#22 hanis
http://programujte.com/forum/diskuze/103-inzerce/
MSSQL řadí datetime sloupce podle celé hodnoty, nijak se to neořezává, takže pokud řadíš SQL dotazem, budou brány při řazení v potaz i milisekundy.
Neřadíš to náhodou až na klientu podle zobrazených hodnot? To vypadá jakobys měl zaokrouhlený čas na minuty a to se obvykle dělá až při zobrazování na klientu.
Na téma "Neumím programovat, ale chci udělat RPG" a "Mám skvělý nápad na hru, sháním jen někoho kdo ji udělá a já to budu řídit" už bylo napsáno několik článků. Nebudu je zde uvádět, stejně je, jak vidno, nikdo nečte. Ani bych na tohle vlákno nereagoval, ale ta pointa mne fakt rozsekala, prý: "Nejsem naivní jsem realista"
:D
Vybere maximální mzdu, ale ne ze všech zaměstnanců, ale jen ze zaměstnanců se stejnou profesí jako má z1
#8 hlucheucho
V tom se neshodneme. Primární klíč má být hodnota bez vlastního významu. Kdo tohle pravidlo ignoruje, zadělává si na problémy. Už třeba - co kdyby těch zařízení měl víc a dvě zapsala ve stejný čas? Co dělají ta zařízení v chybovém stavu, nepošlou náhodou čas ve tvaru 00:00? I to s tím letním/zimním časem by se vyřešilo, kdyby měl primární klíč integer-autoincrement - viděl by změnu času a zároveň by nepřišel o informaci, který záznam přišel dřív a který později.
Zkrátka "Mít jako primární klíč nějakou int hodnotu která je v tabulce jen do počtu" je právě o tom, že není jen do počtu, odděluje to skutečná data od identifikace záznamu v databázi.
Tam je chyba už při návrhu databáze - primární klíč má být vhodného datového typu, unikátní, a zejména zcela samostatný, bez vlastního významu.
Openspace, co? To mám taky. Rámus jak na arabským tržišti.
Používám Peltor (mají je v oblibě i na střelnicích):
http://www.odevy-pilar.cz/pracovni-odevy/muslove-chranice-sluchu-3m-peltor-h520a-407-gq-detail_713
ale každý sluchátka hluk jen utlumí, nevypnou. Soustředit se nemůžu stejně, ale aspoň mě večer nebolí hlava.
https://www.sololearn.com/
Myslím že vaše úvahy jdou úplně špatným směrem, kdy se snažíte náhodné chování nějak korigovat, aby nebylo náhodné.
Podle mne by bylo potřebné a správné se rozhodnout, jestli tam tu náhodu chcete, nebo ne, a tomu přizpůsobit pravidla hry. Jsou hry jako šachy, dáma, kde žádný generátor náhodných čísel není potřeba. A naopak máte třeba ruletu, která je na náhodě postavená.
Fakt myslíte, že by bylo správné pro ruletu vymýšlet nějaká dodatečná pravidla, co má padnout za číslo, aby Ti, co pořád sázejí na červenou, nebyli náhodou zklamaní?
10 min space strategy
Zdarma ke stazeni
http://goblinlunatics.blogspot.cz/
Jedna hra zabere cas podle velikosti mapy, kterou si vyberete - asi 20 minut na male mape, 30 na stredni a 60 minut na velke mape.
Takových by bylo. Ten popis pasuje na každou druhou co v té době vycházela.
Pro mne jediná, co stála za zapamatování:
https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Flashpoint
Měl jsem stejný problém a bylo to zdrojem. Asi jak stárne, časem ztrácí výkon. Zatím mi pomáhalo vyndat součástku, kterou jsem nutně nepotřeboval (naposledy třeba druhý disk), ale už mi docházej možnosti :D
On možná nechce webovou stránku, ale WinForms.
Hledám náhradu za dosloužilý DVB-T tuner Strong 5203, který mi vyhovoval, ale už se asi nevyrábí.
1. Potřebuji nahrávat pořady na USB (souborový systém FAT32, formát MPG) tak, aby se daly později přehrávat v PC.
2. Potřebuji časovače pro pravidelné nahrávání (např. nahrát ČT1 každý den od 19:30 do 20:00), čím víc pozic tím lépe.
Doporučte, pokud s něčím podobným máte osobní zkušenost. Hledání na googlu je nanic, často ani po stažení celé uživatelské příručky se člověk nedozví, v jakém formátu se data na disk ukládají.
Myslím že to takhle nejde. DELETE maže vždy jen z jedné tabulky, další tabulky se dají připojit jen kvůli psaní podmínek.
To co potřebuješ se řeší kaskádním mazáním, ale na to musí být dobře nadefinované cizí klíče. Viz třeba zde:
https://www.mssqltips.com/sqlservertip/2743/using-delete-cascade-option-for-foreign-keys/
Nefunguje ta čtečka podobně jako klávesnice? Nepošle to při pípnutí znaky rovnou do editu, který má focus?
Kdyby měl někdo podobný problém:
Pro televizní program se používá standardizovaný formát XMLTV, jehož popis je třeba tady:
http://xmltv.cvs.sourceforge.net/viewvc/xmltv/xmltv/xmltv.dtd
Žádný oficiální zdroj dat pro televize vysílající na českém území jsem na webu nenašel, ale jsou dobrovolníci, kteří data získávají z televizního signálu a nabízejí ke stažení.
Jeden zdroj našel Peter:
http://televize.sh.cvut.cz/xmltv.php
http://televize.sh.cvut.cz/xsltv/
Jeden zdroj jsem našel já:
http://wiki.tvpc.cz/
xmltv.tvpc.cz/xmltv.xml
No a nebylo by lepší ho hledat v sekci Programování/PHP ?
#6 peter
Zpracování XML pro mne není problém. Parser z HTML i z XML si umím napsat.
Čemu jsem se chtěl vyhnout je psát ten parser znovu pokaždé, když někdo změní vzhled stánek, a nebo pro každou televizní stanici jiný. Třeba česká televize sice zveřejňuje XML (viz první odpověď vlákna), ale používá svůj formát s tagy v češtině, např. <nadtitul> - takže bych psal samostatný parser jen pro ČT, a tak dále.
Oběma díky,
na těch ČVUT stránkách je ke stažení EPG jednotlivých multiplexů a to je přesně to, po čem jsem toužil. Jenže u těch studentských aktivit je vždy otázka, na konci kterého semestru to zaříznou.
Ostatní odkazy, které jste našli, jsem už znal, ale to není ono. To XML z české televize je perfektní, ale je to jenom ČT, já potřeboval i ostatní a nevyplatí se mi psát parser pro každou TV zvlášť. vsevjednom je asi placené, a jinak jsem našel ještě několik dalších, vždy nefunkčních (prostě tu službu provozoval nějaký fanda, kterého po čase přestalo bavit platit hosting).
Doufal jsem v nalezení nějakého oficiálního zdroje, něco jako EPG na internetu.
Potřebuji do své aplikace stáhnout televizní program (stačí mi české TV stanice šířené pozemním vysíláním).
Hledám radu: existuje nějaká služba, odkud by se ty data daly získávat? Pro každou televizní stanici chci získat seznam pořadů (alespoň název a čas začátku).
Pozn.: samozřejmě si mohu vybrat některou z desítek webových stránek s TV programem, tu stahovat a data si parsovat, ale napsat takový parser z HTML je práce marná, neb stránky každou chvíli mění design a musel bych ho po každé změně psát znovu.
Požadují "chtíč"? Raději nedomýšlet, co spolu asi budou v té hře ty vymodelované postavy dělat :)
Vědět v čem je to naprogramovaný a nebo mít k tomu zdrojáky, to jsou dvě rozdílné věci. Jestli jsou do toho potřeba úpravy, tak je potřeba mít zdrojáky.
Přestaň (na chvíli) uvažovat o nějaké složité hře a zkus si napsat něco malinkého, co lze zvládnout za odpoledne. Například tahovou hru pro dva hráče, odebírání zápalek - máš patnáct sirek na stole, hráči se střídají, každý musí odebrat jednu, dvě nebo tři zápalky a kdo sebere poslední, prohrál. To jde udělat i jako konzolová aplikace bez grafiky.
Samozřejmě to nejdříve napíšeš pro dva živé hráče. Pak to předěláš, aby to odebírání zápalek nebylo natvrdo brané z klávesnice, ale aby vstupem byla funkce s parametrem (počet odebraných zápalek). Do té je možné dávat vstup z klávesnice a nebo ji může volat počítač, až bude hrát robot. No a pak musíš naprogramovat "umělou inteligenci", tedy kus kódu, který říká, kolik sirek má odebrat počítačový protihráč.
Jakmile si na tomhle vyzkoušíš ten princip (napsat vstup univerzálně, aby byl použitelný jak pro člověka, tak pro počítačového protihráče, a napsat "mozek" počítačového protihráče), tak se vrať zpátky ke své myšlence se stavěním vesnice.
Kdyby Ti to nestačilo takto stručně, přečti si třeba:
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1109
... ukazují tam, jak udělat šachy s počítačovým protihráčem.
#5 Kit
Akutně je žalostný nedostatek programátorů, kteří by uměli tvořit i bez frameworků.
Čím to asi bude? Že by nechtěli znova vynalézat kolo?
Často je levnější a rychlejší použít to, co už je hotové a svůj čas věnovat něčemu novému, co ještě nikdo nenapsal.
Klasické se nelíbí? No tak hlavně aby ten super cool neklasický uměl dělat aspoň to, co ty klasické. Např. instalovat na PC, na kterém chybí .NET :)
Pokud není možnost použít Setup projekt z Visual studia, tak bych doporučil WiX:
...vypadá klasicky, ale zato spolehlivě dělá to, co se od instalátoru očekává. Umí toho víc než Setup projekty z VS, ale není klikací - postup instalace se předepisuje XML souborem. Je k tomu ale pěkná dokumentace.
Ne, ani ten programátor nejde dělat jen v noci. Komunikace s kolegy nebo se zákazníky se odehrává v jejich pracovní době. Analýza a přebírání zadání, předávání výsledků, konzultace s testery a podporou, opravy chyb, to vše se děje v jejich pracovní době. Leda vzdáleně pracovat pro australany :)