A co ti to vyplivne?
Když dáš do proměnné <script>, tak to bude brané jako text, ten skript se neprovede.
Příspěvky odeslané z IP adresy 212.4.138.–
Pokud se nemýlím, tak máš ty AJAXem volané scripty nabindované na nějakou událost (pravděpodobně .click()). Když se přesuneš na jinou stránku v tabulce, tak se ta data taky načítají dynamicky přes AJAX (nebo možná ne, ale to je jedno) a vykresluješ je pomocí JS. Ale samotná událost .click() se ti nenabinduje na elementy vytrvořené pomocí JS, musíš použít metody .on() nebo .live()
$('a.class').on('click', function() { ... });
Tipnul bych, ze hodnota bude stejna, ale ukazatel budu jiny
nevim, jak si hledal, ale tohle na me vypadlo pri prvnim pokusu:
http://neoluxor.cz/odborne-knihy/mistrovstvi-v-c---15548/
To Michal: Tu knihu bych nezatracoval....princip jazyka je stale stejny a pro seznameni s jazykem je to podle mne v cestine bezkonkurencni volba (i v porovnani s anglickou literaturou se mi zda byt velice dobra). Je tam vse velmi detailne (nekdy teda az moc rozvlacne, ale pro zacatecnika to bude asi plus) popsane a vse je hezky zduvodnene (takze dochazi k minimu WTF momentu).
Samozrejme pokud bude clovek chtit programovat vic, tak se poohledne po dalsi literature, ktera uz popisuje postupy, nove standardy, atp.....
Tvou podtrzena cast (83C45866C3) bude nejspis znamenat:
83C458
add esp,058
66C3
retn
- takze konec nejake fce
Pokud nemas primo nejaky disasm (treba navrhovany objdump), tak je problem najit zacatek nejake fce, od ktere se odpichnout a zacit prekladat (abys nezacal prekladat od prostredka instrukce). Vetsinou se to da poznat podle typickych zacatku funkci, ale treba pri nejakem obfuscovanem kodu, to muze byt problem.
jeste me napada, ze kazda instrukce je na x86 platforme jinak dlouha, takze mozna koukas doprostred nejake instrukce a pak se ti to zda nesmyslne....ale nevim. Postni kus kodu, nebo screenshot...
Muzes sem postnout kousek hexa casti, ktera se ti nezda? Typicky je kod ulozen v nejakem formatu, treba PE, ktery obsahuje jak kod, tak data (promenne, stringy, atp.), resources (dialogy, obrazky, atp.). Kodova sekce by pak mela obsahovat kod, ktery je normalne zjistitelny a odkazuje treba na data v datove sekci,a tp.
Treba typicky entrypoint win binarky:
8BFF558BEC
se da prelozit jako:
mov edi,edi
push ebp
mov ebp,esp
#8 Kenvelo
Ale to ne, ta binarka, kterou vytvoris, pouziva fce z msvcxxx.dll. Takze bud ji musis prilinkovat staticky (tzn ty fce se stanou soucasti binarky), nebo musis na tom druhem pocitaci tu knihovnu dodat. A ta knihovna je soucasti VC redistributable package (pokud jsi to psal ve VS 2010, tak redisty verze 2010 (a spravnou bitabilitu)). Melo by i stacit teda tu knihovnu manualne dodat do adresare s tou tvoji binarkou, pac loadlibrary nejdriv nacita z aktualniho adresare tusim a az pak hleda v system32 a dalsich v %path%. Ale to jsi psal, ze ti nepomohlo, coz je divne.....nemas nekde tu binarku vystavenou? Ze bych se podival, co to presne chce?
Btw mozna sme se spatne pochopili....o Win7 vs Win Vista sem nic nepsal. Na verzi systemu by to nemelo mit vliv (teda od WinXP SP2 a pokud si to napsal ve VS2010 a ne ve VS2012, kde je pro zpetnou kompatibilitu s WinXP treba zmenit toolchain).
- zacni prvnim (1.1) a zjisti rozdil
- uloz prvni (1.1)
- vem druhy, zjisti rozdil
- pokud je to cislo "bliz", tak si uloz to, pokud ne, tak nech puvodni (1.1)
- a tak dal
Pokud bys mel vetsi pole, tak se to da asi i optimalizovat nejak....
Stringy se v jave nedaji porovnavat pomoci "==" jestli se nepletu.
Pokud zachovas delku retezcu, tak staci zmenit v jakemkoliv treba hexa editoru. Pokud bys chtel rozsahlejsi upravy, tak je treba vetsi zasah.
Ahoj,
vzhledem k tomu, že jsem tu nový, tak se drobet představím.
Tvrdit o sobě, že jsem programátor bych si nedovolil, na to jsem moc malý pán, ale sem tam něco sem již stvořil...
Jako spousta samouků jsem začal s HTML, k tomu přidal CSS a obohatil to špetkou PHP, což byl na dlouhou dobu "vrchol" mojí programovací aktivity. Vzešlo z toho několik webových projektů, nic čím by se dalo chlubit.
Ke dni psaní tohoto příspšvku se snažím proniknout do "tajů" Pascalu a mám časem zálusk na C#, ale všechno popořadě :).
Mimo čisté datlování kódu si sem tam pohraji s návrhem a výrobou nějakého toho grafického prvku - to vše ovšem ve volném čase.
V profesionální oblasti jsem zaměstnancem technické podpory jedné, původně ryze české společnosti zabývající se počítačovou bezpečností a likvidací virů i další havěti.
Doufám, a pevně věřím, že se tu nejenom něčemu užitečnému přiučím, ale že budu moci sem tam poradit i dalším návštěvníkům programujte.cz.
Petr "Munphf" Sobotka.
Jen strelim od boku....co si ten teren ohranicit nejakou linkou konkretni barvy a kontrolovat/pocitat kolizi s tou barvou? Pripadne pak "pixel perfect colision" (googlovatelne), ale to bude asi dost neefektivni...
Precist si to jeste nekolikrat, vyzkouset a pochopit :) Pac na ukazatele budes narazet po celou dobu v kazde kapitole :)
Pripadne se zeptej zde na foru na konkretni problem...
teda pocist si ma samozrejme delphak a ne liborb :)
To liborb : Tu si pocti zatim....
http://w-shadow.com/blog/2006/10/12/writing-drivers-in-delphi/
To z_moravec : Nebo taky vetsinou PE (Portable Executable), pokud se ptal delphak na toto...
To KIIV :
Pravda, to mi ujelo :)
To Ahoj :
Ja bych takhle od pohledu rekl, ze "robot == robot" bude vzdy pravda, at uz v seznamu vyberes za "robot" cokoliv. Stejne jako 1 == 1 je vzdy pravda a hruska == hruska taky. Nevim jak vypada cely kod, ale pokud bys mel nejakeho hlavniho robota (v prikladu v promenne "robik"), ktereho chces testovat oproti seznamu robotu, tak spis nejak:
for robot in seznam_robotu:
if robot == robik:
break
Jestli placam nesmysli, tak se omlouvam....
Mne napada jen problem s elevaci prav (resitelne asi manifestem)...uz to tu zaznelo, ale pokud mas win7 nebo vista, tak zkus na svoji binarku dat right-click a "Run as Administrator"....v tehle systemech totiz neni admin jako admin.
To Kolcek93 :
Ahoj, pokud muzes, tak bych asi pouzil Win32 API a to hlavne fci ReadProcessMemory....pokud ti jde teda o cteni urcite hodnoty z pameti procesu a ne z binarky na disku. Postup by byl asi:
- ziskat handle k procesu
- precist pamet na danem umisteni
viz:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms680553%28VS.85%29.aspx
Jen pozor....tusim, ze na Win7 se kazdy proces nahrava na jinou zakladni adresu, takze pro zjisteni presne adresy pameti, kterou chces cist musis pouzit asi dalsi fce...na winXP je zakladni adresa vetsinou stejna nebo se da jednoduseji zjistit
To sputnikone : Dik za info, na signaly se podivam s tema jsem se jeste nesetkal. Mne ty pid soubory z linuxovych daemonu napadly jako prvni :)
To x-time :
zkus si zavest nejaky pomocny pid soubor (klidne s pidem procesu) a pak program ridit podle parametru:
1) pokud bude parametr START, tak:
- pokud neexistuje pid soubor, tak ho vytvorit a spustit samotnou rutinu toho programu
- pokud existuje pid soubor (a treba process s se stejnym pidem fakt bezi), tak jen vypsat, ze uz process bezi
2) pokud bude parametr STOP:
- zkontrolovat pid a pokud existuje tak ukoncit process a smazat pid
- pokud pid soubor neexistuje, tak jen vypsat, ze nic nebezi...
3) podobne pak implementovat RESTART, STATUS, atp.
Sakra, sem si spatne precetl odpoved od liborba a odpovidam to same :) Sorry
Tak ja bych zkusil doplnit:
# cifra = cislo %10; /* Zbytek po dělení 10 */
- zde jde o zbytek po deleni
# printf("%d", cifra); /* Výpis zbytku */
- zde se jedna o formatovani (jeslti si nepletu pojmy)
printf("%d",int) /* vypise na miste %d integer int
printf("%s", string) /* vypise na miste %s string
atp...kazdy typ ma nejake pismenko.
Vic informaci nekde na netu, treba:
http://www.cs.uoregon.edu/groups/progteam/2001/io_c.html
http://www.cplusplus.com/reference/clibrary/cstdio/printf/