Historie projektu Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Historie projektu Programujte.comHistorie projektu Programujte.com

 

Historie projektu Programujte.com

Google       Google       31. 8. 2005       12 689×

Navážeme na předchozí díl - Jak to vše začalo a ukážu vám, jak byl e-zin postupně vyvíjen, kdy jsou zlomová data pro vývoj a další zajímavosti...

Vminulém díle jsme si odkryli minulost - před vznikem Programujte.com. Dnes se podíváme na vývoj samotného e-zinu. Dopředu bych chtěl upozornit, že grafika (loga...) zde uvedená není v žádném případě kompletní - grafických podob bylo daleko více, ale vše se napodařilo již dochovat. Proto někde je jen logo a ne celé stránky. Grafických podob bylo cca 2× více, než je zde uveřejněno. Ale jak si můžete všimnout, držíme se svého loga :)

Projekt Programujte.com vznikl tehdy za záminkou kurzů jazyka C++, které jsem chtěl vést. Jak ale sami vidíte, je zde mnohem více. Lidé se začali hlásit jako redaktoři/lektoři, kurzy se rozrostly, vznikly seriály a články s informativním charakterem.


Konec roku 2004 - přesněji 11.12.2004 jsem založil doménu Programujte.com. Jedním z prvních redaktorů (už si nepamatuji přesné pořadí, kdy přicházeli) byl Sunmay - Jiří Chytil, který začal učit kurzy Visual Basicu - to se psalo datum 17.1.2005. Den poté se zapojil kECUB - Jakub Doucek, který učí Delphi. A tak to chodilo dále - členů v redakci rostlo.





Poté, co jsem aplikoval na web phpRS systém, k nám přišel Mafiosoweb - Tomáš Vinduška, který se začal věnovat kurzům PHP, ale co hlavně, stal se druhým adminem. Od tohoto dne se Programujte.com začalo hodně měnit - dříve se měnilo taktéž, ale pouze grafická stavba. Mafioso začal systém upravovat a přidával nové funkce a plug-iny.

Za plný zozjezd e-zinu bych považoval červen 2005 - tehdy měl web stabilní základ, redakci i pravidelné články. Když to tedy sesumarizuju, za dva a půl měsíce se nám povedl vcelku slušný kousek. Redakce nyní čítá (k datu 27. srpna 2005) kolem 35 redaktorů, lektorů a korektorů dohromady. Hlavním šéfkorektorem se stal Frosty - Zdeněk Lehocký, který se o o(ú)pravu článků stará velmi pečlivě a zaučuje tak i nové korektory (aktuální počet k 22.7. - 3 korektoři).

V srpnu roku 2005 se na nás usmálo toho štěstí opravdu mnoho. Máme své partnery, kteří s námi spolupracují a pomáhají tak zvyšovat kvalitu e-zinu (a žádné malé partnery - MF Dnes, Eset software, Savana.cz, CPbooks či microgames.cz), stali jsme se nejhezčím phpRS webem roku 2005 a postupně začínáme odměňovat i redaktory za jejich práci.

Projekt je stále free, není ničím omezen, není za něj nutno platit a začínají se konat soutěže a akce pro čtenáře.


A nakonec ukážu loga, jak se postupně vyvíjela (samozřejmě nejsou všechna - hodně se jich již bohužel nedochovalo).











A tak se vyvíjely všechny grafické prvky - menu, ikonky a štítky.



×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Lukáš ChurýLukáš je šéfredaktorem Programujte, vyvíjí webové aplikace, fascinuje ho umělá inteligence a je lektorem na FI MUNI, kde učí navrhovat studenty GUI. Poslední dobou se snaží posunout Laser Game o stupeň výše a vyvíjí pro něj nové herní aplikace a elektroniku.
Web     Twitter     Facebook     LinkedIn    

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Reklama autora

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý