Názory ke článku JavaScript - 1. díl – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku JavaScript - 1. díl – Programujte.comNázory ke článku JavaScript - 1. díl – Programujte.com

 

Názory ke článku JavaScript - 1. díl

olgo   NOVÝ
25. 6. 2006

"Zkušenější programátoři vše řeší přes PHP, ale pro nás obyčejné lidi, kteří tvoříme weby pro zábavu, JavaScript úplně stačí."
chcete povedat ze javascript je plne nahraditelni PHP?

Sitnarf   NOVÝ
28. 6. 2006

Samozřejmě, že JavaScript není nahraditelný php a php není nahraditelné JavaScriptem. PHP a JavaScript je úplně něco jiného a slouží k odlišným věcem. PHP běží tzv. na straně serveru, to znamená, že uživateli odešle server po zpravování php pouze čisté (x)html (eventuálně ještě javascript). Naproti tomu Javascript, který běží na straně klienta, vyhodnocuje samotný prohlížeč, když je stránka stáhnutá.
Proto se používá úplně na jiné věci, např. akce vyvolané událostmi, což u php samozřejmě nejde, naproti tomu php má užití v jiných oblastech.
Škoda, že autor nemá dostatek zkušeností, myslel jsem, že se něco o javascriptu přiučím.

Proxymus   NOVÝ
30. 8. 2006

Promiňte, nejsem žádný expert, tím nechci říct že jsou mé tutoriály na nic, ale prostě nejsem dokonalý.Máte pravdu ta věta byla formulována špatně.JavaScript nemůže být nahrazen PHP a naopak, jak už tady bylo řečeno.Omlouvám se tedy všem a pokusím se zlepšit, jestli máte výhrady komentujte, budu jedině rád...

Morpheus   NOVÝ
6. 11. 2006

Stálo by ještě za připomínku, že JavaScript se původně jmenoval LiveScript. Jeho následné přejmenování bylo (dle mého názoru) obchodním tahem mateřské firmy Netscape, která vsadila na skutečnost, že slavnější a rozšířenější Java se bude plést s JavaScriptem a naopak.
Taky bych chtěl dodat, že vytváření dlouhých a náročných skriptů může pořádně znepříjemnit brouzdaři život - zvláště na starších PC někde ve firmách, nebo školách (jednou jsem surfoval i na 120MHz PentiumII :))
A ještě jedna poznámečka - když zadáte do atributu language hodnotu JavaScript1.4 nebo JavaScript1.5, tak vám JavaScript nepůjde v MSIE 6 vůbec.

Martin90   NOVÝ
19. 2. 2007

Nemalo by to byt takto?:
<script language="Javascript" type="text/javascript">
<!--
...kod...
//-->
</script>
A tiez si myslim (ako to tu uz bolo spominane) PHP nenahradi naplno JS a JS nenahradi naplno PHP. Samozrejme niektore funkcie z PHP sa daju prekryt s JS a naopak ale uplne vsetko sa neda nahradit.

Anonymní uživatel   NOVÝ
14. 5. 2009

jop

pivko   NOVÝ
7. 12. 2009

Reagoval na komentář od uživatele Martin90 :
To máš jedno v jakém pořadí to tam máš.
-PHP- PHPko by mělo dokázat nahradit úplně všechno v javascriptu - př. tiny mc editor by se mohl udělat v PHPku ale bylo by to všechno zdlouhavé a pro server zatěžující. Pokud vím, tak všechno co jsem dělal javascriptu, tak by šlo udělat i v PHPku ;-)

Bobo   NOVÝ
22. 4. 2010

Reagoval na komentář od uživatele pivko :Hmm, jak v PHP na zjisteni prihlaseneho uzivatele do windows? Maximalne pres Win32_NetworkLoginProfile zjistim uzivatele na serveru (pokud bezi na windowsech....lol) Ale na vzdaleneho klienta nemam sanci.
Jedine co muzu z php dostat, je jmeno pocitace pres gethostbyaddr. Tady je javascript nenahraditelny.
Jinak mam ale php moc rad.

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032023 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý