokální třídě smějí používat pouze konstanty metody, v níž je definovaná, takže tento požadavek připadá řadě programátorů poněkud magický.
= Vůbec se nezmiňuje o tom, jak se definuje konstruktor anonymní třídy.
Třeba jsem si v něm listoval pouze zběžně, ale jestli tě již nic nemůže překvapit, mohl bys po přečtení Hortona odpovědět na váše zmíněné otázky? A přitom se jedná o konstrukce, které se nepoužívají v exotických situacích, ale relativně běžně.
A to nemluvím o dalších věcech, které patří do základního kurzu programování (např. návrhové vzory, TDD, refaktorace) a ne do nějaké nadstavby pro znalce.
Já jsem si tu knihui, bohužel, musel také koupit, abych věděl, proč studenti, kteří se z ní učili, bloudí.
To rudyment: tak pod tohle bych se podepsal. Mě fascinují příspěvky, kde někdo píše, že po přečtení knihy bude z někoho poloprofesionální nebo profesionální programátor. Já teda v Javě nedělám, teprve na ni najíždím, ale několik let se živím (a předtím spoustu let jako koníček) programováním v jiných jazycích, ale teda netroufl bych se považovat za profesionála. K tomu mi ještě pár let praxe chybí :)
Jinak co se týče Javy, tak ty tlusté bichle bych doporučil spíš jako doplněk. K výuce - zvláště těch, co s Javou začínají - bych doporučil knížky od Rudolfa Pecinovského - Myslíme objektově v jazyku Java 5.0 a nedávno vydanou Návrhové vzory (ale tuhle třeba až později). Tam se opravdu učí jak programovat a ne pouhopouhá syntaxe.
Přidej příspěvek
Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku
×Vložení zdrojáku
×Vložení obrázku
×Vložení videa
Uživatelé prohlížející si toto vlákno
Podobná vlákna
Spouštění programu — založil Tomáš Krajča
Spouštení MP3 v programu? — založil vojtano_k
Rychlost spouštění programu — založil General
Java v AndroidStudiu a spouštění pod VMWare 15/16/17 — založil JerryM
Granny2.dll-problém při spouštění několika programů — založil granny2.dll
Moderátoři diskuze