Půl milionu za překlad stránek?
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Půl milionu za překlad stránek?Půl milionu za překlad stránek?

 

Půl milionu za překlad stránek?

Google       Google       7. 4. 2006       12 508×

Nedávno byl spuštěn projekt BezpečněOnline.cz pro IT začátečníky, resp. pro lidi začínající na Internetu. Je tento projekt vzhledem ke své ceně opravdu tak přínosný?

Ministerstvo informatiky informovalo nedávno o vytvoření nového projektu Bezpečně Online (bezpecneonline.cz). Na první pohled se jedná o dobrý projekt pro začátečníky na poli Internetu, ale co za ním stojí?

Projekt je tématicky rozdělen na 3 kategorie:

  • ochrana počítače
  • ochrana sebe
  • ochrana firmy

Každá kategorie obsahuje několik článků, např. Jak bezpečně používat Internet Explorer – jedním ze sponzorů projektu je společnost Microsoft.

Nepopírám užitečnost tohoto projektu pro začátečníky, ale také by mě zajímalo, jak začátečník tento projekt na Internetu najde. Jinak musím projekt pochválit, články jsou napsány opravdu profesionálně a začátečník by neměl mít s pochopením problémy. Je ale úsměvné, že ač článek (o bezpečnosti firewallu) nabádá k zaškrknutí voleb Blokování popup oken, ilustrovaný obrázek nabádá k vypnutí této volby. Zřejmě žijeme v demokratické zemi, a tak dáváme našim spoluobčanům možnost demokratického výběru.

Bezpecneonline.cz


Getsafeonline.org

Jedná se pouze o kopii

Ano, web samotný obsahuje velmi málo vlastního textu. Pokud se podíváme na partnery, nalezneme dole na stránce větu, které si nelze nevšimnout: „Informace uveřejněné na těchto webových stránkách jsou použity s laskavým svolením sdružení GetSafeOnline.org.“

Když navštívíme tyto stránky, zjistíme, že se jedná o naprosto totožný obsah, jen v angličtině. Nebylo by nic špatného na tom, že se jedná o prostý překlad, důvodem mnohem zajímavějším je cena za tento překlad – půl milionu korun. Když pominu, jak těžké bylo „navrhnout“ strukturu webu (resp. ji okopírovat), je to práce na několik dnů.

Ponaučení

Naučte se HTML a základy CSS a půl milionu máte v kapse. Náš stát má velice mnoho peněz na rozhazování, a proto si můžeme dovolit udělovat i podobné milodary.


×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Lukáš ChurýLukáš je šéfredaktorem Programujte, vyvíjí webové aplikace, fascinuje ho umělá inteligence a je lektorem na FI MUNI, kde učí navrhovat studenty GUI. Poslední dobou se snaží posunout Laser Game o stupeň výše a vyvíjí pro něj nové herní aplikace a elektroniku.
Web     Twitter     Facebook     LinkedIn    

Nové články

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Reklama autora

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý