Ahoj, docela by mě zajímalo jaký programovací jakzyk se nejčastěji používá k programování dnešních, moderních her a který je tedy nejlepší se naučit. Učím se nyní C++ a dál po naučení bych chtěl pokračovat dalším jazykem, takže jakým?
Fórum › Hry
Programování her
Když už jednou C++, tak pořád C++, na hry se používá asi nejvíc
C++ se jen tak nenaucis. Jestli tedy nepovazujes Hello World za slusnou znalost.
To CommanderZ : C++ se dá naučit za pár dní. Naučit se v něm perfektně programovat už je něco jiného...
U C++ zůstaň, pokud už ovládáš velice dobře konzoli, můžeš zkusit nějakou grafickou knihovnu; pro začátek asi SDlL, potom OpenGl nebo DirectX
Za par dni se naucis podminky, cykly a teorii obektoveho programovani. Tomu ja ale nerikam NAUCIT.
To CommanderZ : Jestli se nědko za pár dní naučí pointery + OOP ne tim způsobem, že umí napsat třídu, ale že to umí inteligentně používat, tak je asi génius (nebo Hulán :smile5: ). Umět psát třídy a umět používat třídy není to samé :smile1: ...
Ono de o to, že se chystam na střední která bude zaměřená především na IT a programování (snad, ještě nemam vybranou...) a chtěl bych si udělat nějakou znalost programování (po HTML) abych měl na čem začít studiu a abych se tolik "nenadřel" :) Napadlo mě že na tý škole se asi budou učit jazyky, které se nejvíc používají a teda C++ bude jedním z nich. Když už jsme u toho neporadil by mi někdo nějakou tu školu? :D
To Gh0st : nevim sice co od te skoly ocekavas, ale ve skole te programovat nenauci, at uz jdes na jakoukoli skolu....jedina vyhoda spociva v tom, ze se tam nebudes tak priserne nudit (predpokladam, ze te to bavi).....
takze pokud se chces neco naucit, necekej na skolu a zacni sam....pak budes mit v hodinach programovani volno a da se na tom i pekne vydelat (spoluzaci neradi delaji domaci ukoly do predmetu, kterym nerozumi) ;)
Nerob si velke ocakavania. Ak tam uvidis C aspon z rychlika, tak mozes byt statny... Ale skor rataj s tym, ze programovat budes v pascale. Mozno delphi, alebo visual basic. To sa dnes uci na strednych skolach.Gh0st napsal:
Ono de o to, že se chystam na střední která bude zaměřená především na IT a programování (snad, ještě nemam vybranou...) a chtěl bych si udělat nějakou znalost programování (po HTML) abych měl na čem začít studiu a abych se tolik "nenadřel" :) Napadlo mě že na tý škole se asi budou učit jazyky, které se nejvíc používají a teda C++ bude jedním z nich. Když už jsme u toho neporadil by mi někdo nějakou tu školu? :D
C, C++ a dalej sa uci na vysokych skolach. :)
To Smokie : my jsme Cecko brali cele prvni pololeti druheho rocniku, od druheho pololeti jsme presli na C++ (zbytecne), ve kterem pokracujeme az do 4. rocniku.....
Aha... :( A co se v těch středních školách především učí? Ještě jsem v žádný nebyl, tak nevim. Rozhodoval jsem se podle toho co mi nejvíc šlo tj kompy, ale školu nevim. Grafickou nechci protože jako grafik sem dřevo a víc zaměřenou na účetnictví taky ne, protože to mě prostě netáhne, protože vidim doma co to obnáší (máma). Chtěl jsem teda na nějakou programovou. Prostě něco s pc, který mě zatraceně dlouho baví (a doufam že ještě budou) a spíš zaměřenou na herní popřípadě na programingovej průmysl.
No tak hello worldd je mi k ničemu... A co nějaká hardwarová škola? Mam ale trochu strach, protože jsem antitechnik (přidělat větráček na nějakej komponent nebo sestavit kompa zvládnu), bojím se že prostě zvořu nějaký důležitější věci atd.
To Gh0st : Určitě se pracuje s odlehčenými PC vhodných v dnešní době tak leda na koš či takovéhle drastické prostředky ;) Navíc vše kontrolují kantoři. Osobně ale nevím o žádné takové střední škole.
nedelej si iluze....dneska je trend nazyvat skolu "pocitacovou", aby nalakali co nejvic lidi...nakonec zjistis, ze se spis jedna o elektrotechnickou, kde vidis pocitace pouze pri presunu mezi tridami....o nejake urovni informatiky je pak tezko mluvit (pascal a html je nejdal kam zajdete)....
kazdopadne bych to nechtel zobecnovat, znam totiz, i spoustu kvalitnich elektrotechnickych skol....
pokud bych to vzal konkretne (i kdyz nejsme "elektrotechnicka" skola), u nas na skole mame odborne predmety vyreseny pekne:
vypocetni technika - bere se tam m$ office, ted zaciname s programovanim ve VB (jestli si dobre pamatuju), tento predmet odfiltruje spoustu nudnych veci....
programovani - C, C++
pocitacove system a site - CISCO a nejake zaklady siti
internetove prezentace - html, css, javascript, php
v tomto rocniku by pak mela pribyt praxe, ale co se tam bere, to nevim.....
na obsah hodin si nestezuju, ale ani tak to neni dostatek a leccos se ani neprobira....
Osobně chodím na SPŠ (obor IT, zaměření: Programátor a Správce Sítě)
1. ročník: M$ Office (Word, ale převážně EXCEL + VBA), Pascal + Vývojové Diagramy, Číslicová Technika (Převody mezi soustavami, AND, OR, XOR, ..., Základy KLO A SLO), CISCO
2. ročník: HTML, CSS, C/C++ (Konzole od Hello world, až k OOP), HW(IT Essentials, Jak co funguje + "praktické" zapojení PC), CISCO, Assembler (8051)
3. ročník: Teprve se chystám, ale mělo by být PHP, C/C++ (GUI), Assembler, CISCO
4. ročník: Bude letos prvně, takže nikdo zatim neví.
To Gh0st : SPŠ a VOŠ Písek http://www.sps-pi.cz/ Písek(Okres Písek) - Jihočeský Kraj
Jak tak koukam, tak na strednich uz se fakt zacina ucit trosku programovat:). Ja byl na vseobecnem gymplu a o nejake vyuce programovani jsem si mohl nechat zdat:/. Akorat ve ctvrtaku jsme meli udelat kalkulacku v JS, ale to daval malokdo:)).
Jinak ted studuju na FIT VUT a v prvaku se dela v C (jeden predmet:) a v druhaku si muze clovek vybrat, jestli C++ nebo Javu. Ale jak uz tu kdosi psal...na skole vas programovat nenauci, jen vas trochu nakopnou.
hmm...tak to je dosť zložité....prográmovať hru trvá minimálne 1 rok (podľa toho aká bude)...ešte good grafiku,dabing,texty,fyzikálne vlastnosti,FX,music...to trvá aj 50 ľuďom..
zu dem topic: Já jsem šel na gymnázium s oborem (oborem programátor, samozřejmě) a jsem spokojen. Sice se učíme Pascal (třetím rokem), ale tohle není o jazyce, tohle je o algoritmizaci, o umění programování. Pascal je zcela transparetní jazyk, který je ale zcela plně funkční a vybavený množstvím fcí. Za tři roky jsme postupně probrali od začátku (vývojové diagramy, teorie programování, atd...), naučili jsme se základní operace (takovy ty srandy jako třeba vyplnit čtvereček z poloviny hvězdičkama, takovy ty srance aby jsme si osvojili styl přemýšlení), podprogramy (funkce), rekurzi, inline fce, operace se soubory, knihovny, objektově orientované programování, teorii databázových systémů, vlastní databáze v Pascalu, MySQL, teď děláme třídící algoritmy (a porovnávání z hlediska efektivity...). Ono, sice děláme "ten blbej" Pascal, ale já jsem za něj stokrát rád. Sám jsem začal dělat v C++ a zjišťuju že obzvlášť pro začátečníky je to naprosto nejlepší volba (nikdy neposlouchejte ty hlasy typu "Pascal se dneska nepoužívá a navíc nemá budoucnost, neučte se ho!") pro začátečníka (nemusí např. řešit, do jaké ho typu proměnné načítá apod., dá prostě jenom read(a);), navíc je Pascal opravdovej jazyk. Nesouhlasil bych' s tím, že se na středních školách programování nenaučí, já jsem se programovat naučil (a to máme jenom 4 hodiny informatiky týdně (2 teoretické a 2 praktické)) a nepředstavitelně moc mi to navíc pomohlo při učení jiných jazyků.
To Garret Raziel :
Prý jenom 4 hodiny informatiky týdně :-D . Jsi vtipnej, to se musí uznat. My například máme jen jednu hodinu.
Ja jsem ted na ss informacich technologii ve frydku-mistku a musim rict ze jsem spokojen. V prvaku to bylo tak pul na pul ale ted uz mame skoro same kompy. Nevim jestli bych jsem se dokazal tak daleko sam dostat, protoze kdyz jsem neco zkousel tak mi to vubec ani s knizkou neslo. Kdyz to slysis ale od dobreho ucitele tak je to daleko lepsi. Z grafiky mame zaklady Corelu a photoshopu. Programovani Pascal a pak Delphi, html a pak css, pry bychom se mohli dostat na zaklady mysql nebo php ale to pochybuji. Dale vsechny windowsy a offisy, zaklady linuxu, uz od prvaku mame site tam toho berem celkem hodne. Osobne mi to pripada ze ty jazyky berem hodne pomalu (na 2 hodiny priklad kdyz to mas treba za 30 minut hotove a to jsem na programovani lama :) ) ale co uz. Zistil jsem ze svuj obor nechci delat :) (spravce informacnich systemu), spis se chci zamerit na grafiku, 3d nebo loga, weby ci mozna i prace v televizi na reklamach, kdo vi. Pokud si o svoji budouci skole sezenes hodne informaci nejlepe uz od nekterych kteri vysli tak to budes mit super ;)
To MZetko : Vtip to být neměl, u obecných zaměření bych chápal, že 4 hodiny je dost, ale u přímo oboru programátor...
Zdravím, připojím svou zkušenost. Šel jsem na SPŠ technické lyceum. První dva roky v IT jsme dělali teorii pascalu a v druháku od jednoduchých až po ty složitější, ve třeťáku It zaměření a 6 hodin IT ( 3 programovani microprocesoru a 3 hodiny program. techniky) . S tou teorii že škola člověka naučí programovat musím nesouhlasit protože jak bylo řečeno škola člověka nasměruje a ostatní je na něm..
Pokud se rozhoduješ o střední škole a chceš programovat, mám pro tebe jedno důrazné doporučení. Částečně to tady už asi padlo
Buď jdi na gymnázium, nebo na nějakou hodně dobrou průmyslovku (nějakou vyhlášenou).
Jak už bylo řečeno, na střední se z IT naučíš kulový, ať už na gymplu nebo na průmyslovce. Výhoda gymplu je, že jde celkově o školu na úrovni, zatímco ty průmyslovky bývají dost hrůza. Co se týče IT, naučíš se všechno sám praktickým používáním a případně pak takové teoretické základy doděláš na vysoké.
Přidej příspěvek
Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku
×Vložení zdrojáku
×Vložení obrázku
×Vložení videa
Uživatelé prohlížející si toto vlákno
Podobná vlákna
Síťové programování pod Windows a programování internet — založil Hanzis
Programovani C++ — založil jonny
Programovani — založil Niyaz
Programovani za FO — založil abcdefg
Programování her — založil Michalek
Moderátoři diskuze