Názory ke článku CD pro osobní potřebu? Již NE! – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku CD pro osobní potřebu? Již NE! – Programujte.comNázory ke článku CD pro osobní potřebu? Již NE! – Programujte.com

 

Názory ke článku CD pro osobní potřebu? Již NE!

Uiii   NOVÝ
27. 5. 2006

Chtel bych se zeptat jestli se to same co plati pro mp3 (stahovani, ...) plati i pro filmy, nekolikrat jsem o tom cetl a chci se zeptat jestli to porad plati.
Diky Uiii

Curo, autor článku   NOVÝ
28. 5. 2006

Stahování filmů či hudby je dle naší platné legislativy legální a to, i když se jedná o materiály chráněné autorským zákonem. Zákon jde totiž v tomto případě vstříc…teď by se asi dal očekávat výraz „pirát“, jenže ono to celé není tak jednoduché. Ten, kdo stahuje pro vlastní potřebu a materiály dále nešíří, viz. příloha k zákonu 121/2000, nepáchá trestný čin.

To znamená, že pokud budete stahovat film přes torrent, kde je nutné jeho již stažené části uploadovat (nasdílet), dopouštíte se porušení autorského práva a můžete se v konkrétním případě dopusit i trestného činu.

Jak je to možné? Máte jaksi předplaceno, protože při koupi DVD/CD vypalovačky či třeba obyčejné kopírky je v ceně zahrnuta odměna pro majitele autorských práv. To se samozřejmě týká i prázdných médií, přičemž je úplně jedno, jestli na ně vypalujete rodinné fotky či pirátskou kopii nejnovějšího filmového trháku.

Někteří uživatelé nejsou s tímto řešením spokojeni, protože vlastně každý, kdo kupuje prázdná optická média, platí dopředu odměnu za pořízení rozmnoženiny chráněného díla pro osobní potřebu ( i když si ji nakonec třeba nepořídí).

Peter2   NOVÝ
28. 5. 2006

Tyka sa tato novela zakona iba Ceskej republiky, alebo aj Slovenska resp. Európskej únie ?

Curo, autor článku   NOVÝ
28. 5. 2006

Ceske republiky, ale podle vzoru EU (kde to tak vetsinou ji je).

Redby   NOVÝ
31. 5. 2006

Docela by mě zajímalo, jak prokázat že se jedná o staženou kopii a ne kopii pořízenou z originálu?

mrword   NOVÝ
1. 6. 2006

No možná by se měly nad sebou zamyslet distributoři. To co teď vydávají je katastrofa za nehorázné peníze. Jako příklad uvedu mé oblíbené sci-fi StarGate SG-1 a Atlantis. Prohlašuji že mám všechny serie stažené z netu a proč? Protože u nás není jiná možnost jak je získat. Sice lze u nás koupit Stargate SG-1 serii 1 až 7 ale v originálním znění a bez českých titulku a ještě za větší peníz než v okolních státech. Takže sorry distributore to samé si koupím v Rakousku ne za 1500,- ale za 800,-. Nevidím důvod proč bych to měl kupovat 2x dražší, když to ani distributor nenadaboval a nebo nepřidal ani CZ titulky.

Johny_G   NOVÝ
3. 6. 2006

Je vytvoření MP3 z originálního CD považováno za nelegální kopii?

Curo, autor článku   NOVÝ
3. 6. 2006

Nejsem si jistý, ale myslím, že ne. Pokud je MP3 použita ke stejnému účelu, jako dovoluje license po zakoupení CD.

Johny_G   NOVÝ
11. 6. 2006

Ale není to obcházení ochrany? No co si budem povídat, je mi to úplně putna, ale jak by k tomu přišli poctiví majitelé MP3 playerů?

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý