Mistrovstí v PHP 5
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Mistrovstí v PHP 5Mistrovstí v PHP 5

 
Hledat
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno
Laser Game Ostrava

Mistrovstí v PHP 5

Google       Google       25. 3. 2006       9 952×

Recenzia knihy Mistrovstí v PHP 5

Reklama
Reklama

Za posledné roky sa PHP stalo jedným z najrozšírenejších webových platforiem nie v Európe, ale na celom svete. Rast PHP nie je len kvantitatívny, ale aj predovšetkým kvalitatívny.Tak týmito slovami začína nie len táto recenzia, ale aj táto kniha :)

Autori knihy

 • Andi Gutmans – je spolutvorcom PHP3 a všetkých ostatných verzií. Člen užšieho teamu tvorcov PHP. Jeden z najuznávanejších vývojárov PHP.
 • Stig Sather Bakken – tiež člen užšieho PHP teamu, je autor kapitoly PEAR. Gutmans aj Bakken sú členmi Siene slávy v PHP.
 • Derick Rethans – je spolutvorcom kódu a hlavou teamu PHP QA (Quality Assurance).

OBSAH knihy

 • Čo je nové v PHP5
 • Základy jayzka PHP5
 • PHP5 – Objektovo orientovaný jazyk
 • Pokročilé objektové programovanie a navrhované vzory v PHP5
 • Ako v PHP naprogramovať webovú aplikáciu?
 • Databázy a PHP5
 • Ošetrovanie výnimiek
 • Používanie XML v PHP5
 • Tradičné doplnky
 • Pracujeme s reporitárom PEAR
 • Dôležité balíky v PEAR
 • Tvorba komponentov v PEAR
 • Upgrade na PHP5
 • Výkon
 • Úvod do tvorby vlatných doplnkov
 • Skriptovanie z príkazového riadku
 • Prehľad balíčkov PEAR a PECL
 • Príručka nástrojov php Documentor
 • Začíname s aplikáciou Zend Engine

Ako ste si mohli všimnúť, obsah je preplnený mnohým zaujímavým. Mistrovství v PHP5 a jeho samotní tvorcovia vám úkäžu, ako z PHP5 vyťažiť maximum z jeho starých funkcií, ale aj z posledných zdokonaleniach a to v akomkoľvek projekte, či jednoduchom alebo ťažkom. Ako prvé sa v tejto knihe zhrnú základy PHP, nie je tam toho veľa, ale pre túto časť knihy by som ju odporučil aj začínajúcim PHPčkárom, ktorí sa s PHP ešte nestretli. Kniha je zameraná aj na OOP – objektovo orientované programovanie, napojenie k rôznym typom databáz. Pomocou tejto knihy sa naučíte vytvárať jednoduché, ale samozrejme aj zložitejšie, komponenty pre PEAR.

Túto knihu odporúčam pre začínajúcich, stredných ale aj pokročilých programátorov, ktorí majú chuť sa naučiť programovať v PHP5. Táto kniha vám napomôže k vytváraniu jednoduchých, prehľadných, ale aj zložitejších skriptov. Jediná nevýhoda je podľa môjho názoru, že nie je dodávaná s CD prílohou. Pre tých, ktorí majú záujem, je im poskytnuý licenčný klúč, pomocou ktorého si viete stiahnut Zend Engine.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

1 názor  —  1 nový  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor študuje aplikovanú informatiku na FI MUNI v Brne. Zaobera sa programovanim, sietami a bezpecnostou. Pracuje ako programator na projekte www.antiskola.eu a www.drbubo.com
Web    

Nové články

Obrázek ke článku Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Za cenu šesti dolarů lze celkem bez obtíží koupit nový, líbivě vyhlížející flash disk. Přidaná hodnota, které se vám spolu s ním dostane, už tak moc líbivá není. To, co se před pár sekundami tvářilo jako externí disk, se po připojení k počítači změní v důmyslné elektrické křeslo, které vaše zařízení v onen příslovečný škvarek promění za pár sekund. Cílovou skupinou pro koupi takových zařízení by mohli být záškodníci, kteří by tímto způsobem osnovali pomstu třeba vůči záletnému partnerovi. 

Obrázek ke článku Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Snad nikdy není špatná příležitost na investici do hodnotného vzdělání. Obzvlášť v případě, že absolvent dovede teoretické poznatky přetavit v praktické dovednosti, využitelné při řešení problémů i v komunikaci. Právě na to se specializuje studijní program MBA Řízení informačních technologií, vyučovaný na Business Institutu.

Obrázek ke článku Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Pandemie Covid-19 otřásla trhem práce v základech. Dopady krize pocítilo celkově až 45 % zaměstnanců. Není divu, že čím dál větší jistotu přináší obor IT. Ten zůstal krizí téměř nepoznamenán a při nutnosti začít dělat věci na dálku se ještě více ukázalo, jak moc mnohé firmy kvalitní IT potřebují. Do IT nyní přicházejí začátečníci, kteří v něm vidí lukrativní budoucnost a jistotu, ale i freelanceři a zaměstnanci z oborů zasažených krizí

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032020 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý